Двигателят на T25 e по-шумен след смяна на ангренажен ремък?

Аватар
jerryes
Мнения: 68
Регистриран на: 25 Сеп 2009 11:49

Мнение от jerryes » 25 Мар 2012 22:32

landor написа:Ремъка и ролките са НИПАРТС които са сложени.
ами тези НИПАРТС са май точно такива- това не е марка на производител а на търговец който продава всякакви сбирщайни без име и ги кръщава на себе си(не съм 100% сигурен, но според това което намирам в нета-това излиза)
Toyota Avensis 2.0 VVTi D4- 2005г. 1AZ-FSE 147hp
Изображение
цены на грузоперевозки

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 25 Мар 2012 23:04

Бъди сигурен, така е.... не че не излизат и читави неща, ама това не е от тях явно...
ландор - мразиш ли се, че все такава марка бе брат !? Gates, SKF, INA какви ли не по-хубави има ремъци и ролки... Дори японски ролки има и континентал ремъци .... Много вероятно от тези компоненти да ти е проблемчето...

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение от mafiota » 26 Мар 2012 07:45

сега остава да обедиш и майсторите, че резервните части които са ти сложили са ментета dry.gif

dimpex_01
Мнения: 182
Регистриран на: 30 Дек 2009 20:40
Местоположение: София

Мнение от dimpex_01 » 26 Мар 2012 09:48

И от мен един глас за колегата МЕХАНИК. Моята я обслужих в кварталният сервиз за подобно обслужване и след половин година се наложи да се разглабя наново, защото се появи един шум, но в PITSTOP. От тогава изчезна и надявам се завинаги. от тогава експерименти с кварталният майстор не правя.
AVENSIS combi, D4D, 2001

Изображение

landor
Мнения: 58
Регистриран на: 10 Май 2010 22:27

Мнение от landor » 26 Мар 2012 12:46

Не съм ги избирал оставих колата да и сменят ремъците не знаех какви марки слагат пък и не разбирам много. Мисля да ги сменя отново но какви точно да търся или направо от тойота сервиз.
Предполагам че ще е доста скъпо смяната в сервиз на тойота.

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение от mafiota » 26 Мар 2012 13:08

landor написа:Не съм ги избирал оставих колата да и сменят ремъците не знаех какви марки слагат пък и не разбирам много. Мисля да ги сменя отново но какви точно да търся или направо от тойота сервиз.
Предполагам че ще е доста скъпо смяната в сервиз на тойота.
избират марката от която ще имат най-голяма отстъпка biggrin.gif

landor
Мнения: 58
Регистриран на: 10 Май 2010 22:27

Мнение от landor » 26 Мар 2012 17:23

Сигурно така избират частите които да използват mellow.gif
А колко струват оригинални?

nikolas3
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Ное 2011 19:05
Местоположение: София

Мнение от nikolas3 » 26 Мар 2012 18:31

Me4oKyX написа: Gates, SKF, INA какви ли не по-хубави има ремъци и ролки... Дори японски ролки има и континентал ремъци .... Много вероятно от тези компоненти да ти е проблемчето...
Ти казва колегата,освен това и Гудиър и т.н
Питай и ТМ Ауто -сравни цените и върви при читав майстор .Има такива във форума ,потърси или питай /като уточниш района в който си/.Или ако вярваш във възможностите на твоите си майстори-затътри им каквото си купил и гледай какво правят.Ако има положителен ефект/тоест изчезне шума/ им кажи да се оправят с доставчиците си и никакви пари не им давай. Много варианти,дори не е ясно дали всъщност проблема е от това.Някой спомена тампони-може и това да е.
Без разглабяне няма да се мине.Примири се с това,но не карай с този шум,че .....после :help:
Avensis 2.0 бензин 2004 Т25
Corolla 1.4 бензин 2006 лето.
Лосчето е малкото на лоса (Alces alces).Не включва мигачите, не му изпускат шлиците и НЕ СМЕНЯ СКОРОСТИ!
ЛосТче!АкУмулатор!СемеринГ!АУспУх!КлапАн!РезервОар!ГаЗ!ЛебеДка!ФорУм!ОбрЪч!КУпувам!ВрЪЗка!

