Масло за двутактов двигател в нафтата?

Публикувай отговор
mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 01 Фев 2011 18:29

mitoko написа:не прави на хитър а ми отговори на въпросите от предпосления ми пост smile.gif
не можеш четеш или да броиш ???

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 02 Фев 2011 03:37

mitoko написа:
nowyaris написа:
mitoko написа:2т масло + карбуратор + 2т цикъл = трабант

2т масло + суперфНННННо пръскащи под високо налягане, скъпи като цена ДЮЗИ = разходи за мало + разходи за ремонт следствие на слагането на масло
2т масло + катализатор = същото като горното
2т масло + 4т цикъл = същото като горното

ако нещо не е ясно питайте smile.gif
Не ми е ясно,след като Джими и много други го правят от много време,тези сметки как ги правиш.Джими ти каза,че се слага специално двутактово масло,а не М10Д.
глей ся smile.gif и на мен не мие ясно кои точно са тея МНОГО ДРУГИ, колко тоночо е това МНОГО ВРЕМЕ, кое е това СПЕЦИАЛНО 2Т МАСЛО .... и да по колко САЛГАТ....
Глей ся,колега,не може всичко да ти е ясно на този свят.Същото важи и за мен.Кой е ползвал 2Т-масло от първия ден до края на дюзите или катализатора и твърди,че са си заминали от това,че е слагал такова.Аз не съм прочел никъде,нито съм чул някъде.Просто познавам хора,които го ползват и до сега не са се оплакали.От 2 мес.и аз съм от тях.При мен 2 мес. са 17 хил.километра.Днес ще станат 18 хиляди .Марката и пропорцията ти я описах.И е факт,че Тираджии го правят без абсолютно никакви проблеми за двигателите си.Под "Тираджии"имам впредвид собственици на транспортни фирми за вътрешен и международен транспорт.Едната е с 16 Актроса и ги задължава да наливат на всяко зареждане,заедно с АДБлу-то.И аз взех да слагам и нямам проблеми.Тва е :thumbsup:

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 02 Фев 2011 10:17

многото хора слагащи много време, май преувеличи малко а ???
тировете не ги броим, само леки коли

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 02 Фев 2011 18:00

nowyaris написа:...И аз взех да слагам и нямам проблеми.Тва е :thumbsup:
Въпроса е: Има ли полза и смисъл? Проблемите могат да дойдат и без 2Т масло.

Лично аз гледам доста критично на тази идея и никой не може да ме убеди да започна да слагам 2Т масло на Королата.

Ще приема спокойно факта, че без добавяне на масло ще изкара 450 000 км, а ако слагам 2Т масло е можела да добута да 500 000 км. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

boris_firkov
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Яну 2011 20:45

Мнение от boris_firkov » 03 Фев 2011 20:26

АЗ СИПВАМ ОТ 2 ГОДИНИ И СЪМ СТРАШНО ДОВОЛЕН.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 03 Фев 2011 20:32

От какво по-точно си доволен? Какво чувстваш?

Аз от 3 години не сипвам нищо в горивото и съм екстремно доволен!!!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 03 Фев 2011 22:28

яри станаха 3 ма , стигат ли за "много"

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от mirott » 05 Фев 2011 13:17

4-ма:)!Аз когато карах голф 1.6 ТД му сипвах масло.Сега на авенсиса,щото е бензинов му сипвам...нафталин!Въпрос на вкус-казала свинята,и се заровила в л....та:).

Аватар
stickito
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юли 2008 18:17

Мнение от stickito » 05 Фев 2011 19:39

5-ма! и аз слагах масълце на вана Пежо 806 преди няколко години, с изключение че си слагах обикновенно, ма няма значение той се оригваше на всичко, а и всичко беше ясно от преди - ново ГНП !!! след като смених помпичката продължих с масълцето докато не скъса ангренажния ремък, като го отвориха майсторите им бе все тая дали съм давал пари за масло или за дизел! след основния ремонт спрях да му сипвам масло, а реших да дам приличния авромобил на брат си, които след 1 месец го разби челно в бетонна ограда.
Сега карам комънрейл от 2008 г, и дори да е малко шумен като е студен хич не ме е*е!

