Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Публикувай отговор
ivaylogk
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Дек 2015 16:15

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от ivaylogk » 18 Дек 2016 12:13

Да допълня за стартера - въртеше много трудно когато колата е студена...не само първото палене за деня, но и по-нататък, ако е преседяла няколко часа...за да не хабя акумулатора спирах и натисках старт-бутона повторно...след като я закарах в сервиз и замериха стартера се оказа, че гълта много ток при първото завъртане...за цялостния му ремонт (с 1 год. гаранция) ми взеха 300 лв... нов струвал доста повече...
След ремонта върти много бързо и пали веднага...
Аз лично не мога да коментирам разлика между 2.0 D4d (116 кс) и 2.2 D4D (136 кс) - когато търсих кола пробвах една с двулитровия дизел - също набира много добре...на практика разликата в мощността не е толкова голяма (280 н.м. срещу 310 н.м.). Според мен и разходът на гориво не е много по-различен...повечето коне би трябвало да позволяват по-висока скорост, което за мен не е толкова съществено (повече от 140 км/ч със семейството няма нужда)...
Двулитровия дизел на Тойота е много добър и здрав двигател. Предимството от това поколение на 2.2 дизел е шестата скорост - за същите пари... А и по-голямата кубатура за мен си е важна... Доколкото знам и двата двигателя D4D са без филтър за твърди частици, което също е плюс...
D-Cat двигателя никой не го препоръчва...иначе щях да си взема такъв...той вече е 177 кс, 400 н.м. и би трябвало да върви зверски...
Toyota Corolla Verso 2006, 2.2 D-4D, Sofia

remote87
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2017 14:55
Местоположение: Поморие

Покупка на употребявана Тойота

Мнение от remote87 » 16 Яну 2017 15:27

Привет евентуални бъдещи, колеги! :)
От доста време насам събирам пари да си закупя една тойота, тъй като много са ми ги хвалили и има не един и два модела, които ми харесват. Ще съм ви много благодарен, ако можете да ми помогнете при избора / добре ли съм се насочил, препоръки, забележки /:
- бюджет: кеш до към 4500 лв. - 5000 лв.; евентуално на изплащане до към 7500 лв.;
- вид гориво: дизел / твърдо съм фен на дизеловите двигатели, на пук на демпферния маховик /;
- скоростна кутия: наистина си предпочитам ръчката, до сега никога не съм карал автоматик;
- година производство: по принцип, колкото по-ново, толкова по-добре, но ми се ще и да ми се върже сметката. Около 2004 някъде?;

Все още не мога да се реша: ако дам 5000 лв. кеш оставам без нищо на страна, а ако си взема на изплащане / може и да е от сервиз на Тойота, ще е ревизирано от тях / мога да си плащам полека лека, анагажирам се за повече време, но пък ще взема нещо малко по-ново и поне проверено.
За момента много / ама много / ми харесва Корола Версо /фейса от 2005 г/ и гледам, че за около 7500 може да се вземе нещо, само че по обяви, няма по представителствата такава / съответно няма изплащане /.
Много се заглеждам и по авенсиса след 2003 - 2004 фейса, там мисля, че за около 6000 лв. също може да се вземе нещо.

За двигателя: тук наистина съм страшно затруднен, четох, гледах нищо не разбрах. Всеки си има мнение и всеки, какъвто му е късмета. Сега, ако е 90 к.с. малък данък, спъната кола, ако е 116 к.с. по-пъргава кола, 200 лв. данък това ясно. Въпроса ми е някой от тези двата стандартно да е с верига? Какви забележки трябва да търся при избор на кола, как идва като мощност за купето на двете колички, кой според вас да търся, въобще ще съм благодарен на каквато и да е информация или съвет...дори и коректни търговци или ако някой има нещо читаво за продаване.
По принцип смятам, ако купувам от автокъща задължително да отида в представителство на Тойота и да дадат едно мнение и там.

Предварително благодаря! :D
Последно промяна от Akima на 16 Яну 2017 15:38, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 16 Яну 2017 15:49

remote87 написа: Corolla Verso AR10 /2004-2009/
Мнения за покупка на Corolla Verso AR10 2.0 или 2.2 D4D ?
Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?
Покупка на Corolla Verso AR10 1.8 VVTi /2004-2009/ - мнения
remote87 написа:Avensis T25 /2003-2008/
Новозакупен Avensis T25 2.0 D4D 116HP - съвети
Въпроси за покупка на Avensis T25 2.2 D4D / DCAT
Покупка на Avensis T25 D4D /2005-2006/ - 2.0 или 2.2 ?

Моля да се запознаете с правилата.
Моля да се запознаете с важните теми.
Моля да се запознаете с точните кодове на моделната гама.
Моля да ползвате търсачката.


Персонално ви съветвам да внимавате с покупката - не споделяте какъв автомобил употребявате, но от написаното усещам, че бюджета ви е крайно недостатъчен, за да получите желания положителен резултат.

Може да ползвате един от проверените доверени сервизи:
Авто-Сервиз Петров-Стандарт ЕООД гр.Бургас

Поздрави и успех.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

remote87
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2017 14:55
Местоположение: Поморие

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от remote87 » 16 Яну 2017 15:59

Akima, прочел съм темите, но все още не съм сигурен, кое точно да избера, а и по обявите никъде не пише модификацията на двигателя? В момента съм с Fiat Stilo 1.9 JTD комби, 116 к.с. ( бягайте далеч, ако някой се чуди ) - много изнежен автомобил със хич не евтини части. Единствения му плюс е, че вози като каруца и предницата е лесна за поддръжка. До момента съм сменил феродоф диск, турбо, две пружини на амортисьори и май следва маховик...
Ако някой може да ми препоръча нещо здраво, издръжливо и непретенциозно ще съм благодарен.
Колко ми трябва като бюджет за кола на старо?!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 16 Яну 2017 17:21

remote87 написа: Fiat Stilo 1.9 JTD комби, 116 к.с.
Няма да коментирам Торинското "автомобилно" производство.

За 5.5к-6к BGN може да си вземете T25 комби на ~ 300-400к км.
Пример от моя град - http://www.cars.bg/c1902235.

За същия бюджет дори не можете да си вземете Corolla Verso AR10, а само E121 D4D предимно 90HP.
Примери - Обяви от Cars.BG за Corolla Verso D4D.

Дизелите на Toyota са здрави и издръжливи - именно затова стигат до РБ "убити" от бой.
Не знам дали сте пътували в друга държава от ЕС, но моите наблюдения от 4-те големи страни, от които е 99% от вноса на автомобили в РБ е:
Никой "западняк" не си купува дизелова кола, за да не я кара, а само да й плаща високите данъци.
Т.е. 12-годишна дизелова кола е с пробег минимум 20-30к годишно = 240-360к км минимален пробег.
Обикновено се продават, когато поддръжката им стане неизгодна за потребителите/хора вероятно с малко по-добра покупателна способност от вашата/.
  • Дюзи - 4бр. х 100-200 лв.
  • Турбо - 300-500-800 лв.
  • SCV - според зависи, но минимум 250 лв.
  • Съединител + маховик - 500-1000 лв.
Замислете се колко е ресурсът на посочените части.

Toyota не е FIAT и FIAT не е Toyota - не очаквайте да си купите безпроблемна дизелова кола от марка, която държи една от първите позиции в класациите по остатъчна стойност на пазара на употребявани автомобили на цената на по-нов FIAT.

Съветвам ви да прецените добре - разбирам желанието ви да закупите по-нова кола от текущата Ви, но предвид ресурса, с който разполагате не знам какво очаквате.

Ако желаете мога да потърся обява, която да ми допадне на мен, но най-вероятно няма да ви хареса цената.

Поздрави. cool.gif
Офтопик
► Виж съдържание
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от iovkito » 16 Яну 2017 17:29

Дюзи по 100-200лв? 5та или 10та употреба?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 16 Яну 2017 17:32

Употребявани от англичанки с отклонения до 0.2-0.4.
Да не плаша колегата с цената на новите - бих се радвал ти да му споделиш колко струват. wink.gif
Аз все пак съм известен като фен на бензина и явно мнението ми се тълкува не по начина, който аз бих желал. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

velmoja
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Мар 2016 08:49
Местоположение: София

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от velmoja » 16 Яну 2017 18:25

remote87 написа: ...
За момента много / ама много / ми харесва Корола Версо /фейса от 2005 г/ и гледам, че за около 7500 може да се вземе нещо, само че по обяви, няма по представителствата такава / съответно няма изплащане /.
...
Ти сам си го казал - може да се вземе "нещо"... обаче какво ще е това нещо не се знае. Вече знаеш, че 7500 е долната граница за Версо след фейслифта 2004 и съответно често който продава в долната граница има причина - особено и ако визуално автомобила изглежда добре. Много хора предпочитат кола вече карана в БГ, обаче ако е внесена някога от чужбина, карана известно време и пустната за продажба много често плаче за скъп ремонт. Имам впечатление, че тези дето са купувани в БГ обикновено са най-ниското ниво на оборудване и същевременно държат цена.

Още нещо ако бюджета ти е 5000 лв и това са ти всички пари, смятал ли си близо 1000лв за прехвърляне и обслужване + някое дребно или не-толкова ремонтче.

Ако си си харесал нещо но не е по джоба ти по-добре изчакай малко да посъбереш още лев и си го вземи, отколкото да вземеш нещо дето не ти е по мерак.

И накрая - кола, жена и прасе е на късмет, мъж и куче - както ги научиш. :)
Toyota Corolla Verso - 2.2 D4D (136hp) 2AD-FTV

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 16 Яну 2017 23:21

Akima написа: Ако желаете мога да потърся обява, която да ми допадне на мен, но най-вероятно няма да ви хареса цената.
http://www.cars.bg/c1938449 - екстри за бъдещите деца - съмнително Тех.Състояние;
http://www.cars.bg/c1906445 - домъкната от някой "гастер" - коректно е снимана изгорената седалка;
http://www.cars.bg/c1927326 - "направи си сам скорости" - сменен мотор;
http://www.cars.bg/c1942972 - обещаващо описание, но трябва да се видят документите;
http://www.cars.bg/c1743256 - интуитивно ми допадна.

Резултат - няма кола под 6к и няма читава под 7к лева... :whistle:

Обещаващи бройки - или какво бих си купил аз, ако търсех "тостер на колела":
http://www.cars.bg/c1900172
http://www.cars.bg/c1853286
http://www.cars.bg/c1917342
http://www.cars.bg/c1905928
http://www.cars.bg/c1958612
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

remote87
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2017 14:55
Местоположение: Поморие

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от remote87 » 16 Яну 2017 23:44

Офффф, благодаря много за мненията, напътствията и особено изчерпателната помощ на Akima. Въпроса е, че имам проблем с данъка на тъпото стило, а то горкото се чупи всеки ден, същевременно аз имам нужда от кола / карам всеки ден мин 45 км понеже работя в друг град / и ми се щеше да се насоча към нещо по-здраво, но пък ме изненада рязката нужда от нова кола. Май май ще се насоча към кола на изплащане за над 10к и ще стискам зъби. Страшно много ме е яд, че брат ми продаде преди година и нещо мерцедес С220 в уникално състояните и супер поддържан / 2001 г /, но тогава реших, че нямам нужда от седан и не съм фен на задното предаване...сега ще се пукна от яд. Баща ми има Е220 2000 г. на над 600к км и нищо не е правил по колата, сми явно проверен здрав автомобил.
Страшно много искам да си взема японец, но нещо май ще изчакам да събера стотинки...

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от kiks » 06 Мар 2017 11:26

Колите до 2003 година са много по здрави от сегашните :) Примерно Мерцедес Като оглеждаш коли гледай да запалиш колата преди да са я подгрели предварително. Свали капака на двигателя и виж дали е студена. И ако ти хареса как работи в сервиз. Като гледам всички коли са без регистрация едва ли търгашите искат да се ходи всеки ден по сервизи за диагностика. Примерно нови дюзи от България са 550 лв. / брой. Сметни какво ще получиш за 7 500 лв.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

Novakov
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Мар 2017 19:39
Местоположение: Бургас

Избор на миниван Тойота

Мнение от Novakov » 14 Мар 2017 20:35

Здравейте!
Предстои ми покупка на миниван, тъй като семейството ми се увеличи и вече имам 2 дъщери, едната е на 7г., другата на 4м.
С оглед качеството на автомобила съм се ориентирал или към Vw Tauran или към автопарка на Toyota, която има доста богат избор от миниванове. За това разчитам на вас, за да ми помогнете в избора.
Първо - с какво минивановете на Тойота са по-добри от Тауран-а.
Второ - кой от всичките модели миниван да предпочета и защо?
С оглед финансовите си възможности за закупуване и поддръжка, съм се ориентирал към следните 12-15 годишни модели:
Toyota Avensis verso 2.0 D-4D 116 к.с.
Toyota Corolla verso 2.0 D-4D 116 к.с.
Ако може да ми кажете разликата между тях, защото на външен вид не са много различни, а аз не съм особено голям експерт по двигатели, окачване и други такива важни неща, общо взето - качвам се, врътвам ключа и карам, не ме вълнува как точно става така, че колата върви.
Използвах тази съпоставка на моделите , за да направя сравнение и установих, че Авенсиса е по-дълъг и по-широк, а и по-евтин. Сумата, която евентуално бих отделил е до 6 000 лв. За мен е важна и последваща подръжка, защото съм чувал, че цените за частите на тойота са доста солени, сравнение с тези за фолксваген.
Моля за мнения?!!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Избор на миниван Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Мар 2017 10:21

Във форум на Тойота да питаш за кошник, като Тюран ми се струва доста несериозно. Още повече, че каквото и да избереш на тези години на тази цена риска е огромен.
Все пак прочети това в оригинал:
http://www.autobild.de/artikel/dauertes ... 58765.html
или това
Аuto Bild БЪЛГАРИЯ №2 - 25 януари - 7 февруари 2007г

VW TURAN след 100 000 км

"Моят дом беше сервизът"

Цитати:

-"Дизелът с впръскване помпа-дюза трака като чувал с орехи";
-"Главата VW е окончателно затворена за нас";
-"Досега още не съм имал VW,който така да се привлича от сервизите";
-"Купувайки немски автомобили, купувате недостатъци и дефекти";
-"Вече престанахме да броим повредите и ремонтите";
-"Посещенията в сервиза стават толкова чести и редовни, колкото и повишението цените на горивата: при пробег 31 763км, 34 212 км,48 937 км...януари,февруари,март..."
-"Всичко това ни е познато и от други модели на VW, както и на Audi"

И още един цитат на редактора на Аутобилд България:

Голяма поредна издънка за ФВ наистина, Турана просто се е изложил. Изобщо последните 15 години Фауве имат много сериозни проблеми с качеството. Преди месец върнаха в сервизите всички нови Пасати (произведени 2005 и 2006 година), и до за доста сериозни проблеми. Поминалата година Туарега спечели Златна малина или Златен лимон (забравих кво точно се даваше на колите) в САЩ за най-ненадежден автомобил.

Както знаете, този материал е преводен, така че аз нямам никакво участие или неучастие. Но немските колеги имат всички основания да са много ядосани и направо бесни, щото не само напоследък тоя концерн се дъни на всяка крачка, а те са националноотговорно издание и е желателно да подкрепят с каквото могат родното производство. За съжаление когато фактите говорят, и боговете мълчат.
И ако още се двоумиш какво да вземеш погледни статистиката на ТЮФ за употребявани автомобили и може да ти светне, че ФВ и Тойота са от различни планети и изобщо сравнение по отношение качество и надеждност НЕ МОЖЕ ДА ИМА! :whistle:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на миниван Тойота

Мнение от slowtraveler » 15 Мар 2017 11:34

Аз съм на малко по-друго мнение...
Преди месец някъде бях взел едно такси VW Туран... Дизелак с DSG.. Учуди ме много доброто състояние и го питах човека колко време го кара като такси... Вече 2 години, но си го кара само той, и той си го е избирал от Германия...
Поразпитах го как е с поддръжката, защото все пак DSG и такси :whistle: :whistle:
Освен два тампона нищо не бил пипал... И редовната смяна на масла де...
Вътре наистина ми хареса... Като поведение - също...
Двама приятели си бяха взели почти едновременно два дизелови Пасата VW 2007-2008г с DSG...
На около 180х.км и двата ги оставиха на пътя заради сравнително дребен проблем (смяната му бе около 300лв - май подкачваща помпа).. Но това е единствения проблем (който странно се прояви и на двата автомобила), a автомобилите са вече на над 240-250х.км...

Затова за стар автомобил бих гледал повече състояние на конкретен екземпляр... И каквото ми легне на сърцето :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Избор на миниван Тойота

Мнение от BOz » 15 Мар 2017 11:45

И да добавя най-вече избор на пазара. В това направление Тойота ги забравяш.
Аз лично бих се ориентирал към Опел Зафира, щом ще е в такъв бюджет. Огромен избор на втора употреба, евтини части от всякакви производители, масов автомобил. Шанса за избор на добър екземпляр е доста голям.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 67 госта