Нулиране борд. комп.

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Re: soon oil maintenance

Мнение от Dizzle » 12 Май 2011 16:42

studioivo написа:Чувам добри отзиви за сервиза на Тойота в Русе, ама Русе е на 500 км от София. Така, че ще ми се наложи да ги изтърпя тия пичове от ТМ Ауто поне докато съм в гаранция.
първо - Русе е на 310км happy.gif Наистина съм най-доволен от Русенския представител (2 години поред печели награда за най-добро обслужване). Другия вариант е малко по-наблизо до София- Велико Търново. За там съм чувал, че е на ниво, а и цените са по-ниски от ТМ АУТО в София :)
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

studioivo
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Мар 2009 01:31
Местоположение: София

Мнение от studioivo » 12 Май 2011 18:19

Веско, струва си.
За техническия преглед който е на всеки 15000 км ТМ Ауто взимат задължително 250 лв., а за прегледа който е на 30000 км. взимат 500 лв. Тъй като автомобила е гаранционен съм длъжен да си поддържам именно там колата и да се съобразявам с всички техни правила и цени.
Защо да не оглася, че срещу тия пари очаквам коректно извършена услуга. Искам да споделя, че досега (две години вече) списъка с гаранционните ремонти по тази кола е на стойност над 5000 лв.. Само ще спомена двфектен фар (2750лв) и радиото (1790лв.).
При първата смяна на маслото и проверка на 15000 км ми бяха подменили всички крушки с унгарски. Оригиналните бяха германски PHILIPS. Подадох устен сигнал на място. Отговориха ми, че аз сам съм си ги сменил, а и без това гаранцията не покрива консуматива крушки. Нямах какво да кажа. За месец време унгарските ментета изгоряха една по една. Купих си всички крушки от представителя на PHILIPS и си ги смених сам. И сега като ходя на преглед изрично казвам да не ми проверяват крушките.
Предишната ми кола е фолксваген. Същите проблеми имах и в техния сервиз. Там дори ми подмениха стартера от друга кола.
Вообще не се и тормозя за тия работи вече. И във футбола нещата опират до шанс и късмет. :))
Иво - 0888008875
studioivo@mail.bg

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 12 Май 2011 19:40

Това за крушките ми звучи като фантастика чак.... някои да си направи труда да сменя всички крушки... но може и да е вярно. Иначе мисълта ми беше точно и конкретно, ако са забравили да нулират индикатора дали си струва специално да ходиш до там, та и нерви да трошиш.

ПП: Ако наистина ще ходиш да се разправяш попитай моля те дали са длъжни да проверят налягането на гумите при техническо обслужване smile.gif

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Мнение от Yuli » 12 Май 2011 20:46

studioivo написа:...бяха подменили всички крушки с унгарски. Оригиналните бяха германски PHILIPS...
Оригиналните на фаровете ми (къси и дълги) бяха General Electric - Made in Hungary... дългите все още са такива. cool.gif
Изображение
Изображение

studioivo
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Мар 2009 01:31
Местоположение: София

Мнение от studioivo » 13 Май 2011 11:44

Когато купих колата крушките ми бяха PHILIPS. След седмица се появи заводски проблем с десния фар, който ми бе подменен с нов безплатно. Именно тогава са ми подменили всички крушки с унгарските, които в рамките на месец изгаряха една по една и аз се принудух да си закупя всички крушки от предствителите на PHILIPS. А и в ТМ Ауто ме увериха, че Тойота ползват само крушки PHILIPS. А иначе колкото и фантастично да ви звучи цените на крушките са доста високи. Подмяната ми излезе над 200 лв. Отделно съм си купил по една резервна, защото при пътуване в Сърбия например изискват такива. Всъщност откакто подмених крушките преди почти две години нямам проблем със светлините. Впрочем крушките при предствителя бяха с десетина процента по евтини от същите предлагани в ТМ Ауто. Що се отнася до проверка на налягането в гумите няма да питам, тъй като по сериозни проблеми не са в състояние да решат. Още като купих колата установиха, че едната гума е дефектна, но така и не ми я подмениха. Не, че не влизала в гаранцията но не знаели как да процедират с прецедент като този. Е аз не можех да чакам да се разбие окачването и си купих същата гума от Диана. Континентал премиум контакт 2 са хубави, но ето, че и те могат да са със заводски дефект. Радиото ми както споменах и то имаше заводски дефект.
Абе май TOYOTA произведена за България е с по лошо качество от автомобилите правени за западняците. За съжаление фактите са такива. Аааа, за гумите сега се сещам още, че като купих колата гумите и бяха препомпани. Препоръчителното налягане е 2,2, а те бяха между 2,8 и и 3,1. Като да са ги помпали на око без уред.
Иво - 0888008875
studioivo@mail.bg

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 13 Май 2011 12:34

Препомопането на гумите го правят вероятно нарочно. Подготвят колата за дълъг превоз (и седене по пристанища и складове), при който налягането неминуемо ще падне. Дилърите вече са длъжни да измията колата и коригират налягането. Това е лично мнение.
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 13 Май 2011 13:50

Vesko, ама ти сериозно ли за гумите?!?!
Помислих, че оная тема е пусната само за майтап :whistle:
Проверката на налягането на гумите е задължение на самия водач и се препоръчва да се прави веднъж на седмица или преди всеки по-голям преход...
Ако толкова те мързи или притеснява проверката, купи си от щатите един от следните варианти:
1. механични индикаторни капачки - променят цвета си ако налягането е спаднало
2. електронни датчици/или вградени във вентили/, показващи температура и налягане на всяка една гума...
Тъй-като ме мързи да проверявам всяка седмица, гумите ги проверявам на междусезонна смяна или преди голям преход...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 13 Май 2011 14:42

slowtraveler написа:Vesko, ама ти сериозно ли за гумите?!?!
Помислих, че оная тема е пусната само за майтап :whistle:
Проверката на налягането на гумите е задължение на самия водач и се препоръчва да се прави веднъж на седмица или преди всеки по-голям преход...
Ако толкова те мързи или притеснява проверката, купи си от щатите един от следните варианти:
1. механични индикаторни капачки - променят цвета си ако налягането е спаднало
2. електронни датчици/или вградени във вентили/, показващи температура и налягане на всяка една гума...
Тъй-като ме мързи да проверявам всяка седмица, гумите ги проверявам на междусезонна смяна или преди голям преход...
Ако беше толкова важно японците нямашеда си спестят датчиците.... наистина не разбирам защо не се предлагат на евтопетските модли. Може би честотатана която излъчват не е сертифицирана за европа, ама ако пестят от сертификация..... И още ако трябваше всеки сам да го прави освен криктрябваше да има манометър и помпа в окомплектацията на колата :thumbsup: И да искам да си купя датчици за гумите, но оригинални, а не китайски ама няма. та и китайски да си купя липсва жълтата лампичка на таблото... и да си монтирам някъде грозно стърчащ дисплей?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 13 Май 2011 14:56

Манометър и помпа има на всяка бензиностанция...
И като те мързи - казваш на момчетата на колко да ти напомпат гумите (сега ще започне спора дали манометрите им са верни, и дали няма да ни измамят с налягането biggrin.gif )
Лампата на таблото е само аварийна... При леко спаднало налягане няма да сработи... Добрите автомобили (например Инфинити tongue.gif ) си показват на дисплея налягането и температурата във всяка гума в реално време....
Вярно, че вече са за маниаци, но пък на мен ми харесва така...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 13 Май 2011 14:57

slowtraveler написа:Манометър и помпа има на всяка бензиностанция...
И като те мързи - казваш на момчетата на колко да ти напомпат гумите (сега ще започне спора дали манометрите им са верни, и дали няма да ни измамят с налягането biggrin.gif )
Лампата на таблото е само аварийна... При леко спаднало налягане няма да сработи... Добрите автомобили (например Инфинити tongue.gif ) си показват на дисплея налягането и температурата във всяка гума в реално време....
Вярно, че вече са за маниаци, но пък на мен ми харесва така...
И РХ-а показва наляганието.... ама ако е американски

ПП: Лампичката се вижда че я няма в европейският модел... ама дали може да покзва не знам. Трябва ми американски вариянт да проверя какво тече по бъс-а и да провм да пратя същото на европейският модел smile.gif

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Мнение от lubooo » 13 Май 2011 16:15

а колко е нормалното налягане за летния сезон , в смисал до сега не съм се замислял много много и не съм се интересувал какво ми е налягането в гумите преди да тръгна на път ... biggrin.gif
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 13 Май 2011 17:19

Отвори си жабката, погледни на средните греди при отворени предни врати, отвори капачката за горивото или в краен случай прочети книжката... На тези места го има препоръчаното налягане в зависимост от условията (натоварването и очакваната скорост)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

rovers
Мнения: 74
Регистриран на: 20 Ное 2015 16:18
Местоположение: София

Нулиране борд. комп.

Мнение от rovers » 26 Мар 2019 09:30

Днес и на мен ми светна дисплея Oil maint reqt. Прегледах форума и youtube за съвети и разкарах съобщението за 10 сек по описания вече начин.
Все пак се изненадах, понеже карам колата повече от 50 000 км, а едва сега даде съобщение. Вероятно при другите случаи на смяна на масло момчетата са изпълнявали и тази процедура. Последната смяна на масло е преди 4 500 км.
T25 2.2 150 hp 2008

Аватар
dexter
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2017 08:59
Местоположение: Ruse

Нулиране борд. комп.

Мнение от dexter » 18 Юли 2019 21:47

А има ли възможност да се променя интервала за смяна на маслото. Аз минах към 25к километра докато светне. Искам да всеки 15 да напомня.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно!
Сегашната - Avensis-'07, 2.2 150bhp
Бившата - Mazda6-'02, 2.3 166bhp
Вечната -Vectra A-'92, 1.4 75bhp punk.gif
Бившата - Golf 2-'86, 1.6 54bhp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта