Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Публикувай отговор
Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от mapamop » 28 Май 2020 22:40

Аз защо имам следните спомени за "маслояда" (може и да бъркам):
- засегнатите двигатели са 1.6VVT-i и 1.8VVT-i? 1.3 и 1.4 май нямаха такива проблеми?
- датата на ПРОИЗВОДСТВО е преди Юли 2005, което в датата на ПЪРВА РЕГИСТРАЦИЯ се транслитерира като Септември 2005?
- дори и тези засегнати двигатели може да не "ядат" масло, ако са минали сервизна акция и са ревизирани?
- Ревизираните двигатели се познават по по-дългата щека за маслото?
Някой, който е по-наясно да ме поправи. Не споря колко са ми коректни знанията/спомените...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 29 Май 2020 00:04

hakama написа: 27 Май 2020 21:19 Все още се колебая за 1.4/.1.6 - разликата във вървежа (13кс) осезаема ли е (разхода също)?
2 секунди е разликата в ускорението до 100км./ч. А това е доста. 1.6 е доста по-пъргава, но и 1.4 е пъргава и дърпа добре, и то от ниски обороти заради VVTi, което е система за промяна фазите на газоразпределение и осигурява повече въртящ момент в ниските и средни обороти,което е по-удобно за градско каране и изпреварване. Единствено при пълна кола се чувства леко натоварване. Но не са много икономични. Моята е Corolla 1.4 VVTi и градско харчи около8.5/100км.- 9/100км.,а може и 9.5/100км. с климатик или зима при студени дни и сняг. Зависи как караш. Към морето ми дава разход между 5.5-5.9/100км., което е много добър разход, но при спокойно каране до 110 км./ч., при по-високи скорости около 130км/ч. - 140 км./ч. разход около 6.5/100км., като карам и със 150-160-170 км./ч. епизодично разход 7-7.5/100 км. по магистралата. Поддържа по-високи обороти на 5-та скорост, липсва й 6-та предавка. 100км./ч. е при 3000 об./мин. Иначе не усеща 180 км./ч., може и с 200км./ч. да се движи
Ако искаш повече мощност се предлага чип тунинг и веднага колата ти става 110 к.с.. Предлага се и този вариант. Даже като я купувах в Тойота го предлагаха доколкото помня.

1.6VVTi е по-мощния двигател,а не харчи много повече. Въпрос на избор. 1.6 ще ти осигури по-ниски обороти на дълъг път при високи скорости. Въпрос на приоритет, къде приоритетно ще я ползваш и какво предпочиташ.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 29 Май 2020 00:06

hakama написа: 27 Май 2020 21:19 Газифицираните да ги игнорирам ли?
По-добре.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 29 Май 2020 00:27

hakama написа: 10 Апр 2020 17:07 Към какъв пазар да се ориентирам - автокъща, частно лице, нов внос...?
Препоръчвам ти да забравиш за автокъща. В 80% от случаите грубо казао по мои наблюдения,а може и в 90% от случаите автокъщите купуват най-евтините варианти от западна Европа, които са на много километри и най-износени, излъскват ги за продажба, превъртат им километража и ги продават на стандартни 180 000 км.до 220 000км., тоест смъкват поне 100 000 км. средно,а това са много километри. Но това си личи по тапицерии, волан - масово са с отвратително захабени и изтъркани кожи, което е много грозно и говори за сериозен пробег или много градско каране, познава се по педалите, по ск.лост, тапицерии, фарове и др.
Автокъщите имат една главна цел -максимална печалба, те знаят,че всеки иска повече за по-малко пари и понеже клиента в България не е особено мислещ, той иска да купи максимално нова като година кола за по-малко пари, авто-къщите му доставят такава кола, но за да е евтина е купена там евтино и за да може търговецът да увеличи и маржа си на печалба, тоест е в по-лошо техн. или визуално или двете състояние. Има варианти и на леко ударени, но запазени коли, които търговецът ги поправя тук и ги продава,ако са леко ударени и добре поправени,а колата е запазена,това смятам,че е попадение.
Всеки ден гледам по улиците какви износени коли се движат с реклами на автокъщите по номерата, Bomi autо и други такива, ами колите изглеждат на по над 300 000км. Така че моят съвет е да гледаш скъпите предложения от модела, това преполага запазена кола, но не е правило.

Най-добре е изобщо да не бързаш. Да следиш обявите и да гледаш за свежа и запазена кола, по-често се случват такива от частно лице нов внос или друг нов внос. Просто хубави коли изпадат от време на време, масово пазарът е залят с амортизирани коли на сравнително малко години,които са непрепоръчителни.

В ТМ Ауто това, което предлагат, е с гаранция и всичко е проверено. Не знам като вид каква е Королата там,за която пишеш.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 29 Май 2020 00:43

hakama написа: 10 Апр 2020 17:07 Чудех се и за Hyundai i30 2009 но бил нисък...
Ами по-хубаво от ниската кола има ли? Аз смятам,че една лека кола трябва да бъде ниска и широка с многозвенно окачване, за да осигурява стабилност и комфoртно возене. Другото са по-бюджетни изпълнения. Старите японски бяха именно ниски и стабилни коли - старите Тойоти, Хонди,Митсубиши. Сега модата се измени и колите станаха по-високи, и по-груби. Но както и да е, Хюндая също е доста хубава кола, особено този след 2011 година, някак си хем масивен, широк и стабилен, седи по-ниско и според мен е много приятна кола.

Сега,ако ще караш по черни пътища, защо не си вземеш Corolla Verso, но не съм видял много запазени,защото много се карат като среден пробег и няма много особено запазени. Или Urban Cruiser, от които пък има запазени, не са мейнстрийм.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от urb » 29 Май 2020 10:26

LEXUS написа: 29 Май 2020 00:04 1.6VVTi е по-мощния двигател,а не харчи много повече.
Ако литър на 100 километра отгоре не е много за теб, по скъпата застраховка и данък - скачай смело в 1.6.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

hakama
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Юни 2015 09:20
Местоположение: София

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от hakama » 31 Май 2020 10:49

LEXUS написа: 29 Май 2020 00:27
hakama написа: 10 Апр 2020 17:07 Към какъв пазар да се ориентирам - автокъща, частно лице, нов внос...?
Препоръчвам ти да забравиш за автокъща.
Най-добре е изобщо да не бързаш.
- Колко време мога да си търся? В момента бензинки 1.6 hatch, 5 врати/2005-06/ има 3 от частни лица (два в Сф) а от къщи са 3 в страната. А гледам да е със SOL (климатроник, Изофикс и прочие)

Да следиш обявите и да гледаш за свежа и запазена кола, по-често се случват такива от частно лице нов внос или друг нов внос. Просто хубави коли изпадат от време на време, ...
- Може ли през човек който внася - да се "поръча" от Италия примерно и колко ще излезе по-скъпо?
ПП: Или трябва да се въоръжа с търпение или да разширя търсенето (от провинцията не знам как ще стане огледа и карането на канал...).

Ако съдя по долните два цитата - може и до 2004 да разширя, но фейслифта* от 2005 ли започваше?
ПП2: Някой може ли по видеоклип (не знам до колко звука е реален - самсунг А40) да чуе дали веригата е за смяна, то ако майстора го установи - може да се отбие от цената. Гледах една на 140000км е /от БГ/.
Filbor написа: 28 Май 2020 17:32
hakama написа: 27 Май 2020 21:19 Проблема с маслояда след Окт 2005 ли е решен? И при 1.4 ли?
Моята 1.4 е произведена Август 2004 (първа регистрация Януари 2005) и никога не е харчила масло.
Всъщност, аз съм трети собственик от 2014-та.
mapamop написа: 28 Май 2020 22:40 Аз защо имам следните спомени за "маслояда" (може и да бъркам):
- засегнатите двигатели са 1.6VVT-i и 1.8VVT-i? 1.3 и 1.4 май нямаха такива проблеми?
- датата на ПРОИЗВОДСТВО е преди Юли 2005, което в датата на ПЪРВА РЕГИСТРАЦИЯ се транслитерира като Септември 2005?
- дори и тези засегнати двигатели може да не "ядат" масло, ако са минали сервизна акция и са ревизирани?
- Ревизираните двигатели се познават по по-дългата щека за маслото?
Някой, който е по-наясно да ме поправи. Не споря колко са ми коректни знанията/спомените...
Хм, това ако е вярно, мога да гледам и 2004г - 1.6 (и 1.4)
Под дълга щека какво да разбирам? rolleyes.gif
Фейслифта добавя мултифункционален волан с 4 посоки на движение (спрямо две) - това предимство ли е при 170см човек? Просто са по-редки 1.6 фейски.
1.4 е по-масовия двигател (повече избор)? Но колата я вземам за няколко години напред за градско и извънградско... в началото (града) може да не ми прави впечатление, но смятам и по БГ да излизам и 1.4 ме притеснява леко unsure.gif
Да, ниският данък ѝ е предимството и може би малко по-малкия разход в града.
Евентуално ако взема 1.4 -
това с чипирането опция ли е - да кача 15% cool.gif поне мощност и колко струва? Тази едва ли е японска (хечовете нали са от UK), но е 2004.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 31 Май 2020 15:08

