Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Публикувай отговор
infrasonic
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Мар 2014 11:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от infrasonic » 11 Май 2014 09:48

ss_mitko написа:
infrasonic написа:Здравейте, от няколко дни съм горд собственик на Корола Хечбек 2.0D4D 116 коня. 2003-та година.

Честито колега.
infrasonic написа:Не можах да намеря информация за сваляне на таблото, а днес доста търсих, трябва да проверя копчетата под СД-то, че някой искат доста сила, за да се задействат.
http://www.youtube.com/watch?v=4dzkKeBmKeg
infrasonic написа:Може ли да попитам и кое точно ми трябва за закупуването на части, кой номер? cde120l-dhmnxw или Е12U, или дългия SB1KW28E90E031127
infrasonic написа:Също така какво съветвате да сменя сега след закупуването : ролки, ремъци ( но всички ли ? ) всички филтри, водна помпа и масло.
Всички филтри, масло, водна помпа, всички ремъци и ролки. Това са задължителните неща.
Благодаря колега, то реално мисля има 2 ролки и 2 ремъка, поне това виждам аз ...
Моето табло е малко по различно и нямам тези врътки, та не знам дали ще стане така, инак и аз го видях това клипче.
Ето какво е таблото - Изображение
От копчетата само A/C, OFF и Auto работят безпроблемно другите искат сила за да зацепят ( FRONT, REAR, MODE и въртенето на въздуха) инак на горе всичко е ОК.
Мерси отново за отговора.

ЕДИТ: Ще съм адски благоредн ако някой сподели точно имената на ролките и ремъците б.р пистов ремък, ангренажен ремък, обтяжна ролка и .. ?
Мерси отново на всички колеги.
Toyota Auris 2007 2.0 D4D 126к.с

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от iliqbg » 21 Юни 2014 17:42

1. махаш пепелника
2. махаш пласмасата на скоростния лост - тя е на щипки
3. Ще видиш под пепелника 2 винта - развъртваш ги и дърпаш конзолата и тя се вади :)
4. отзад има 3 кабела - ако ги разкачиш няма начин да ги сбъркаш като ги слагаш пак - те са с различни размери
5.! ! ! Така и така си го махнал - като го гледаш фронтално от лявата ти страна има един отвор под волана - там ти е датчика за климатроника, като си махнал конзолата за климатроника ще го видиш отвътре. Извади го и го почисти, че ако е много прашен лъже :)

Аз вчера даже цялото табло свалих заради тропане, оказа се че въздуховодите тропат точно под еър бега :) не е трудно, ако ще го сваляш и него - питай :)

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от ss_mitko » 08 Яну 2015 22:19

Малко информация за части към днешна дата.
Задни амортисьори Monroe 210 лева, задни накладки 40 лева.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от Akima » 09 Яну 2015 01:25

ss_mitko написа:...Задни амортисьори Monroe 210 лева...
На какъв пробег протекоха?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от ss_mitko » 09 Яну 2015 08:44

Akima написа:
ss_mitko написа:...Задни амортисьори Monroe 210 лева...
На какъв пробег протекоха?
На 116К ги смених. Не бяха протекли но аз имах чуството че са изпуснали и за това ги смених.
Може би малко прибързах.

hUstle
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2015 09:47
Местоположение: Ген. Тошево, обл. Добрич

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от hUstle » 23 Апр 2015 00:02

Здравейте и от мен :) имам едно питане, макар да се поинтересувах и да имам оформен отговор на въпроса, който ще Ви задам, но искам да чуя мнения...
От около 2 месеца съм притежател на Corolla E12 2005 1.4 VVT I (4ZZ- E52) ХЕЧ, 97кс. Прави ми впечатление, че когато преминавам от ниска към висока предавка има едно покачване автоматично на оборотите с около 200 оборото..., та това нормално ли е ? При смяна скоростите от ниски към височки в по-високи обороти, това автоматични покачване изчезва... Мисля, че това е направено с цел предвид не толкова силния мотор да се държи автомобила в обороти.... Отделно при по-висока скорост се чува едно виене, имам чувството, че може да се дължи на това, че мотора е с верига и е леко по-шумен....(имали ли доза правота в мисленето ми?)....

Като минус за модела мога да спомена, че както при мен, така и при други, съдейки по форумите трудно влиза задна скорост, също както от 5 към 4...
Друго, като забележка сякаш нямам...

+ здраво окачване и за момента двигател.

Можете ли да ми кажете и какъв акумулатор, колко ампера е характерен за модела, моя е 44 АМ/Ч Варта, не усещам нещо да не достига ток за първоначалните нужди на автомобила, но все пак...

Благодаря.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от ss_mitko » 23 Апр 2015 10:03

Здравей, Колега и честито
Това покачване е нормално и е с цел когато сменяш скоростите да не губиш обороти.
На Тойота определено скоростите влизат по трудно.
Акумулатор 44 ампера е напълно достатъчен.

hUstle
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2015 09:47
Местоположение: Ген. Тошево, обл. Добрич

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от hUstle » 23 Апр 2015 17:20

Благодаря за отговора :). Колицата е много, как да го кажа непретенциозна и елегантна (фейслифт-а)... като недостатък, както е споменато и от колегите по-горе климатика, с 4 човека баири и багаж за 1.4 VVTi е 97 кончета е леко "мисията невъзможна", но икономията, малкия данък компенсират... 1, 2 ходения с подобен недостатък.. . Конкретно моята е и с газов инжекцион FOBOS 2 със система за омасляване на клапаните...това предизиква в мен смесени чувства, но на дълъг път си е голяма икономия от към парички.. лично аз в градски условия понеже живея в малък град без задръствания и прочие карам само на бензин, газта само на дълъг път или иначе казано извън градско :) та в този ред на мисли и питането ми.. вярно ли е, че газта прецаква клапаните на японките ?
П.С: с този инжекцион колата ми не е минала повече от 5 000 км...
П.С: Колата ми е на 101 000, които смея да твърдя са реални, взел съм я от мой роднина закупил я е нова.

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от Stuky » 24 Апр 2015 22:35

Здравей колега hUstle,

Споделям мнение за предавките, че и при мен (версо е12 3zz-fe) задната скорост също "влиза" по-трудно, макар че смених съединителя преди 4 месеца - истината е че няма особена промяна при включване на задна скорост. В допълнение, майсторът сложи някаква добавка на скоростната кутия (така или иначе смених и маслото й), която служела за "успокояване на шумове". Ако трябва да съм откровен, май наистина предавките от 1-ва до 5-та вкл. започнаха да се превключват по леко, но имам чувството, че задната скорост си остана все така "неудобна".

Съветът ми е, ако скоро ти предстои смяна на маслото на кутията да се поинтересуваш от добавки за това масло и влиянието им на кутията - не мога да ги препоръчвам отмрито, но смятам че при мен имаха някакъв положителен ефект.

Другата седмица имам път към сервиза и ще се поинтересувам за марката която са ми сложили на кутията.

Поздрави,
С.
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

deqn86
Мнения: 130
Регистриран на: 07 Яну 2013 17:16
Местоположение: a1234

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от deqn86 » 25 Апр 2015 17:45

Когато си взех моята корола й прочетох ръководсвото и там си пишеше че включването на задна
може да не стане от първия път и в такива случаи да се отпусне съединителя и да се натисне пак.
При мен винаги помага това. Не знам защо през 2 мнения се обсъжда тази задна при положение че самия производител
го е написал в ръководството tooth.gif

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от saho » 28 Апр 2015 21:52

Задна е не синхронизирана и влиза понякога по - трудно, ако запецне се отпуска съвсем леко съединителя и се поддържа напрежение на лоста и готово задна е включена. Целта на отпускането на съединителя /близо до полусъединител/ е да раздвижи зъбчатките.
Повишаването на обороти при превключване е по екологични причини, няма нищо общо със скоростите и това да се държи мотора в обороти. Затова колите ни миришат на пролет /бензиновите/.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

rezoncho
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юли 2014 22:36

обслужване на корола комби 2003г.

