Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Публикувай отговор
hakama
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Юни 2015 09:20
Местоположение: София

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от hakama » 05 Апр 2019 12:09

Искам да попитам като комфорт хечбек или седан (2006-2007) е по-добра и какви са разликите (предимства/недостатъци) на двата модела?
Ще търся бензин, а седан, бензин е още по-рядък и се двоумя и аз за немското мобиле...
1,6L (110к.с.) ли да търся?

Общо взето гледам да е 10*-13г автомобил (6-7к), на който да не плащам и Каско, т.е. да не е обект на интерес на автоджамбази...

*цитирам 10 годишен (заради варианта Hyunday i30. ~2009)

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от biro » 05 Апр 2019 14:33

Точно тия 10+ годишни коли са интересни за джамбазите. Нямат каско (или ако имат, стойността им не е висока и каското ще ти плати нищожна сума поради овехтяване и няма да се втурнат да ти търсят колата), започнали са да се трошат тоест има пазар за части (крадците гледат да разпродадат на части, да не мислиш че някой кара откраднатите коли).
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

don1
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Фев 2018 09:51
Местоположение: sofia

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от don1 » 11 Апр 2019 18:34

Здравейте,какво ще кажете за тази обява,как ви се струва колата, има и номера на рамата в една от снимките https://m.cars.bg/carview.php?id=3033426,говорих и с продавача и км били реални

Аватар
krasengn
Мнения: 1303
Регистриран на: 19 Мар 2016 00:11
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от krasengn » 11 Апр 2019 22:51

Километрите само от тази лепенка не са много реални. Тази не е ли по-добра: https://www.cars.bg/offer/c2801915
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Corolla_E12_hs » 16 Апр 2019 00:07

Абе хубава е последната, може и да е на 540 000, но не и на 240 000км :D Няма вариант да е карана навън и да е на толкова малко км за 15г. ;) Ако могат последните 3-4 години да докажат какви ремонти са правени ще има някакво спокойствие за състоянието на колата, няма ли, си приготви 5к за ремонти следващата година. 6400 за тая кола са много пари...

don1
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Фев 2018 09:51
Местоположение: sofia

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от don1 » 02 Май 2019 20:18

Здравейте,да ви попитам за мнения за тази обява дали си заслужава колата

https://m.mobile.bg/details/11554637425579525

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Georgepetrov137 » 02 Май 2019 20:22

Според мен - да!
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Cealtex » 02 Май 2019 20:35

don1 написа: 02 Май 2019 20:18 Здравейте,да ви попитам за мнения за тази обява дали си заслужава колата

https://m.mobile.bg/details/11554637425579525
Колегата ми писа на лично, но го посъветвах да пусне и тук обявата, защото 4 очи са по-добре от 2 и т.н., а ето ги и моите впечатления:

