Колеги, как ви работят климатиците?

Публикувай отговор
Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Колеги, как ви работят климатиците?

Мнение от LEXUS » 01 Авг 2020 03:56

Hursa написа: 26 Юли 2020 12:02 Мощността на климатика не е пряко свързана с мощността на автомобила
Мисля,че мощността на климатика е свързана с мощността и класа на автомобила и това дали е бензинов или дизелов, особено при по-малките класове.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Krissss
Мнения: 85
Регистриран на: 05 Ное 2018 10:07
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.0 147 Petrol

Колеги, как ви работят климатиците?

Мнение от Krissss » 03 Авг 2020 10:41

Здравейте,
аз съм много доволен от моя климатроник, реших да споделя. Авенсис Т25 2.0 147к.с. Комби 2008 фейс. Бързо охлажда и на високи температури.

TegavG
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Юни 2020 12:43
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2.2 d4d 150

Колеги, как ви работят климатиците?

Мнение от TegavG » 09 Май 2022 16:07

TegavG написа: 17 Юни 2020 13:56 mapamop, пуснаха някакъв газ под налягане, бутилката беше висока около 2м, но не ми казаха какво точно пускат и не знам дали са сложили оцветител. Общо взето аз им казах, че се чува в купето. После влезнаха и те и по слух "диагностицираха", че проблема е в изпарителя. Уж са добър сервиз, предвид, че се занимават само с климатици, но все пак бих приел препоръка за някой по-надежден сервиз в София, които да обърнат повече внимание. Колкото до таблото, прав си, тегава работа си е.

Sandocan, въх, "една идея" по-сложно от колкото си го представях :D
Да ъпдейтна, та някой ако има подобен проблем да се спасява, че гледам бая t25 с отворени джамове лятото. Наистина се оказа вътрешния климатичен изпарител (евапоратор), беше спукан и е с много ситни листове, което трудно може да се запои/завари, най-добре смяна. Разглобява се цялото табло, кормилото, доста надълбоко се свалят чарколяци.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 57 госта