Каре на волан Карина

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Каре на волан Карина

Мнение от the_rider » 17 Май 2010 15:19

Здравейте колеги, явно и аз имам проблем с карето на волана. Изчетох каквото намерих по темите, но неразбрах как се сваля външното каре. Трябва ли да се свали рейката, или кормилния прът или нещо друго и доколко тази операция може да се извърши в "предблокови" условия. Освен това ми казаха в един магазин на Раковска, че има вариант за цялото каре комплект и само за каренцето, като се ползва старото тяло, но комплекта бил китайски, а другото "орижинал" wink.gif какво да предпочета?!
Мерси предварително за компетентните ви мнения :thumbsup:

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Мнение от мехаННика » 17 Май 2010 19:43

Не си купувай само каренцето още повече след като са ти подчертали че е китайско.Освен че не знаеш от какъв материал е,не знаеш и как ще го монтират.Правил съм подобни експерименти на мои коли но не бих рискувал за други хора.

BOBAR
Мнения: 26
Регистриран на: 15 Авг 2008 10:51

Мнение от BOBAR » 18 Май 2010 15:53

Дай го да го рециклират (сменят каренцето) . Примерно на окръжна болница, зоопарка откъм Симеоновско шосе или в Обеля.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 18 Май 2010 22:09

Основния ми въпрос беше как се сваля??А как ще го поправям ще решавам след като го сваля.

loser
Мнения: 70
Регистриран на: 05 Юли 2009 13:20
Местоположение: София

Мнение от loser » 19 Май 2010 09:54

Здравей, ако въпросния магазин на Раковски се намира в участъка м/у Сливница и Козлодуй и младежа който ти е предложил този вариант е висок и доста прошарен, си попаднал на вярното място. Казва се Чавдар и има сервиз в който съм го виждал да сменя само карето неведнъж. За пред блока според мен ще ти е доста трудно, да не кажа невъзможно. Тая операция е голяма "хурка". Иди при него и той ще ти обясни.
Поздрави

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 19 Май 2010 10:38

здрасти, абе магазина е в този учакстък но "младежа" не беше тоя, я кажи по- точно за кой магазин говориш ти, че там са поне 5-6...

gunner
Мнения: 121
Регистриран на: 21 Май 2007 17:31
Местоположение: Sf
Обратна връзка:

Мнение от gunner » 19 Май 2010 12:21

BOBAR написа:Дай го да го рециклират (сменят каренцето) . Примерно на окръжна болница, зоопарка откъм Симеоновско шосе или в Обеля.
Абе тва с рециклирането май не върши работа. При мен ефекта трая около седмица, след като го правиха на Окръжна и после пак същото.

Иначе и аз в момента съм в търсене на такова каре, ама ми се иска, ако не оригинално, то поне от реномирана марка да взема, щото ме е страх да слагам китайски или други боклуци. Обаче за сега удрям на камък и дори колегите, които поръчват части във форума не могат да помогнат. Така че, някой ако има идея откъде да намеря тази част, ще съм му много благодарен ако сподели. Накрая от ТМ ще поръчам, ама там преди 2 години беше около 450 лв, а сега не знам, но по-малко не вярвам да е.
CARINA E 7A-FE

loser
Мнения: 70
Регистриран на: 05 Юли 2009 13:20
Местоположение: София

Мнение от loser » 19 Май 2010 17:36

Здрасти, значи магазина се намира от лявата страна по посока Козлодуй. Мисля че е единствения магазин за японски части в този участък. Отвън е жълт и пише части за японски автомобили намира се съвсем близо до ъгъла на ул.Раковски и ул.Родопи. Въпросния Чавдар можеш да го откриеш там до 12ч. на обед, след това отива в сервиза.
Позздрави

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 21 Май 2010 01:17

На въпроса как се сваля карето.Първо необходими инструменти ключ 12 може и с тресчотка и камък 12 с удължители и каре, Една отвертка и малко чукче.Сваля се маншона за въздух между колектора и въздушния филтър след малко дупене се развиват и изкарват двата болта дето стягат карето към рейката и пръта.Добре е да се отбележе къде са били зацепени шлиците и после с чукченцето се избива карето нагоре първо да излезе от рейката и после като се освободи се почуква надолу да излезе и от пръта и воала вънка е :)
Човек и добре да живее умира .......

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 21 Май 2010 10:45

:thumbsup: ей това ми трябваше :thumbsup: 10х

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение от max-2 » 10 Юни 2010 09:43

Колеги, някой смени ли това каре и с какво? Предполагам, че има добра фирма, която произвежда различни размери кръстачки, които се пренабиват на старите фланци? :thumbsup:
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 10 Юни 2010 21:33

Аз съм купувал каре като отидох със старото в магазина явно има някаква соц машина с такова каре щото ми го изкараха веднага а магазина беше за ифа :))
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение от max-2 » 10 Юни 2010 23:13

Това е добре, остава само кадърно поставяне и газ... Засега няма да го сменям, защото трябва да го хвана дали е от него потропването на много разбит път, но като гледам на колегите карините страдат често от това. Преди около 2 години сменях пластмасова втулка на кормилния прът, бях затегнал недостатъчно силно сглобката м/у двете карета и се появи пак такова тропане, което изчезна след дозатягане.
Carina E 4AFE LB 1992

Ivanov
Мнения: 122
Регистриран на: 24 Сеп 2016 21:27
Местоположение: Враца/София

Каре на волан Карина

Мнение от Ivanov » 12 Авг 2018 15:10

Vokil написа: 21 Май 2010 01:17 ... после с чукченцето се избива карето нагоре първо да излезе от рейката и после като се освободи се почуква надолу да излезе и от пръта и воала вънка е :)
Респект и уважение към вашето име и автиритет, колега, но откъде, по ангелите, да бръкна с тази отверка и с това чукче, за да избия проклетото от десет шамана и осемнайсет циганки каре??? Отгоре съм го освободил, даже съм свалил вътрешното каре. Всички болтове съм отвил и тая пущиня не мърда да излиза bash.gif Изпод колата няма начин да се бръкне. Няма как чрез напъване с отверка, или лост, защото няма никъде опорна точка guns.gif
Дай акъл, моля те !

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Каре на волан Карина

Мнение от max-2 » 12 Авг 2018 18:01

Според мен болтовете не само се отхлабват, а трябва да се махнат.
Carina E 4AFE LB 1992

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 54 госта