1. Модела е фейслифтовия, което е добре, защото са оправени неща от предните модели. Това се познава по новата решетка от тези години на цялата гама на Тойота и отделно леката издадена нотка в долния вътрешен край на фаровете.
2. 2.0 D-4D e по-мощния двигател на този модел, но в обявата не се споменава дали е 90, 110 или 116 коня. До колкото ми е известно 116 е най-предпочитания, а и за това купе ще е просто... бегачка!
3. Цената, бих казал, че е доста добра, а може би най-голям плюс от гледна точка на произход е, че е купувана нова от България и е от единствения ѝ собственик. Защо е плюс, защото можеш да се обадиш/отидеш в Тойота с рамата на автомобила и да получиш всичката информация за автомобила, която е налична за гаранционното обслужване и пак най-важното - пробега.
4. Левия фар е леко пожълтял и леко матиран в горната си част, което е напълно нормално за пластмасовите фарове, което е валидно за общо взето всички произведени автомобили след ~2000 година. Десния фар изглежда като чисто нов, тоест е сменян, което може да е поради 2 причини - някакъв удар или е дал фира.
5. От първата снимка се вижда, че леко бронята е провиснала, но предполагам, че може да се регулира. Вижда се и малко луфт под левия фар. Имай предвид, че всичкото япончета, за да си смениш една тъпа крушка, се сваля бронята, защото така е по-удобно... guns.gif
6. На левия калник малкия и сладък мигач е счупен, но предполагам, че може да се намери дори и нов за смяна.
7. Отзад липсва емблемата, което малко си е дразнещо. Важи крайната половина на горната точка.
8. Не съм сигурен, ама отзад липсва чистачка на рамото. Всичките ми 2 коли до сега винаги са били комбита и абсолютно винаги си сменям всички чистачки включително и задната, а да не говорим, че като вали и зимата винаги включвам чистачката и реотана.
9. Боята може би е освежена като най-вероятно обичайните детайли (предна-задна броня) даже са пребоядисвани.
10. Салона малко ми изглежда мърляв... Но все пак се предлага и услуга пране на салон, която общо взето ще направи седалките като почти нови, особено ако самата материя не е захабена. Виждат се и може би оригинални гумени стелки (но не съм на 100% сигурен), а шофьорската е прокъсана в областта на петата на десния крак или под педала на газта, но това е абсолютно нормално.
11. Няма темпомат или т.нар. от разбирачите в автокъщите като автопилот. Имай предвид, че и аз нямах на предната кола (Пасат Б5.5) и на по-дълъг път се чудих как да си наместя десния крак, че да го натискам тоя шибан педал tooth.gif. Разбира се си сложих допълнително и от тогава повече никога няма да си купя кола без тази екстра! В тази връзка, може да проучиш дали има възможност да си сложиш лостче за мързел.
12. Джанти/гуми 15" за това купе са си бомба, а и собственика предлага 2 комплекта гуми и то от по-хубавите/скъпите. С този размер би трябвало да нямаш проблем от към разход, освен ако не караш само на прекъсвач :whistle:.

Относно козметични неща, които биха ме дразнили мен, не мога да кажа, защото салона е доста по-различен.

И като заключение и аз се присъединявам към колегата Georgepetrov137, от горното мнение.

Успех!
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Corolla_E12_hs » 05 Май 2019 02:06

Ако е БГ колата, провери историята и километрите. 185к за 10 години звучат логично за бг автомобил. Ако е със сервизна книжка и се знае кое какво е сменяно, то козметичните процедури не трябва да те притесняват, ако всичко останало е ок. Гумите с 2 комплекта са супер, сравнително нови; за круиз контрол трябва да се провери дали софтуерно се поддържа + важно е да се провери дали воланът има букса и форма, която да поеме лостчето, че така на моята се оказа, че ми трябва нов волан, Королите имат 2-3-4 вида волани , външно еднакви, но зад централния капак са с различна форма.
Вътре липсва капачето на централната конзола, но в някоя морга ще си намериш, седан/комби/хечбек са еднакви.
Провери дали не са изгорели лампичките на някой контролер по таблото - всичко що свети бледозелено при пуснати фарове - примерно при мен изгоря на нивото на фаровете лампичката.
Провери как духа климатика и рязко смени от 18 градуса студено на 26 градуса парно, за да чуеш как работи моторчета, че ново е 400 лв (2-ра ръка е 50), много често имат нужда от смяна и се чува едно стържене под жабката. Провери и как влизат скоростите, кога последно им е сменяно маслото. Щом е дизел ще е хубаво и някоя добавка за дюзите, както и диагностика дали са си ок, че 200к км с бг дизел е все едно 1 милион с немски :D
Огледай и дъната на вратите - понякога има ръжда там, по самият ръб се събира вода, мястото е от вътре на вратата, отвън не си личи. Виж и дали са задирани вратите отдолу по бордюри, от там също може да тръгне ръжда.
Ако не се сменяни амортисьорите досега ги проверете и тях в сервиза, както и накладки/спирачни дискове/съединител. Ако колата си има история - ок, ако не е ясно кое кога, нека се провери и да ти кажат остатъчен живот на тия компоненти, че само те са 1500++лв, това по софийски цени :D Все пак е дизел и съединителят е доста по-скъп от вариантите за бензин (400лв със смяната).

hakama
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Юни 2015 09:20
Местоположение: София

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от hakama » 17 Сеп 2019 10:05

Здравейте,
Все още се колебая между Корола 2004-06 и Сивик 2004-05. (хечбек или седан)
Като комфорт/возия и проходимост (просвет) и разход - имат ли съществени разлики? Королите май са по-скъпи. Като поддръжка пак ли е така?
-кой двигател препоръчвате 97 илик 110к.с.? Смятам да е бензин! Понася ли газ.
Не знам каква е разликата в данъка, но 1,4/97к.с. с къси скорости ли е (за дълъг път дали вдига обороти)?

Има ли разлики в седан-овата версия на (доста по-красива)?
И изпадат ли - за 1.6i бензин.
Като багажник - товарене удобна ли е или няма общо с хеча?
Возията еднаква ли е?

Парното зимата бързо ли загрява? обмислям монтаж на печка (или ако намеря такава с фабрична)
От кои страни не е препоръчително да се купува кола?

Сивика ме притеснява дали все още е с твърдо окачването и има ли начин да се смекчи?

ПП:
Питам се дали на хеча - може да се свали предната пасажерска седалка или задната седалка с идеята да се преспи за 1 нощ в дивото (средна височина), На Корола комби става само със смъкване на седалките.
Друг е въпроса дали нивото при задните ще е еднакво или и тях ще трябва да се отвиват? Не открих снимки в нета.
Изображение

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Corolla_E12_hs » 17 Сеп 2019 17:27

Привет, малко отговори от мен за Корола седан 1.6 vvti , 5 скорости механична, по-долу:
hakama написа: 17 Сеп 2019 10:05 Здравейте,
Все още се колебая между Корола 2004-06 и Сивик 2004-05. (хечбек или седан)
Като комфорт/возия и проходимост (просвет) и разход - имат ли съществени разлики? Королите май са по-скъпи. Като поддръжка пак ли е така? - Мога да кажа за Корола - среден разход за 65к км е 7/100, повечето магистрали, 25% градско София, може и 6.5 с внимателно каране, ама въпрос на търпение и дали бързаш или не. 140 магистрала между 8 и 9 на сто, зависи дали има вятър и дали горивото е ок или не. Просвет -екстра, карана по черни пътища по разни планини, с внимателно каране няма да имаш проблем, е, не може да гази вода 50см или огромни наклони, но за нормална разходка е ок.
Разходи за поддръжка - зависи от колата, аз моята съм й сменял дискове, накладки, предни амортисьори, кормилна рейка и т.н. Комплект съединител е 400лв (без труда), накладки 100, дискове може би към 300, амортисьорите май бяха към 700 с труда, комплект премиум 195/65 R15 гуми са ~400лв, свястно масло 4литра е 60-80лв, акумулатор Бош е 100лв, това са софийски цени, тук трудът е доста по-скъп, някои неща може и сам да си сменяш, за други трябва сервиз. Като цяло не е скъпа поддръжката, зависи на каква кола ще попаднеш, моята имаше нужда от някои промени, които като нямах опит не съобразих и не смъкнах от цената, иначе едно 1000лв надолу щях да искам :D

-кой двигател препоръчвате 97 илик 110к.с.? Смятам да е бензин! Понася ли газ. - [b]110 коня за Королата, и за седан са добре, и за хечбека[/b] За газ не мога да кажа, карам на бензин, но съм виждал обяви с газови бутилки, очевидно може, вече дали са безпроблемни някой с опит в сферата трябва да каже.Препоръчвам бензина.
Не знам каква е разликата в данъка, но 1,4/97к.с. с къси скорости ли е (за дълъг път дали вдига обороти)? Данъка зависи и от общината, аз плащам около 160лв с отстъпката. Скоростите не мога да ги определя какви са точно, зависи и на коя скорост си, при 140 се държат около 4000 оборота, шумничка е колата, но с една звукоизолация си решаваш проблема. Иначе на 4-та с 60 е леко и меко :D По-скоро покарай някоя, за да разбереш доколко ти допада.