Аватар
vladovg
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Фев 2013 19:18
Местоположение: Linz.AT

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от vladovg » 07 Мар 2013 15:44

Колега до къде стигна с проблема? При мен се получи нещо подобно излязаха вибрации в мотора и стана по шумен. Ремък GATES с ролки SKF и обтегач SKF всичко беше в кит + водна помпа . Сменял съм ги сам и гледах белезите дваисетина пъти преди да събера всичко . И все пак нещо не е наред имам Auto Com с него гледах обстоино цялата запалителна група не можах да открия как да проследя позиициите на сензор разпределителен вал и колянов вал. Явно пак ще трябва да отварям тоя път ше си купя и очила че се изчерпах от идеи вече.

landor
Мнения: 58
Регистриран на: 10 Май 2010 22:27

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от landor » 07 Мар 2013 18:29

vladovg написа:Колега до къде стигна с проблема? При мен се получи нещо подобно излязаха вибрации в мотора и стана по шумен. Ремък GATES с ролки SKF и обтегач SKF всичко беше в кит + водна помпа . Сменял съм ги сам и гледах белезите дваисетина пъти преди да събера всичко . И все пак нещо не е наред имам Auto Com с него гледах обстоино цялата запалителна група не можах да открия как да проследя позиициите на сензор разпределителен вал и колянов вал. Явно пак ще трябва да отварям тоя път ше си купя и очила че се изчерпах от идеи вече.
При мен излезе биела на трети цилиндър. По точно износена е втулката. Смених биелата и засега всичко е наред.

Аватар
vladovg
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Фев 2013 19:18
Местоположение: Linz.AT

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от vladovg » 07 Мар 2013 20:39

Имаш предвид лагера на буталния болт ? Ако да интересно ми е как сте стигнали до това заключение по точно как установихте проблема ? И какво общо има с ремъка след като преди смяната всичко е било ОК.

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от desotodorov » 07 Мар 2013 22:46

Мх, и на мен ще ми е интересно колегата да сподели кака са открили че е от това...то освен това и не започва отведнъж.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от JapCar » 08 Мар 2013 00:26

Всички обвиниха ремъци, ролки, за шумноста/вибрациите, а никой не попита, как така сменяйки тези неща, мотора станал по-пъргав и т.н. И как след смяна на тези неща се проявява проблем с биелен лагер и т.н., а преди е бил наред.
Не се връзват нещата, просто има хора, които мразят да казват "не знам", а винаги измислят някаква невероятна теория, в която няма никаква логика, само и само да не е "не знам".
Според мен биелни/основни лагери не водят до вибрации, а по-скоро до чукане при определени обороти. Не е ли по-вероятно майсторите да са се усетили за грешката си,(дребна, например незакачен куплунг, вакумна тръбичка) но премълчавайки я, да са решили да измъкнат някой кинт от несъществуващ проблем и тихомълком са оправили и грешката си покрай оправянето на измисления проблем.?
И все пак, как така колата взе да върви по-добре при смяна на ремъци?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
vladovg
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Фев 2013 19:18
Местоположение: Linz.AT

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от vladovg » 08 Мар 2013 02:17

Найстина странно . Сега се сетих и за нещо друго което ми направи впечатление през аутокома се вижда една стоиност която преведена на български траябва да означава *изчислено натоварване на двигателя* и при мен е 95% при загрял двигател и работа на място което ми се вижда доста странно. Интересно ми е кои параметри взима в предвид за тази стоиност.И на последно място да вмъкна още едно питане моя мотор е 2.0 85kw 1CD-FTV имам проблем с намирането на оптяжната ролка на климатика и хидравликата тая на динамото я смених но въпросната между клима компресора и хид.помпа я има само оригинална и цената е колкото един комплект съединител с маховик ohmy.gif Всяка помощ ще е от полза :thumbsup:

landor
Мнения: 58
Регистриран на: 10 Май 2010 22:27

Re: Двигатела стана по шумен след смяна на ангренажен ремък

Мнение от landor » 08 Мар 2013 13:06

vladovg написа:Имаш предвид лагера на буталния болт ? Ако да интересно ми е как сте стигнали до това заключение по точно как установихте проблема ? И какво общо има с ремъка след като преди смяната всичко е било ОК.
Може би е съвпадение появата на проблема и смяната на ангренажния ремък. Преди смяната на ремъка не съм обръщтал внимание токова как работи мотора но може би е съвпадение, че след смяната се появи този шум. При 1800- 2000 оборота шума се чуваше по осезателно. Отворихме картера и там намерихме метални люспи с привидно бронзов цвят. продължихме да разглобяваме докато не намерим от къде са тези люспи.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 58 госта