Поука, Цитат:

"Върви по дяволите, ПРИНЦЕ! И конят ти, и правилата! А аз ще си налея винце и ще си яхна пак метлата!"
HILUX A/T / 3.0 D4D / 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 05 Фев 2011 23:30

stickito написа:5-ма! и аз слагах масълце на вана Пежо 806 преди няколко години, с изключение че си слагах обикновенно, ма няма значение той се оригваше на всичко, а и всичко беше ясно от преди - ново ГНП !!! след като смених помпичката продължих с масълцето докато не скъса ангренажния ремък, като го отвориха майсторите им бе все тая дали съм давал пари за масло или за дизел! след основния ремонт спрях да му сипвам масло, а реших да дам приличния авромобил на брат си, които след 1 месец го разби челно в бетонна ограда.
Сега карам комънрейл от 2008 г, и дори да е малко шумен като е студен хич не ме е*е!

Поука, Цитат:

"Върви по дяволите, ПРИНЦЕ! И конят ти, и правилата! А аз ще си налея винце и ще си яхна пак метлата!"
To be or not to be!... wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

ivo_g
Мнения: 41
Регистриран на: 25 Яну 2011 14:18

Мнение от ivo_g » 11 Фев 2011 16:14

nowyaris написа:То,Мите,2Т маслото е кат вазелина-който иска ползва,който не иска,не ползва.И аз понеже съм изключителен невежа,разпитвм непрекъснато и много хора ми отговарят,че дизеловото гориво заради разни еконорми не маже помпата достатъчно и е добре да се слага 1:200 или там някъде двутактово масло,бездимно,каквото се ползва за бензинови резачки.Приятел в Русе е дистрибутор на STILL и го вземам от него/за какви пари не е важно/и от декември слагам на бусовете.Помпите са механични,как е за новите не знам.Не усещам някаква разлика,май сутрин по-лесно вдига нафтата.Ама ако не помага,поне не пречи,като вазелина.Всъщност на Вито-то май е електрическа помпата.Със сигурност не и пречи двутактовото касло.
Koлега nowyaris, по-добре спри да слагаш 2Т- масло за резачки. Ползвай 2Т-масло-полусинтетика за мотоциклети и скутери.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 11 Фев 2011 21:05

Добре,колега,ама нямам финансова възможност,пък и нямам засега проблем :thumbsup:

Niki
Мнения: 15
Регистриран на: 23 Фев 2007 16:06
Обратна връзка:

хм

Мнение от Niki » 15 Фев 2011 00:27

Всъщност то маслото за скутери и мотори си е същото двутактово масло като в резачките но по-скъпо, такава е маркетинговата стратегия на производителите /това от личен опит го знам щото съм карал двутактов мотор/. Аз слагам двутактово масло Хускварна Лоу Смоук пълна синтетика 1:100 на Карината, цената му е 10лв за литър /пълна синтетика за мотоциклет ще е значително по-скъпо/ и като стигна до ремонт ще ви кажа какъв е бил резултата. Признавам правя си личен тест с колата и на мои разноски, обещавам съвсем безкористно ще ви информирам какво се е случило с двигателя, а пропуснах да кажа, че го слагам това масло от 2007г, колата ми няма катализатор - махнал го е предишния собственик.
Последно промяна от Niki на 15 Фев 2011 00:32, променено общо 1 път.

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 15 Фев 2011 00:30

и падна ли разхода на гориво след като почна да слагаш 2т масло

Niki
Мнения: 15
Регистриран на: 23 Фев 2007 16:06
Обратна връзка:

ами

Мнение от Niki » 15 Фев 2011 00:40

аз незнам защо толкова много ви вълнува разхода, мен ме вълнува да не се чупи колата, щото тогава става големия разход, аз не следя разхода на моята кола в градски условия например, извън града гори 6/100, 2000 ТД е Карината , но разхода се влияе от толкова много фактори, мен ми е интересно като се скапе двигателя и като го отворим с майсторана да видим какво е станало, то само тогава ще си проличи имало ли е файда или не, или пък колко ще ми издържи помпата например, а иначе разхода той си зависи най-вече от качеството на горивото, а да ми каже някой, че зарежда качествено гориво в тая държава дето контрола е нулев, аз ще се смея много.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 60 госта