Има ли разлики в седан-овата версия на (доста по-красива)?
И изпадат ли - за 1.6i бензин.
Като багажник - товарене удобна ли е или няма общо с хеча? - Багажник голям при седана, отворът не е от най-големите де,но с паднали седалки седанът побира 3-крилен гардероб 2 метра висок от икеа и има място за дреболийки. Зависи и колко го бива човек в подреждането де. Само багажник събира 4-5 куфара от средните + още място остава за меки чанти.
Возията еднаква ли е? - Королата седан вози добре при хубав път, усещат се неравностите и дупките, не бих казал , че е меко, но за БГ реалността си е добре. Навън вози далеч по-добре. При страничен вятър се усеща поклащане, ако са слаби и амортисьорите/пружините още повече :D Като цяло не е спортна кола седанът

Парното зимата бързо ли загрява? обмислям монтаж на печка (или ако намеря такава с фабрична) - При королата е12 (2004-2006г.) загрява в зависимост от двигателя, понякога при кучи студ (-20) и 10 минути минават докато почне да духа топло. Ако излизаш от гараж ще ти загрее за 1-2 мин , ако е навън си иска време.
От кои страни не е препоръчително да се купува кола? - Италия я избягвай :D Като цяло навън колите идват на 400 000 и нагоре, от Италия същото, ама без поддръжка и ожулени, че нямат място за паркиране, външно ги правят екстра, ама не се знае дали останалите части са сменяни навреме. Ако намериш от човек в БГ и да може да ти покаже кога какво е сменяно, за да потвърди, че е поддръжана колата е най-добре, ама рядко излизат такива оферти.

Сивика ме притеснява дали все още е с твърдо окачването и има ли начин да се смекчи?

ПП:
Питам се дали на хеча - може да се свали предната пасажерска седалка или задната седалка с идеята да се преспи за 1 нощ в дивото (средна височина), На Корола комби става само със смъкване на седалките. - При седан пасажерската не пада до долу, само опира в жабката и до там.
Друг е въпроса дали нивото при задните ще е еднакво или и тях ще трябва да се отвиват? Не открих снимки в нета.
Изображение

Enwor
Мнения: 173
Регистриран на: 19 Мар 2017 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Enwor » 17 Сеп 2019 22:43

Да добавя и аз за е12 хеч-а. Отзад като вдигнеш седалките, облегалките се изравняват с багажника.Избрах си 110к.с. и определено не сбърках. За газта има достатъчно дълга тема, при мен нямам сметка да слагам а и не искам. Останалото вече е казано.
Corolla 2005 1.6 VVTi 3zz-fe | hatch, SOL
Corolla 2020 Sedan 1.8 Hybrid

Аватар
mimo_741
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Фев 2019 16:25
Местоположение: Силистра
Автомобил: Тойота Авенсис

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от mimo_741 » 09 Ное 2019 17:21

здравейте, в крайна сметка неразбрах кой бензинов двигател е по здрав и безпроблемен, 1,4 свс 1,6

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Corolla_E12_hs » 09 Ное 2019 22:16

Щом е бензин и 2-та са ок, просто 1.6 има повечко коне, които са от полза.

esqs
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2020 17:01
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Nissan

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от esqs » 08 Апр 2020 17:44

Здравейте. От скоро съм в сайта. Предстои ми смяна на колата и съм се спрял на Corolla E12 комби. Няма да се навъртат повече от 10-12 хил. км. годишно, което ме ориентира към бензиновите двигатели. Въпросът ми е по-конкретно за тази обява https://www.cars.bg/offer/5e77be588723dc667e494bc3 дали си струва ? Благодаря предварително на отзовалите се .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта