Покупка на Yaris XP90 1.4 1ND-TV D4D 90HP /2005–2013/ - мнения,съвети и въпроси

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 06 Дек 2011 02:32

Вземи, ама като го вземеш отвори си тема тук. И да не забравиш да пишеш какво си ремонтирал :whistle:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от diesel_power » 06 Дек 2011 08:01

Me4oKyX написа:... толкова стартове бяха, то Калибри припадаха, то А6-ци минаваха на червено след третия опит .... Красиви ми ти работи.... Само дет май скоро ще правя пак съединителя, ама .... кеф цена няма
Не бързай да сменяш съединитела.
Може първо да му сложиш една РЕВИТАЛИЗИРАЩА добавка с екстракт от филипинска костенурка ,ще изкара поне още 200 години и веднага ще усетиш разликата. tooth.gif

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 06 Дек 2011 13:34

дизеле, поне ти си мислех, че не си толкоз зле, ама успя да ме опровергаеш....... щом си мислиш, че си забавен - жив и здрав, мен грам не ми пречиш.... laugh.gif Никой нищо не карам да вярва - който иска да си прави каквото иска! Но не е правилно да плюеш нещо, което не си пробвал по никой начин ..... Още повече, че съединителя е консуматив, докато турбо, скорости, бутала, дюзи - не са .... Да взема и гумите да ревитализирам, а!? А за теб мога и с екстракт от нилска сьомга да направя laugh.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 06 Дек 2011 15:39

Me4oKyX написа:дизеле, поне ти си мислех, че не си толкоз зле, ама успя да ме опровергаеш....... laugh.gif
Мисля, че е време да се замислиш над въпроса "Защо съм сам срещу много? unsure.gif "!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 06 Дек 2011 15:59

Колко да е сам? biggrin.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 06 Дек 2011 19:37

И какво общо имат последните постове с дизелов Ярис?

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 07 Дек 2011 01:49

нов - прав си, ноооо.... сефте.... laugh.gif

Зизи - кои сте тези много бре мило другарче !? Има-няма петима философи сте, които хем знаете, хем обаче нещо ново не може да го приемете, защото така сте решили вие.... Хем може да сте в помощ за много неща, хем в повечето случаи не е така..... ХА сега, кой е кривия :whistle: А "сам" е доста интересно определение, като знам колко хора идват да им "помогна" да се отърват от парите си - както вие твърдите .... Аз явно скоро ще съм милионерчееееее, ама без да разбера laugh.gif

Живи и здрави да сте ми, но с тези безпочвени мнения, няма смисъл да цапате ..... Хората пробват и тогава казват - да, харесва ми, доволен съм. Или не, мисля че може и по-добре biggrin.gif Приказки от хиляда и една нощ, че такова животно нема, са НЕнужни за форума и въпросите на хората..... Със здраве мили мой, живот и здраве, като опрете до нещо такова, имате го подарък от мен, пък после ще ми пишете на ЛС станало ли е или не, пък аз ще си мълча, вие пак ще ме наливате :thumbsup: biggrin.gif

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Toyota Yaris D4D

Мнение от Илиян Петков » 19 Юли 2016 17:07

Здравейте знам,че темата е стара но се интересувам,от мотора 1.4 d4d.От месец ходя по обяви и автокъщи да разглеждам за мой роднина за корола или ярис с този мотор.Интересувам се трябва ли да духа от щеката за масло,когато я повдигна при работещ мотор?Знам от четено по-форумите,че не трябва да духа,но вече 4 автомобила гледам и на всичките духа.Иначе колите си вървят ускоряват,но това ни притеснява,при питане един от продавачите ни каза,че така е направен мотора.Ще съм много благодарен за отговорите и насоките.

Hursa
Мнения: 4920
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Toyota Yaris D4D

Мнение от Hursa » 19 Юли 2016 18:34

Ще се опитам да го обясня, (без да претендирам, че съм прав) понеже е свързано с една оффтоп тема в която се спореше.
Когато буталата се движат, дори на празни обороти – предполагам около и над 600 об/мин – това са 10 хода надолу/нагоре в секунда, се образуват вихри. Буталото тласва обема въздух под себе си (равен на работния му обем) по оста на цилиндъра в картера, обратно при хода му нагоре засмуква такъв обем въздух под себе си. Образува се пулсиращ вихър, низходящата съставляваща е по около оста на буталото, възходящата около стените на буталото и картера. През отвора за щеката излиза (се насочва) част от тази възходяща съставляваща на вихъра образуван от тилните страни на буталата. Този въздух може да увлече капчици масло вдигнати от движещите се колена на коляновия вал, противотежестите и биалите (в картера е "мъгла" от такива "капчици"). Предполагам, че това е нормално за всички мотори и силата на ефекта зависи как е разположена тръбичката на щеката. При нормално работещ двигател, предполагам, в началото, като се изтегли щеката, ще „духа” малко по „силно”. След известно време би трябвало това „духане” да намалее, тъй като в картера ще се получи известно разреждане, близко до това в смукателния колектор. (При двигател с износени сегменти/ризи предполагам това „духане” ще е значително и ще мирише на изгорели газове smile.gif, само предполагам).
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Toyota Yaris D4D

Мнение от Илиян Петков » 19 Юли 2016 23:14

Аз също притежавам дизелов автомобил,макар и да не е тойота,но изваждайки пръчката за масло независимо студен или топъл не духа.Но моя по-стар модел дизел не е комън рейл ,а си е само с директно впръскване.За това питам,да не се излагам духането нормално ли е при модела,има ли го и при други модели на тойота с коман рейл?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Toyota Yaris D4D

Мнение от slowtraveler » 20 Юли 2016 08:00

Според мен за да се направи оценка на 'духането' трябва човек да е виждал доста еднотипни автомобили/двигатели за да може да сравни...
Както Hursa е описал - в картерното пространство е 'боза' от маслени пръски и изгорели газове...
Газовете 'надуват' картера, маслото се разширява от температурата, влагата в него иска да се изпарява и т.н... Процеса е доста комплексен и затова трябва да се тълкува от специалист...Някои мислят, че мотора духа като видят изхвърчала капка...
Като пример за неправилно тълкуване е един познат, с когото ходехме да гледаме автомобил втора ръка...
Та той твърдо се отказа от добър автомобил, защото 'духал'... Гледайки при отворена капачка на клапаните дали ще изхвърчи нещо... А този двигател нямаше щит под отвора на капачката, а кобилица на вала се въртеше точно под отвора и напълно логично си пръскаше навсякъде масло...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Toyota Yaris D4D

Мнение от Илиян Петков » 20 Юли 2016 12:46

Здравейте отново,може би не съм се изразил правилно,пръски не съм видял да излизат.Като измъкна щеката и си излиза налягане като духане с уста,иначе като се отвърти капачката за масло там няма как да няма духане.По простата причина,че има движещи части върти се вал.

Hursa
Мнения: 4920
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Toyota Yaris D4D

Мнение от Hursa » 20 Юли 2016 15:54

Мисля, че тъй като водача на щеката е така да се каже е достатъчно опростено „устройство”, за конкретен (модел) двигател го поставят както им е удобно (предполагам). Отвора на тази „тръбичка” за другия двигател, може да е толкова близо до повърхността на маслото, че при работещ двигател да остава под нивото на маслото (а дори и на не работещ). Възможно е някой детайл да „засенчва” отвора и да не попадат тези пулсации (ако съм прав).
Може би, такъв тест не е коректен, ако се сравняват различни модели двигатели.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Илиян Петков
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Юни 2010 12:48
Местоположение: Плевен

Toyota Yaris D4D

Мнение от Илиян Петков » 21 Юли 2016 07:37

Значи да разбирам,че това духане е нормално при този двигател?Щеше ми се някой от собствениците,на автомобил с такъв мотор,да споделят дали и при тях е така?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Toyota Yaris D4D

Мнение от slowtraveler » 21 Юли 2016 08:03

Колега, отново съвета ми е да не разчиташ на дистанционно описание на духането -такава 'диагностика' е доста субективна и затова - неточна и неопределяща :whistle:
Долу в картера също има и то доста по-големи въртящи и движещи се части отколкото горе при капачката...
А и цялата вътрешност на двигателя от капака на главата до капака на картера за маслените пари е един общ обем - т.е. каквото е 'духането' горе при капачката, приблизително такова ще е и долу при щеката, като се отчете и разликата в диаметрите на отворите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 149 госта