hakama написа: 31 Май 2020 10:49 Евентуално ако взема 1.4 - това с чипирането опция ли е - да кача 15% поне мощност и колко струва?
Ето подробности и цена:

https://www.digitaltuning.bg/tuning/toy ... ti---97-cv
hakama написа: 31 Май 2020 10:49 1.4 е по-масовия двигател (повече избор)? Но колата я вземам за няколко години напред за градско и извънградско... в началото (града) може да не ми прави впечатление, но смятам и по БГ да излизам и 1.4 ме притеснява леко
Няма какво да те притеснява, колата върви бързо на магистралата, обезшумена е добре, на 110км/ч. не се чува двигателя и никакви шумове, на 120км/ч. се чува леко, на 130 км/ч. пак спи и до 150 км./ч. колата е тиха, доста тиха за този клас и двигател 1.4, според мен е тиха и при по-високи скорости, но не се чува до 110 км./ч.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 31 Май 2020 15:17

hakama написа: 31 Май 2020 10:49 - Колко време мога да си търся? В момента бензинки 1.6 hatch, 5 врати/2005-06/ има 3 от частни лица (два в Сф) а от къщи са 3 в страната. А гледам да е със SOL (климатроник, Изофикс и прочие)
По принцип докато не намериш свежа и запазена, ако държиш да е такава. Това е твоя преценка. Изофикс съм почти сигурен,че го има и в Terra. Това е за детско столче, нали? Има го и в Terra. Но подлакътника е по-удобен в Sol изпълнението. А също така, след фейслифта таблото е Optitron, светодиодно и изглежда много по-луксозно. Когато не е запалена кола и не е на контакт е затъмнено, а на контакт и запалена светва бяло с червени стрелки. Преди фейслифта е обикновено зелено, ако не се лъжа. Със сигурност първите Короли от тая генерация са със зелено светещо табло, но дали до фейслифта или преди това е сменено с Optitron не зная точно.
Последно промяна от LEXUS на 31 Май 2020 15:37, променено общо 1 път.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 31 Май 2020 15:27

hakama написа: 31 Май 2020 10:49 - Може ли през човек който внася - да се "поръча" от Италия примерно и колко ще излезе по-скъпо?
По-хубаво да поръчаш от Германия, дори от Австрия, но ако от Италия е запазена колата хубаво. Запазена кола на малко километри няма да има проблем с ръжда.
Има хора,които работят с поръчка, но става доста сложно, защото първо не знам колко му се плаща и второ, ти си избираш кола по интернет и той ти я купува и доставя. Трябва да сметнеш тези разходи за неговата услуга.

Идеалният и най-ефективен финансово вариант е да изпадне по обява хубава кола или такава в ТМ Ауто.Само че на сайта на Тм Ауто няма такава Корола.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

hakama
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Юни 2015 09:20
Местоположение: София

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от hakama » 17 Юни 2020 11:15

LEXUS написа: 31 Май 2020 15:08 hakama написа: ↑31 май 2020 09:49
Евентуално ако взема 1.4 - това с чипирането опция ли е - да кача 15% поне мощност и колко струва?
Ето подробности и цена:

https://www.digitaltuning.bg/tuning/toy ... ti---97-cv
LEXUS написа: 29 Май 2020 00:27 Препоръчвам ти да забравиш за автокъща. В 80% от случаите грубо казао по мои наблюдения,а може и в 90% от случаите автокъщите купуват най-евтините варианти от западна Европа, които са на много километри и най-износени, излъскват ги за продажба, превъртат им километража и ги продават на стандартни 180 000 км.до 220 000км., тоест смъкват поне 100 000 км. средно,а това са много километри.
От месец следя пазара и някои обяви си стоят непокътнати - а лъщят на снимките, поне външно... още не съм влизал в къща. Бях гледал две от частници , едната за 7к изтормозена... другата беше пак 1.6. SOL, 2006 зa 5500, но не знам защо не се харесахме.. още нямам опит в огледите и не посмях да скачам на втората. Третата беше в южния прованс - ~5.5k (1,6 SОЛ) пак тъмна и я купиха на следващия ден от пускането й (с два комплекта гуми).
Ако пак се появи нещо такова на 100+км - как препоръчвате да процедирам? Не разбирам от коли. В областните градове предполагам има сервизи, където да извършват диагностика, но каква е гаранцията че няма да са познати (малък град като Г. Делчев...). dry.gif

Та, понеже доста рядко излизат 2006 ('05, т.е. facelift) 1.6, 5врати, бензин и то SOL (държа на комфорта), говорим за частни обяви - се чудя дали да разширя търсенето - като направя компромис с нещо:
- + 2004г 1.6, SOL (това че волана няма да се движи в 4ри посоки загуба ли е - 170см съм - друго при фейса нз какво имаше)
- 1.4 (но facelift, по-нова кола), SOL - масовия двигател (казват по-добрия) - но е по-слаб, което след време може да ме дразни. При "крайцерска" 120-130 на магистрала - много ли се вдигат оборотите?
За чипирането бях забравил - цената се оправдава всъщност (ниския данък, а и разхода като гледам спада...) Какво всъщност прави този тунинг?
В този случай може да се придържам към фейса и 1.4 /1.6, което вече отваря повече избор.

- Японски гледам, че изпадат - има ли предимства това или?
План Б: Киа Ceed (Хюндай i30 2008-9 била като лагерна количка, а и е ниска) , та ако тази е по-мека ще я тествам и евентуално вдигна бюджета за 2009г хеч, като ще гледам вече за двата модела, но Королата си е с предимство.
Пробвах един пипан Сивик - но го беше доста втвърдил, но и като оборудване вътре беше постен. rolleyes.gif
LEXUS написа: 31 Май 2020 15:27 Идеалният и най-ефективен финансово вариант е да изпадне по обява хубава кола или такава в ТМ Ауто.Само че на сайта на Тм Ауто няма такава Корола.
Такива май има само след втори собственик.
LEXUS написа: 31 Май 2020 15:17 - Колко време мога да си търся? В момента бензинки 1.6 hatch, 5 врати/2005-06/ има 3 от частни лица (два в Сф) а от къщи са 3 в страната. А гледам да е със SOL (климатроник, Изофикс и прочие)
По принцип докато не намериш свежа и запазена, ако държиш да е такава. Това е твоя преценка. Изофикс съм почти сигурен,че го има и в Terra. Това е за детско столче, нали? Има го и в Terra. Но подлакътника е по-удобен в Sol изпълнението.
Значи поне на SOL-а ще държа, как изглежда това табло все пак? Но и 4 странния волан ме блазни... cool.gif

Ако попадна на немско-говоряща - и отдолу е без ръжда - това ОК ли е или може на по-късен етап да избие?

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Corolla_E12_hs » 17 Юни 2020 12:21

То и 2005г. е пак фейслифт, 2006г. също, някои месеци от 2004г. също (не съм 100% сигурен за 2004г.)
Карам точно такава май 2005г. фейслифт и воланът се движи горе/долу + вътре/вън.

За лъщенето - за 200лв се пастира и полира, ама файда няма от лъщене.
Важно е дали могат да докажат състояние и ремонти. Да ти покажат кофти местата, което пък показа, че имаш честен човек насреща.
Всички си изкарват стоката идеална - от колите до жените, ама всички са с кусури и само един открит и честен човек ще ти каже - абе на 1 паркинг ме забърсаха и е счупена 1 скоба дето държи бронята и стърчи малко отстрани, ама не ми пречи и не съм я оправил, ей тука е, тоя ремонт съм го взел предвид в цената и т.н. ( примерът е от моята кола ).
И по-добре да натиснеш да ти покажат кофти нещата сега, не да ги откриваш 1 по 1 и да си разочарован както от хората, така и от колата. Така че разпитвай, искай документи за ремонти, изисквай да караш където ти искаш , а не по цариградско с 60 и т.н. Твои са си парите и който много лъже и маже няма смисъл да се занимаваш с него.

Аз например имам 6 години назад история на колата + история на всяко зареждане + история на гумите, отделно имам и списък с кофти местата, но или не ми пречат, или са обработено до положение, в което не пречат (примерно парктроникът ми не работи от 3г :D ), ама е там и на снимка човек ще помисли, че има :D
Няма значение колко собственици е имала колата, просто се пази стойност, купуваш за 100, продаваш за 90, и т.н. по редицата. Повече хора навън не са като българите да карат 1 кола 40 години, ами я продават докато все още има стойност и могат да й вземат нормални пари.
Кола на 15г. няма да е идеална, за 5к толкова както се казва.

Гледам си от София - намери си кола от тук, предварително се уговори със сервиз за пълен оглед (Пит Стоп ползвам аз, на Камбаните е, има и много други) и я закарайте. Ако колата не е от София просто плати на човека бензина да дойде до София. Всичко в 100км радиус е приемливо, а и ако е читава защо пък да не я докарат?
Търси си частно лице.

Отиди на PDR сервиз да я огледат външно - тя може да лъщи, ама всички ламарини да са криви и пребоядисвани - в професионален сервиз ще ти кажат.
Например моята се оказа с пребоядисвана врата и калник, за вратата се съмнявах, но калникът не го бях забелязал. Предишният собственик премълча някои неща, ама и аз нямах опита, та заминаха бая пари за ремонти докато колата влезе в ритъм.

Не купувай кола, която не ти дават да я караш. Най-вероятно ще има заминал съединител, кофти спирачки или разтропано окачване - всичко това се вижда и чува от 3-4 км обикаляне по вътрешните улички на кой да е квартал, с ниска скорост 20-30 км/час.

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от krasengn » 17 Юни 2020 13:08

Със сигурност фейслифта започва още през 2004г. и всички произведени през 2005 са такива. Много малко са 2006г.
Фейслифта се познава от пръв поглед. Питай ще ти обясня. Според мен търси само такива и с повече екстри. Волана не ти е проблем.
Аз купих моята кола от автокъща във Варна. Доволен съм, като изключа повишената цена. Звънях му после два месеца за най-различни въпроси.
Посетих автокъщи във Варна и Добрич за един ден (ползвах втората си жилищна база). В друг ден посетих няколко в Габрово. И много около София. Всички коли са измити, така че външния вид според мен трябва да е добър, за да я взема. Задължително карах, които ми харесваха и получавах разрешение да я видят в сервиз. Успех! Купувай!
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 17 Юни 2020 22:08

hakama написа: 17 Юни 2020 11:15 Значи поне на SOL-а ще държа, как изглежда това табло все пак? Но и 4 странния волан ме блазни...
Таблото е коренно различно на фейслифта, или поне на всички след 2003 или 2004г., при подаване на контакт светва бяло с червени стрелки и е светодиодно и свети и през деня. Докато другата е с обикновено зелено табло,което свети само вечер и не е светодиодно Optitron.

Воланът хич да не ти пука. И аз съм горе долу с такъв ръст малко над 1,70м. и никога не съм ползвал тая екстра,освен от любопитство след като я купихме.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от LEXUS » 17 Юни 2020 22:12

hakama написа: 17 Юни 2020 11:15 - Японски гледам, че изпадат - има ли предимства това или?
По принцип би трябвало да има предимство,че ще е с повече японски части,което си е екстра отвсякъде. В европейските версии Тойота използва и европейски части, както и японски. Но и европейските са много здрави коли. Не съм направил пряко сравнение. С две думи и английските Короли, и турските Версо са много здрави коли и не трябва да те спира при избора.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Google [Bot] и 60 госта