скърцане при Rav 4

Аватар
joro_206
Мнения: 231
Регистриран на: 20 Юни 2008 20:30
Местоположение: София

скърцане при Rav 4

Мнение от joro_206 » 05 Ное 2012 21:18

Купих си РАВ 4 2006 , 2.0 , 150 к.с.
При каране се чува едно гадно скърацане,немога да разбера откъде идва,100% е от багазника ( по -скоро има съмнения за резервната гума).
Ако някой има подобен проблем , да сподели.

П.П.
Неми работят задните стопове,Вероятно е бушончето.дали се намира под волана -вляво, или на друго"тайно " място.
Toyota Corolla Verso 1.8 VVTi 129к.с.
Toyota Avensis 2,2 D4D 150 k.c
RAV 4, 2,0 VVTI-150к.с.-газов инжекцион BRC

Аватар
bmitev
Мнения: 95
Регистриран на: 12 Дек 2011 16:25

Re: скърцане при Rav 4

Мнение от bmitev » 06 Ное 2012 09:24

Колега, не е от гумата. Вземи малко грес и смажи бравата на вратата на багажника. Проблемът е, че пластмасите, които ползват на резетата са доста твърди и от вибрациите се образува триене с метала на ухото, за което се захващат към корпуса на колата. Също смажи металната релсичка под бравата, която води вратата при затваряне (там пак има пластмаса, която се търка в метал). Това решава проблема за около година и после пак...
Най-хубавата кола е служебната. На второ място са всички нови коли под наем

Аватар
joro_206
Мнения: 231
Регистриран на: 20 Юни 2008 20:30
Местоположение: София

Re: скърцане при Rav 4

Мнение от joro_206 » 07 Ное 2012 19:21

Мерси Колега,
сега ми е в сервиз за боя, но като я взема веднага слагам грес.
и ще си нося една тубичка с мен.(много е неприятен този звук-точно като търкане на пласмаса в метал).
biggrin.gif
Toyota Corolla Verso 1.8 VVTi 129к.с.
Toyota Avensis 2,2 D4D 150 k.c
RAV 4, 2,0 VVTI-150к.с.-газов инжекцион BRC

memorex

Re: скърцане при Rav 4

Мнение от memorex » 07 Ное 2012 19:59

[quote="bmitev"]Колега, не е от гумата. Вземи малко грес и смажи бравата на вратата на багажника. Проблемът е, че пластмасите, които ползват на резетата са доста твърди и от вибрациите се образува триене с метала на ухото, за което се захващат към корпуса на колата. Също смажи металната релсичка под бравата, която води вратата при затваряне (там пак има пластмаса, която се търка в метал). Това решава проблема за около година и после пак...[/quote]
:thumbsup: +1
Както и че вратата е тежка за пантата плюс гума джанта 20kg отгоре.Иначе казано туй е един от кусурите нa RAV4

Аватар
bmitev
Мнения: 95
Регистриран на: 12 Дек 2011 16:25

Re: скърцане при Rav 4

Мнение от bmitev » 14 Ное 2012 09:45

Колега, за 2-те години, които карам такава Равка, това е единственото, което изисква внимание (2 пъти съм я смазвал). Иначе е супер сполучлива кола и не съм имал никакви други проблеми. Все пак е произведена в Япония, за разлика от последния модел.
Най-хубавата кола е служебната. На второ място са всички нови коли под наем

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: скърцане при Rav 4

Мнение от Владислав » 14 Ное 2012 10:57

bmitev написа:...Все пак е произведена в Япония, за разлика от последния модел.
Колега, всички RAV 4 за Европа са японски...Включително и най-новите.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: скърцане при Rav 4

Мнение от jim_beam » 24 Ное 2012 22:32

колега аз за почти 6г и 120к нямам такова скърцане на задната врата,обаче преди време забелязах едно скърцане от лявата задна пружина.като сменях гумите го открих при повдигане с крика.но си карам така,иначе не се чува в движение.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

iliev9
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Авг 2018 19:12
Местоположение: Русе
Автомобил: RAV4 III D4D 136 к.с.

скърцане при Rav 4

Мнение от iliev9 » 12 Авг 2018 21:18

При мен проблема е същия със скърцането на задната врата, явно детска болест за модела. По принципа на опит грешка - извадих сивата пластмаса на вратата, която играе роля на водач и влиза на куката на купето. Отрязах с макетно ножче от една пластмасова кутийка / в случая от клечки за уши ми попадна под ръка / парче пластмаса - дебелина е около 1 мм. По контурите на пластмасовия водач от горната страна - леко очертаване и отрязване по чупките. Предварително напръсках с керамична паста спрей - пак това имах под ръка и внимателно я монтирах водача на мястото и скърцането изчезна. Резервен вариант е да се залепи гумено кръгче на тампона на вратата, който я държи натегната спрямо заключалката, но се оказа, че само предната манипулация е достатъчна. Успех на всички с борбата на омразното скърцане.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

скърцане при Rav 4

Мнение от jim_beam » 21 Авг 2018 21:46

Да добавя само, че след почти 12г не чувам все още никакво скърцане от задната врата. За сметка на това обаче рейката има луфт, жалко само, че майстора е в отпуск. Догодина ще пробвам пак... bash.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта