Нулиране борд. комп.

ace
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Фев 2009 21:36

Нулиране борд. комп.

Мнение от ace » 18 Яну 2011 17:23

Здравейте, имам малък въпрос.

Преди 2 месеца бях на ТО Б (2 година). Тогава колата беше на 29к. Малко след това започна да ми показва soon oil maintenance. Два месеца и 3к км. по-късно това съобщени продължава да ми изкача. Днес звънях на ТМ ауто и една любезна жена ми каза, че трябва да отида при тях, за да ми нулират борд компютъра. Поисках само да ми обясни, за да не се разкарвам, но нямаше техник.

На мен идеята да бия толкова път до ТМ ауто и да изгубя доста време продължава да не ми допада. Затова ще съм изключително благодарен ако някой ме светне как да зануля борд компа. Мерси предварително.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 18 Яну 2011 17:31

How to Reset the "MAINT REQD" Light on Toyota:
With the car started (ignition on), set the LCD odometer readout to total mileage (not trip A or B).
Turn the car off (ignition key to the OFF position).
Push in AND HOLD the button/knob that switches the odometer
Turn key to ON position without starting the car. You will notice the maintenance light blink and go out.
Release the odometer button/knob.
Turn key to OFF position.

That's it! The "MAINT REQD" light has been reset to warn you to change your oil in another 5,000 or 7,500 miles or so.

Успех! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нулиране борд. комп.

Мнение от Bass_Man » 18 Яну 2011 18:26

ace написа:Здравейте, имам малък въпрос.

Преди 2 месеца бях на ТО Б (2 година). Тогава колата беше на 29к. Малко след това започна да ми показва soon oil maintenance. Два месеца и 3к км. по-късно това съобщени продължава да ми изкача. Днес звънях на ТМ ауто и една любезна жена ми каза, че трябва да отида при тях, за да ми нулират борд компютъра. Поисках само да ми обясни, за да не се разкарвам, но нямаше техник.

На мен идеята да бия толкова път до ТМ ауто и да изгубя доста време продължава да не ми допада. Затова ще съм изключително благодарен ако някой ме светне как да зануля борд компа. Мерси предварително.
Задължително провери и маслото ! Защото не са малко случайте когато не е сменено !!!

ace
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Фев 2009 21:36

Мнение от ace » 18 Яну 2011 20:37

Благодаря ви за бързите отговори!
Akima, утре ще пробвам и ще пише дали съм успял :thumbsup: .
Bass_Man, първото нещо, което направих след като взех колата от обслужването, беше да проверя дали наистина са сменили маслото wink.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 18 Яну 2011 20:49

Нямаш проблеми - само пиши наистина,че така и не съм я използвал тая комбинация/поради липса на Корола Е15/. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Яну 2011 20:57

колега след като си с нова кола значи имаш и книжка за експлоатация към нея. та в тази книжка пише каквото те интересува. потърси и във форума - има инструкции за процедурата. по принцип този сигнал е за напомняне на всеки 15 000км да си смениш маслото и би трябвало в ТМ да го зануляват след смяна на маслото. за съжаление обаче те дори не подозират за съществуването на тази "екстра"
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Яну 2011 21:12

Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

ace
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Фев 2009 21:36

Мнение от ace » 19 Яну 2011 14:44

Стана. Мерси и на Akima и на Dizzle.
Най-вероятно това го има в книжката, сутринта попрехвърлих набързо страниците, но не го намерих. Ще потърся отново като съм по-свободен.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 19 Яну 2011 15:48

Няма го в твоята книжка - това е сервизна процедура и съществува черно на бяло само в repair manual-a - идеята е да не се обременява съзнанието на клиента. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 19 Яну 2011 18:34

Akima написа:Няма го в твоята книжка - това е сервизна процедура и съществува черно на бяло само в repair manual-a - идеята е да не се обременява съзнанието на клиента. cool.gif
идеята е да се накара клиента от време на време да влиза във форума на тойота wink.gif
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 19 Яну 2011 18:53

чудно как го има в моята :whistle:
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 19 Яну 2011 19:29

Не знам - но в официалната за Италия ги няма - на български не съм я гледал! wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 19 Яну 2011 21:21

За моя Ярис го има в книжката на български.Направо съм ги отсвирил.

studioivo
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Мар 2009 01:31
Местоположение: София

soon oil maintenance

Мнение от studioivo » 12 Май 2011 12:06

Колеги и при мен светна информиращ текст: soon oil maint.
Прочетох тук и в книжката, че след смяна на маслото в сервиза на ТМ Ауто е трябвало да ми занулят нещо си. Тъй като е под тяхното достойнство да си вършат качествено работата реших да се информирам що е туй що свети и говори. Благодаря на участниците във форума за инфото. Думите ви са потвърдени и от книгата с инструкции. Сега въоръжен със знания отивам да спретна леко скандалче на нисък тон и високо равнище с някой от шефовете в ТМ Ауто. За да съм по тежък ще си приложа и писмена жалба с входящ номер. Мисля, че е редно щом като ще я "страдам" тая тойота цели 5 години лизинг, то поне обслужване да получавам. Имало е случаи когато сервизния техник не си върши отговорно работата и след деликатна и тиха забележка от моя страна той ми се накара, че не е моя работа да му казвам какво да прави и да не му давам акъл. Върха беше когато ми каза: "Не се коси брато, нали си в гаранция. Пак ще дойдеш и ще ти го опрайм". ????
Тъй ама реших да си спестя друго идване като веднага си пуснах писмена жалба за лоша услуга и до 15 минутки имах отговор очи в очи с техническия директор. Благодарение на писмената ми жалба ме обслужиха коректно под прякото наблюдение на техническия директор. Жалко е, че и сега в ТМ Ауто има неразбиращи техници. А страшното е, че са любезни и неразбиращи. Чувам добри отзиви за сервиза на Тойота в Русе, ама Русе е на 500 км от София. Така, че ще ми се наложи да ги изтърпя тия пичове от ТМ Ауто поне докато съм в гаранция.
Иво - 0888008875
studioivo@mail.bg

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 12 Май 2011 15:45

За едно нулиране струват ли си нервите да ходиш да се разправяш? Не е ли по лесно да си прочетеш книжката (или форума, ако наистина я няма процедурата в книжката) и за 10 мин да си решил проблема?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта