Акумулатор за Aygo 1.0 VVTI - колко Ah?

Аватар
someone
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Фев 2007 23:56
Местоположение: София
Обратна връзка:

Акумулатор за Aygo 1.0 VVTI - колко Ah?

Мнение от someone » 27 Яну 2010 07:11

Здравейте, колеги,
Дойде му реда на акумулаторчето след три годинки служба.
Проблемът обаче е, че не знам какъв точно акумулатор да търся. На този, който е сега в колата няма написано колко амперчаса е. Ето го

Изображение

Ако може малко инфо за това дали новият трябва да е 32 или 45 Ah.

reedy
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Дек 2009 11:18

Мнение от reedy » 27 Яну 2010 09:53

Някъде отстрани трябва да има друга лепенка с данните... smile.gif smile.gif

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение от max-2 » 27 Яну 2010 10:15

Дай го да ти го оправят ако може. Този акумулатор не е виждал дестилирана водичка откак се е родил, а пък гледам, че има капачки. Сигурно ще събере 1,5литра и сигурно всички плочи са се показали над електролита. mad.gif
Доливането се прави на топло за да се смеси водата с електролита и да не замръзне и след това се дозарежда със зарядно устройство.
Carina E 4AFE LB 1992

Petrov_gb
Мнения: 27
Регистриран на: 24 Яну 2010 22:33

Мнение от Petrov_gb » 27 Яну 2010 17:32

45 Ah

Аватар
someone
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Фев 2007 23:56
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от someone » 27 Яну 2010 21:01

max-2 написа:Дай го да ти го оправят ако може. Този акумулатор не е виждал дестилирана водичка откак се е родил, а пък гледам, че има капачки. Сигурно ще събере 1,5литра и сигурно всички плочи са се показали над електролита. mad.gif
Доливането се прави на топло за да се смеси водата с електролита и да не замръзне и след това се дозарежда със зарядно устройство.
Не би могъл да събере и 15 милилитра дестилирана вода, просто защото електролитът не е мръднал и милиметър надолу. Явно просто му е дошло времето. А колата я кара жена ми и не искам да си правя експерименти с оправяне и зареждане, защото искам да си спестя удоволствието да се чудя къде ще я остави и как да и прибирам колата след това.
Petrov_gb написа:45 Ah
:thumbsup: Благодаря, точно такъв купих днес.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 27 Яну 2010 22:25

Колега, все пак провери зареждането...
На Шевролетчето на жената акумулатора вече е почти 5 годишен.
Колата се кара по женски - много ниски обороти, само в града на къси разстояния...
Преди година поради някаква причина акумулатора бе паднал на 5В (най-вероятно забравен плафон или полуотворена врата)....
Проверих му електролита.
Позаредих го (ако може да се смята за зареждане 3 часа х 3-5А)...
След това го сложих на колата, че жена ми трябваше да излиза нанякъде и до момента не съм го пипал - явно колата си го дозареди.
Дори и в студовете преди дни (-19С във Варна) колата си палеше без проблем (1.4)....
Три години е малък срок за един акумулатор. При нормална ел-инсталация акумулатора нормално издържа 6-7г...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 28 Яну 2010 00:07

При късмет с добър акумулатор е така. Но на Корсата на жена ми преди 1,5 година купих Варта Блу динамик (необслужваем) и преди Нова година изведнъж "сдаде багажа". Занесох го в гаранционния сервиз и ми казаха да го оставя за проверка и да отида на следващия ден. На другия ден направо ми дадоха нов с нова 2 годишна гаранция - с обяснението, че "нищо не става от предишния". За да ми заверят новата гаранция правят преглед и измерване на ел. инсталацията на автомобила и заключението беше, че всичко е наред.
С акумулаторите всичко е въпрос на късмет! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение от max-2 » 28 Яну 2010 10:47

someone написа:
max-2 написа:Дай го да ти го оправят ако може. Този акумулатор не е виждал дестилирана водичка откак се е родил, а пък гледам, че има капачки. Сигурно ще събере 1,5литра и сигурно всички плочи са се показали над електролита. mad.gif
Доливането се прави на топло за да се смеси водата с електролита и да не замръзне и след това се дозарежда със зарядно устройство.
Не би могъл да събере и 15 милилитра дестилирана вода, просто защото електролитът не е мръднал и милиметър надолу. Явно просто му е дошло времето. А колата я кара жена ми и не искам да си правя експерименти с оправяне и зареждане, защото искам да си спестя удоволствието да се чудя къде ще я остави и как да и прибирам колата след това.
Petrov_gb написа:45 Ah
:thumbsup: Благодаря, точно такъв купих днес.
Колега, прав си за колата на жената-трябва да е сигурна. При мен се налага доливане всяка година и акумулатора ми е монбат на 10 години (всеки безпроблемен ден живот в него ми е подарък), но не бих го сменил преди да се предаде, а при теб гледам, че лепенката на капачките не е махната още, затова продължавам да се съмнявам, че клетките са сухи. От абсолютно открити клетки и с доливане на 1,5 литра дест. вода съм спасявал акумулатор на дизелова октавия, който се зареди сам с едно пътуване (лятото) от София до Пловдив и след това изкара 2 години без ядове.
Новото си е ново все пак, добър избор си направил, но малко поддръжка понякога не вреди, даже е от полза :thumbsup:
Carina E 4AFE LB 1992

Zmiori
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Ное 2022 20:53
Местоположение: Търговище
Автомобил: Citroen C1 / Aigo

Акумулатор за Aygo 1.0 VVTI - колко Ah?

Мнение от Zmiori » 19 Дек 2022 14:00

Събира и 60 А/ч без проблем. Просто трябва да го сложите добре зареден да не се мъчи алтернатора.
От там на татък колата си знае какво трябва да прави.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Semrush [Bot] и 33 госта