Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Мнение от Даниел Чобанов » 05 Юни 2012 07:56

Момчета аз пак да се повторя.Без смяна на бутала и сегменти няма как да си решите проблема.Аз го ледах този филм вече biggrin.gif .
Значи миналата година си купих Авенсис 2003г 1.8ввт-и.Страшен, внос от Германия три ключа сервизна история кола на 95 000км абе направо любов от пръв поглед.Но първите 1000км и го разлюбих.
Дигам щеката маслото под минимум.И се почна с маслата от 5.30 на 5.40 още 1000км пак 1литър липсва.От 5.40 на 10.40 пак същото без значение как ще карам бързо бавно все тоя разход.Имам приател с сервиз вика дай да сменим гумички на клапани-демек да започнем от по евтин ремонт сменяме слад пробега който споменах пак.Взех да чета форума тука чета чета чета и какво научих имали маслен проблем тези двигатели произведени в период от време.Викам си голем съм късметлия баш такава съм си купил пък не ходила за гаранционна смяна.Да ама мисля пак мисля поразпитах колко ще ми излезне да си я направя и реших по добре да я направя.Поръчахме бутала и сегменти от Тойота Гърция комплекти гарнитури и се почна.
Извадихме буталата и кво гледаме маслените сигменти така запекли че изобщо не се показват от леглата си.Дойде ми новия комплек оригинални Колбен Шмит и такива свалихме де но разлика имаше повече дупки в леглото на мас.сегм.и вида на същия по различен кеф произведени 2008г.ДВГ-то си личеше че е на тези километри защото абсолютно никакво износване по всички елементи.И така зглобихме и газ по пътищата дет се вика и цялата тази история ми излезна за 1700лв.Любовта се върна пак .Минах си пак на вискозитет 5.30 маслото си седи там където сме го оставили на щеката и ауспуха отзат бял та бял.Това беше от мен просто искам да спеста на хората с този пролем разни експерименти и главоболия.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 05 Юни 2012 08:03

НЕ съм сигурен дали е хубаво пак да слага сигменти Колбен Шмит, тъй като точно те са проблема...
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Мнение от Даниел Чобанов » 05 Юни 2012 08:26

Ти май не четеш какво съм написал.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 05 Юни 2012 10:42

Даниеле, и аз съм минал по този път, но по гаранция....
Но в случая колегата като че ли коментира значително по-малък разход на масло....
Запеклите сегменти правеха ужасяващ разход на масло, докато при по-малък разход според мен е добре да се започне да се търси причината другаде..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Мнение от мехаННика » 05 Юни 2012 11:53

Право думаш,Даниеле. Всичко друго е загуба на време и пари,ама всеки си знае.

sam66
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Сеп 2011 09:07

Мнение от sam66 » 05 Юни 2012 12:05

Даниел е прав. Без отваряне на двигателя няма оправия. Само тогава категорично може да се види какъв е проблема. Разбира се от финансова гледна точка нещата изобщо не са розови. ..За това почти всеки / визирам и себе си/ се надява да му се размине тази интервенция по мотора, като минава през всички стъпки описани от колегата.
Та и моят съвет подсигурете се финансово и поемайте към някой добър сервиз.

Аватар
mohboo
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Яну 2011 21:49

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от mohboo » 26 Ное 2012 02:47

ОТ ОПИТ МОГА ДА КАЖА ЧЕ ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН ДА НЕ ГОРИ МАСЛО Е ДА КАРАТЕ С МАСЛО ТОЙОТА КОЕТО СЕ ПРЕДЛАГА НЕ САМО В ТОЙОТА ПРИ МЕН ЗА 4000 км МИ ИЗГОРИ 2,5л EDGE SPORT 10w60 ТАКА МИ СЕ НАЛОЖИ ДА СМЕНЯ ЛАГЕРИ НА КОЛЯНОВ ВАЛ

НО ТОВА Е ПРИ МЕН ..................

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от slowtraveler » 26 Ное 2012 10:02

От опит мога да кажа, че за да не гори масло трябва автомобила да е изправен, и да се слага масло със правилната спецификация, а не 'по-тънко' или пък 'по-дебело', което уж да уплътни дефектите.
За марката масло - всеки си решава сам.
Тойота брандират друго масло, а не са производител. На времето доколкото си спомням брандираха Кастролско (виждал съм бутилки с двойните етикети), но това бе много отдавна и сигурно са преминали на друг производител (от доста места се чува, че вече е Мобил).
Така, че едва ли марката масло 'Тойота' е определяща за горенето на масло...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от Даниел Чобанов » 28 Ное 2012 07:25

slowtraveler написа:От опит мога да кажа, че за да не гори масло трябва автомобила да е изправен, и да се слага масло със правилната спецификация, а не 'по-тънко' или пък 'по-дебело', което уж да уплътни дефектите.
За марката масло - всеки си решава сам.
Тойота брандират друго масло, а не са производител. На времето доколкото си спомням брандираха Кастролско (виждал съм бутилки с двойните етикети), но това бе много отдавна и сигурно са преминали на друг производител (от доста места се чува, че вече е Мобил).
Така, че едва ли марката масло 'Тойота' е определяща за горенето на масло...
Абсолютно вярно!И това с по тънко и по дебело масло е най голямата глупост за мен измислена от разни майстори.

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от Petar » 28 Ное 2012 12:31

Даниел Чобанов написа:
slowtraveler написа:От опит мога да кажа, че за да не гори масло трябва автомобила да е изправен, и да се слага масло със правилната спецификация, а не 'по-тънко' или пък 'по-дебело', което уж да уплътни дефектите.
За марката масло - всеки си решава сам.
Тойота брандират друго масло, а не са производител. На времето доколкото си спомням брандираха Кастролско (виждал съм бутилки с двойните етикети), но това бе много отдавна и сигурно са преминали на друг производител (от доста места се чува, че вече е Мобил).
Така, че едва ли марката масло 'Тойота' е определяща за горенето на масло...
Абсолютно вярно!И това с по тънко и по дебело масло е най голямата глупост за мен измислена от разни майстори.
Най-добрее да се слага масло каквото завода производител препоръчва .Пък като вземе даго лапа това означава че колата си има нужда от ремонт вече това сие въпрос на лично мнение дали трябва дасе направи веднага този ремонт .При мен отначало започна да гори малко масло изчаках дасе увеличи разхода на маслото и чак тогава си направих ремонта и сега каквото и масло да сложа него лапа .

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от Japanese_fever » 29 Ное 2012 08:45

slowtraveler написа:От опит мога да кажа, че за да не гори масло трябва автомобила да е изправен, и да се слага масло със правилната спецификация, а не 'по-тънко' или пък 'по-дебело', което уж да уплътни дефектите.
За марката масло - всеки си решава сам.
+1
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ceko26
Мнения: 488
Регистриран на: 16 Фев 2007 15:47
Местоположение: София

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от ceko26 » 29 Ное 2012 11:04

След промивка на двигателя запекли сегменти се оправят със газ за горене. Сваляш свещите и наливаш в цилиндъра на отворена пробка на картера. Целта е да се разтвори нагара около масления сегмент да се отвори и уплътни цилиндъра. Започне ли да задържа газта за дълго значи е имало ефект. Не е 100% гарация, но е евтино и си струва опита.
Ето от друг форум :
Колеги,колата ми гореше много масло-1л.на 1500км.Един стар мйстор ми каза един номер с газ за осветление.Сега съм на 2000км след смяна на масло и не е бутнала.Значи,купувате си газ за осветление(на мен 2л. ми стигнаха) източвате маслото,но не махате филтъра.Махате свещите,слагате един леген под картера и наливате газ в цилиндрите до резбата за свещите.Ако са ви спекли сегментите газта почва да се стича през пропката на картера и намалява газта в цилиндрите,като намалее газта в цилиндрите доливате от тази газ,която се е стекла от пропката.Това го правите докато почти спре да тече.На мен ми трябваха 5часа докато спре.След това завивате пропката на картера и си наливате маслото,което сте източили.Без да сложите свещите няколко пъти цъквате с кляча само на стартер за да изхвърлите газта от цилиндрите после завивате свещите и палите колата.Оставяте я да поработи 2-3 минути.През ауспуха ще излиза бял пушек.След това пак източвате маслото този път махате и филтъра.Слагате новото масло и новия филтър и палите.Цялата процедура е това.При мен се получи,но не знам при вас какво ще стане.Хубаво е това да се направи преди смяна на масло,защото можете да използвате старото масло за прочистване на двигателя от газта. Надявам се това нещо да помогне и на друг колега.
Авенсис 3S-FE

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от Japanese_fever » 29 Ное 2012 22:12

Това може и да действа на някои коли, но поне за двигателя на Тойота 1ZZ-FE e доказано, че има дефект със сигментите и проблемът се отсранява само след тяхната смяна.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от Akima » 30 Ное 2012 01:57

ceko26 написа:Ето от друг форум :
Колеги,колата ми гореше много масло-1л.на 1500км.Един стар мйстор ми каза....
@ceko26

Колега,на каква кола е извършена тази процедура?
Чувал съм подобен разказ/методика,но се отнасяше за "продукти" на АвтоВАЗ. wacko.gif


@Japanese

Повтаряй след мен:
сегмЕнти


:whistle: :whistle: :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Re: Нуждая се от помощ-сериозен разход на масло

Мнение от Даниел Чобанов » 30 Ное 2012 07:19

Стига вече с тези сегменти.Някой колега ще се заблуди и ще прави излишна гимнастика само с тяхната смяна.Както споменах по горе проблема се решава с комплект бутала и сегменти спецялно за този дефект на тези двигатели.Буталата имат разлика от старите!Променили са маслоотичането и охлаждането!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 131 госта