Мнение от rezoncho » 29 Апр 2015 20:39

Здравейте, колеги обслужих си королата комби 2003г. 90кс. D4D но стигнах до пистовия ремък и двете оптяжни ролки едната е съвсем гладка ,а другата е с канали,в магазините излизат ,че има само оригинални които са на много солени цени дайте идея или предложете алтернативни варианти,не че вият или свирят но като правя нещо поне да е като хората и докрай,случайно някой от вас ако се е сблъсквал с този казус да сподели или ако е правил само лагерчетата на самите ролки да сподели къде ,ще съм благодарен !
номерата на ролките са 88440 12230 и 88440 12250 играят роля като оптегач и са на един общ да го нарека модул,казаха ми че избивали лагерите и сменяли само лагерчетата и после си били супер ,но поне къде ги правят тези побългарявания?!

Благодаря предварително ,поздрави и доскоро

vvtipower
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Юни 2014 13:16

Корола бензин въпрос

Мнение от vvtipower » 20 Юни 2015 07:50

Здравейте колеги. Имам тойота корола е 12 1.6 ввти 2006 110 кончета. Четох, че заради еко нормите съкращават видимо конски сили и в ниските има леко замисляне, четох, че това е заради пресмятането на нормите и забавя.. Може ли да споделите как да премахна това забавяне? И евентуално първи подобрения за да е повече пъргава.

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от Corolla_E12_hs » 20 Юни 2015 21:43

Здравейте,
от около 6 месеца съм собственик на Corolla E12 1.6 vvti, 2005г., седан. Много съм доволен от колата, пъргава , набира/спира много добре и като цяло вози комфортно. Основно се използва извънградско и от време на време градско в София.
Наскоро си смених филтър на климатика за 10 лв, неоригинален. Миналата седмица закупих и комплект накладки предни/задни, оригинални от ТМ Ауто Изток София - до края на юни има 25% отстъпка за накладките ( поне за този модел, за други може да е повече или по-малко %). Марка Pagid/TRW (пише и 2-те на накладките), ето и цените :
Дискови накладки, предни - 178,23 -> 25% отстъпка-> платени 133,67лв
Дискови накладки, задни - 51,46-> 25% отстъпка-> платени 38,59лв

Тепърва ще се извършва смяната им, но не в ТМ Ауто.

Също така , за когото му трябва, цената на гуменото уплътнение за страничен прозорец на водача е 146лв, което ми се видя доста, та ще потърся алтернатива. Леко се е извадило уплътнението до страничното огледало и подухва като се кара с над 90км/ч . sad.gif

Да добавя и питанията си, за да е спамя с нова тема:
1. От около месец имам много странен проблем - имам инсталиран китайски парктроник преден и заден с по 4 датчика и досега работеше перфектно. Но сега парктроника ту се включва, ту се изключва сам. Днес направих 10 километра с 2 изгасяния на двигател - чак след 2-рото спиране се включи парктроника и то за 2 минути, после отново е мъртвец. Интересното в случая е , че понякога, когато дам на контакт и парктроника включи, се чува един странен шум под жабката, звук сякаш нещо дърпа течност, но поема въздух , едно такова особено жужене. Проверил съм кабелите на парктроника в багажника и буксите са си наред, а и като цяло когато работи е както трябва.

Нямам опит с автомобилите, та ще посетя сервиз - засега издирвам такъв , препоръки?

Благодаря и лека вечер!

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от мехаННика » 21 Юни 2015 00:08

rezoncho, а защо си се засилил да сменяваш тези оБББББтяжни ролки? Шумят ли? Или прочете нещо някъде? Или някой ти се кълне че е задължително? Ако няма шум като износени/разбити лагери поправи си оптяжни на оБтяжни в поста и си карай весело и безгрижно. Ако пък има шум, то съдейки по въпроса ти няма да можеш нито да го установиш откъде е, нито да го отстраниш евентуално. VVT-I Power, имах доскоро корола ZZE111 1,4 VVТ-I. По стара и по малка от твоята, но страшно приятна за каране. Или имаш някакъв проблем, или още не си се научил да я караш.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 55 госта