Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

precision
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Май 2011 08:45
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от precision » 12 Сеп 2012 20:56

Колеги, някой срещал ли се е с проблема - Аvensis II - 2л. vvt-i (110кв) на свободни обороти колата често започва да тресе (напоследък в 4 от 5 случая).. падат оборотите.. примерно до към 4-500 и все едно колата работи на 3 цилиндъра.. с подаване на малко газ (вдигане на оборотите с 50-100 об/мин.) тресенето престава. Понякога тресенето се оправя и само - спирам на сфетофар, падат оборотите и колата започва да тресе.. след 5-10 сек. обаче оборотите се коригират сами и тресенето престава.. Това се появява и при студен, и при топъл двигател. Закачаха колата на компютър но той нищо не засече - всички показатели си бяха ОК. Автомобилът е 5 годишен и съм навъртял 87000 км. Четох някакви теми във форума за подобни проблеми свързани с акумулатора - оригиналния смених преди 3-4 месеца с Бош силвър и не мисля, че е от него.. по скоро съм склонен да търся проблема в бобини, дюзи.. знам ли..
Проблема го забелязах преди година.. Иначе Авенсис-а върви перфектно, но това много дразни. Помагайте с предложения защото в Тойота мразят да мислят - имало такъв проблем, ма не знаели от какво.. така си бил този двигател и това е.. да съм си я карал колата със здраве.. а лизинга ми не е изтекъл още :)
:help:

Аватар
jerryes
Мнения: 68
Регистриран на: 25 Сеп 2009 11:49

Re: Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от jerryes » 12 Сеп 2012 22:58

Братле ,имах същия проблем преди месец, със същия автомобил и на същите километри. Чистих MAF, пробвах да я карам с ралични бензини и незнам си какво още. Един ден взе много да тресе ми светна "чек енджина" отидох на диагностика където изкара грешка в ламбда сондата ohmy.gif Механика обаче ми вика, свещите ми изглеждат стари 90% гаранция че ако ги сменим всичко ще е ОК. Викам "как стари"- по книга ги дават първа смяна на 50000мили а моята е на 45000. Обясни ми че ако колата е карана предимно градско, а моята Е и то в Лондон в постоянни задръствания, свещите издават багажа по-рано от нормалното. Смених свещите с нови иридиеви и стрелката на оборотомера закова на 800. Ако не си сменял свещи скоро, имай го предвид! Успех.
Toyota Avensis 2.0 VVTi D4- 2005г. 1AZ-FSE 147hp
Изображение
цены на грузоперевозки

precision
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Май 2011 08:45
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от precision » 12 Сеп 2012 23:48

колата се кара предимно в града.. свещите - пробвах с нови нормални свещи - резултат нямаше и за това върнах оригиналните иридиеви.. да взема да ги сменя казваш hmm.gif

precision
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Май 2011 08:45
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от precision » 13 Сеп 2012 21:26

..някакви други предположения за проблема няма ли?.. никой ли не се е сблъсквал с проблема?

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от alligator » 14 Сеп 2012 16:33

Аз имам същия двигател със същия проблем. На празен ход губи обороти с около 100-200 надолу и след няколко секунди се оправя от самосебе си. И аз чистих MAF, пробвах различни бензини, добавки за гориво - без ефект. Един приятел ми каза че 100% е от дроселовата клапа и сигурно е запушена нещо обаче не ми се разглобява, а и не знам как (макар че май било лесно). Моите свещи са сменени преди около 10к км с някакви чампионки но много се чудя дали са качествени (за чампион не съм чувам добри отзиви). Както казва колегата по горе може пък и да е от тях.

Да ти кажа не ми прави много впечатление този проблем и затова не му обръщам внимание, но ако намерим решение със сигурност ще е добре.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

precision
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Май 2011 08:45
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от precision » 16 Ное 2012 17:40

такам.. наканих се и проблемът е решен - почистен MAF сензор и колата работи перфектно!.. цялата процедура отнема 10-15 мин. ... и няколко часа четене по форуми предната вечер :)

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от alligator » 16 Ное 2012 18:39

При мен чистене на Маф не свърши работа. Дори пробвах два пъти. Явно си късметлия. :)

Ще пробвам другия месец при обслужването да почистят дроселовата клапа пък да видим.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

mm7977
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2011 15:08

Avensis 2 vvt-i претриса на празен ход

Мнение от mm7977 » 16 Ное 2019 10:01

Ъп

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта