проблем със светлини на заден номер RAV4

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

проблем със светлини на заден номер RAV4

Мнение от Kiki » 08 Дек 2020 19:01

Stoyan.911 написа: 08 Дек 2020 14:00 Моля дайте съвет, не ми се разглабя кората на задната врата, а не искам и да съм абониран за всеки патрул на КАТ.
Махаш номера и си оправяш проблема.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Stoyan.911
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юни 2017 09:09
Местоположение: София

проблем със светлини на заден номер RAV4

Мнение от Stoyan.911 » 09 Дек 2020 09:37

Мерси Kiki. Само номера няма да ми свърши работа - трябва да махна и пластмасовата му основа. Малко помощ как става това - има ли начин да се демонтира и монтира?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

проблем със светлини на заден номер RAV4

Мнение от Kiki » 09 Дек 2020 09:48

Има, разбира се!
Махаш пластмасовата лента на основата на номера, която се намира в долния край на основата. Махаш номера и след това развиваш винтчетата, които държат основата за бронята.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Stoyan.911
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юни 2017 09:09
Местоположение: София

проблем със светлини на заден номер RAV4

Мнение от Stoyan.911 » 10 Дек 2020 12:16

Kiki, мерси за помощта!

Справих се, макар не 100% по плана. Ще споделя, ако това помогне в бъдеще на някой друг колега.

Доколкото разгледах колите на паркинга пред блока има такива без пломба, с пластмасова и с метална пломба на задния номер. Моята се оказа с метална.

Другото което установих е, че номерът се държи на щипки от всички страни към основата и няма пластмасово капаче отдолу за сваляне. Може би е по-стар модел или няма смисъл от капак при положение, че е с пломба…

Въпреки това, реших да пробвам. Огънах леко номера и достигнах до винт, който държи основата към бронята на вратата. Махайки винта основата остана да се държи само на другия винт, което ми даде достатъчно място около крушките с малко маневри. Накрая завих винта на мястото му и си поизправих малко изкривения номер. Интересно е, че пломбата държи само към основата, но е и към бронята. Ако беше последното нямаше сменяне на крушките от тази страна.

Толкова.
Успешен резултат.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

проблем със светлини на заден номер RAV4

Мнение от Freedom » 10 Дек 2020 14:24

Пломби не се поставят от доста време, така че и за бронята да беше захваната спокойно можеш да я разпробиеш и метнеш на боклука, а после - една самонарезка или тапичка на нейно място.

Terko
Мнения: 55
Регистриран на: 15 Окт 2020 06:21
Местоположение: София
Автомобил: Toyota RAV-4 2.2 D2D 136 hp

проблем със светлини на заден номер RAV4

Мнение от Terko » 11 Дек 2020 21:17

На мен наскоро ми сложиха номера и имам метална пломба отзад. Ще опитам да сваля и аз тия дни, че на задния номер едната светлина не свети.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта