Гасне,прекъсва,губи мощност 2.2д-кат

galant
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Мар 2009 20:18
Местоположение: София

Гасне,прекъсва,губи мощност 2.2д-кат

Мнение от galant » 26 Юли 2011 18:47

Колеги,от няколко дена имам проблем с 2.2дкат и сега проблема се засили.Проблема се състои в това че като загрее до работна температура и седейки си на сфетофар(примерно) на празен ход започва да губи обороти,натискам газта,но не се изфорсира.Няколко пъти както седи и гасне,друг път като реша да потеглям гасне и т.н.Понякога върви доста,понякога леко "окуцява".Днес смених горивен филтър,почистван е ЕГР-а(колектора не е),обслужена е,днес я провериха за грешки-нищо не е записала.Единственно налягането на горивото е малко по-ниско но според диагностика е в рамките на нормалното.Дюзите са перфектни,а бе като цяло всичко УЖ е ок,ама не е.Имате ли идеи и някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Утре пак ще съм в ТМ но всеки препатил ще ми е в полза.Благодаря предварително!

p.p.Не прави проблем при палене,пали нормално както студена,така и топла.Направи ми впечетление че преди да ми сложат новия софт в ТМ,като я палех сутрин ми държеше 1200об/мин(някъде четох че при 2.2 е така да загрее по-бързо).След смяната,като я запаля сутрин са 7-800об/мин но преди 2-3дена забелязах че пак сутрин са 1200об/мин(температурата е една и съща,колата е в гараж)
made in Japan

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 26 Юли 2011 19:51

D-CAT не е препоръчително да се кара в БГ. Именно поради тази причина до скоро и не се предлагаше. Проблема е в качеството на нашите горива. Тази кола е адски притенциозна към горивата. От там се скапва и всичко. Не знам защо изобщо започнаха да го предлагат на нашия пазар - може би си мислеха, че горивата ни са се оправили. Дори в книжката за експлоатация има една страница написано специално за този тип двигател с какво гориво и как може да се кара. Но там е написано, че такова шофиране се допуска само инцидентно, а не за ежедневно каране. Предполагам, че точно от "хубавите" ни горива ти се е скапала. Иначе на мен ми е фаворит, но точно поради факта, че карам в БГ не си взех такава. Не че с нещо ти помогнах, но жалко за хубавия двигател.
Все пак успех с отстраняването на проблема и дано не е много скъпо.
Пробвай някоя добавка от колегата МечоКух, пък дано се оправи положението.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

galant
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Мар 2009 20:18
Местоположение: София

Мнение от galant » 26 Юли 2011 20:26

Тя има около 2500км в БГ,зареждам само от ЕКО(там съм си зареждал години наред и е90-то).Не вярвам за 2,5к в БГ да се е скапала от нафтата wacko.gif .

Имам едно "скрибуцане" от ремъка или от ролка(утре ще се гледа)и то е пак като е загряла,като я запаля,като натискам понекога спирачки,а бе като се натовари я с климатик,фарове и т.н.Не ми се вярва от нея да е,примерно да затяга и да гасне и мени обороти-губи мощност мотора като се натовари,не знам sad.gif
made in Japan

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 26 Юли 2011 23:11

Не забелязвате ли, че проблемите със горивата са най-много зимно и лятно време !?? ЗАЩО?! Защото зимата тунджата замръзва, лятото я правят още по-скапана, заради много пътуване, което се прави по почивките, но и като цяло, от жегите, защото липсва кислород, турбото нагнетява, но пак топъл въздух, и скапаното гориво едвам пали, дори при изрядни коли.... А както казва колегата - в гаража няма грижи, но там рядко се променя температурата, а нафтата е за една нощ е темперирала... laugh.gif

Към проблема ти - има решение, но не си мисли, че има фрапантна разлика на различните бензиностанции. Има по-малко зло, но дори така погледнато, си е пълна мъка горивата ни.... Може да пробваш с добавка, но ако искаш качествена диагностика, първо смени сервиза biggrin.gif Питстопа го хвалят, пробвай, но на ТМ АУТО не вярвай... Тях не ги интересува да ти решат проблема, а да закрепят проблема и после да се строши тотално и да си купиш новата част за 356254634 лв от тях.... Тъпо, но е факт.... Като цяло, НЕ трябва да пропускаш, да слагаш добавка в горивата. Ако искаш дори, направо пиши едно лично на БАСМАНа, той има добавка в него - сложи за 30-50л и после кажи няма ли огромна разлика happy.gif Ако това не помогне, може да си намокрил сериозно някой датчик тия дни по бурите .... Моята ги правеше тези глупости преди няколко дни, но го оправих лесно. Гаснеше, менеше обороти, но от датчика на коляновия вал. Издухах всичкото датчик, до което си докопах и със спрей ги напръсках.... Може да е нещо такова и защото е в гараж, на хладно и влажно, да не може да изсъхне от само себе си.... В тия езерца по пътя всичко е възможно, въпреки корите отдолу .... Пробвай добавка, прегледай датчиците - но не при майстор - Баса ще помогне, щото майстор ще ти одере кожата .... А Басчо е културно момче :thumbsup:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 26 Юли 2011 23:43

колега определено нещо не ти е в ред,тия 1200 оборота не са нормални лятото!някой сензор е дефектирал 100%!
доколкото си спомням тези обороти на празен ход зависят от следните параметри>
-температура на въздуха
-... на антифриза
-...може би на горивото
-състояние на акумулатора- разбирай степен на заряд
1200 оборота имаш само под 0-2 градуса на въздуха,мисля беше 0,иначе никога-700-800 са нормалните!!!
подозирам неуспешна намеса на майстора,отивай наново да ти програмират ECU-то,да не са дали на някой чирак да се учи!
сега остава да се разбере дали има цедка някъде по горивната с-ма.
най-простите неща предполагам си проверил-вакууми,турбо маркучи,щекери на егр,сензора за въздуха,огледай визуално под капака!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Мнение от gicho » 27 Юли 2011 09:19

Колега, пусни нова тема или смени заглавието на тази, на "Проблеми след смяна на софта на ЕКУ на 2.2Дкат" - за да го прочетат колегите, които
вече са минали през тази процедура и могат да кажат какво се е случило при тях.
Предполагам че има някакви препоръки за коректна адаптация на ЕКУ-то след ъпдейта.
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

galant
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Мар 2009 20:18
Местоположение: София

Мнение от galant » 27 Юли 2011 20:08

проблема е решен-ново клапанче
made in Japan

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 27 Юли 2011 20:11

galant написа:проблема е решен-ново клапанче
на помпата пише ли 'made in hungary' или тоя клапан е някъде другаде?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
ilso
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юни 2009 16:59
Местоположение: Varna

Високи обороти зимата

Мнение от ilso » 29 Ное 2011 15:00

Не знам дали е нормално,но от +10 градуса надолу до 0 градуса,докато не загрее на 92-95 град., оборотите са 1000, а при минус 1, 2, 3 ....и т.н., оборотите са ми 1200.И най-интересното е че когато намаля копчето за парното..........оборотите се нормализират на 750-800.
Колкото и добре да жовееш...........не забравяй да се усмихваш !!!

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Re: Високи обороти зимата

Мнение от KiLLeR » 29 Ное 2011 17:11

ilso написа:Не знам дали е нормално,но от +10 градуса надолу до 0 градуса,докато не загрее на 92-95 град., оборотите са 1000, а при минус 1, 2, 3 ....и т.н., оборотите са ми 1200.И най-интересното е че когато намаля копчето за парното..........оборотите се нормализират на 750-800.
Нормално е, ползвай търсачката.
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
coolone
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Яну 2009 22:44
Местоположение: Бургас

Мнение от coolone » 30 Ное 2011 22:41

не само, че е нормално, а е и задължително да вдига оборотите.
така си трябва, защото има подгряване на антифриза, подгревателя е електрически и смуче доста ток, съответно при голяма консумация компа вдига оборотите за да компенсира. Ако включиш и нагревателите на стъкла и огледала + фарове ще видиш оборотите към 1300 и нагоре.
То това не е само при тойотите, виждал съм го на доста други коли, но мисля, че японците първи са го измислили, за да се облекчи студения старт и бързото достигане на работна температура
Пачо Кардана - Президент !!!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Ное 2011 23:10

coolone написа:... мисля, че японците първи са го измислили...
Даааа, заедно с топлата вода и нарязания хляб ... tongue.gif

Аватар
mohboo
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Яну 2011 21:49

rav 4 d4d

Мнение от mohboo » 16 Дек 2011 06:41

Zdravete kolegi . Az imah sashtiq problem s RAV4 2002 D4D tove se dalji na edni cedki v rezervoara koito se smenqt i vsi4ko she e OK . Dori ako opitash samo da q pochistish she ima efekt no nai dobre new

Аватар
mohboo
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Яну 2011 21:49

RAV 4 D4D

Мнение от mohboo » 16 Дек 2011 06:42

Zdravete kolegi . Az imah sashtiq problem s RAV4 2002 D4D tove se dalji na edni cedki v rezervoara koito se smenqt i vsi4ko she e OK . Dori ako opitash samo da q pochistish she ima efekt no nai dobre new

Стако
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Май 2021 17:53
Местоположение: Попово

Гасне,прекъсва,губи мощност 2.2д-кат

Мнение от Стако » 24 Май 2021 17:55

jim_beam написа: 27 Юли 2011 20:11клапанче
кои клапан смени колега

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 61 госта