Auris E15 1.33 VVTi - мнения/съвети за покупка,общи въпроси?

Публикувай отговор
Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Мнение от Kiki » 04 Ное 2009 19:23

tribalistas написа:Чиния кара явно той е от друго измерение.
Не знам дали кара чиния, или тенджера, но е от хората - злобари, които като видят нещо хубаво, веднага го отричат, защото не са го направели те. happy.gif

Аватар
bobybg
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Окт 2007 11:24

Мнение от bobybg » 22 Фев 2010 18:46

Аз имам точно такъв аурис.Много съм доволен колата си струва всеки лев.

Гущера
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Фев 2010 18:32

Мнение от Гущера » 22 Фев 2010 19:22

Космосе, върви ли хондата, братчед?

nenko70
Мнения: 80
Регистриран на: 27 Мар 2009 11:16

Мнение от nenko70 » 23 Фев 2010 16:07

Писал съм в тази тема отдавна. Вече направих 20 000 на моя Аурис и до момента грижи не съм имал.
Това, което мога да добавя след първата зима с него е, че всеки лев за тракшъна, VSC то и зимните гуми(Conti Winter Contact TS830) си е струвал.
В най-големите снеговалежи пътувах до Хановър и обратно. Прекосихме половин Европа по заснежени магистрали и колата се държа повече от добре.
В София имаше доста тежки сутрини, със непочистени от снега улици.
Работя в Лозенец и положението по стръмните улици беше катастрофално. Тракшъна плюс гумите никъде не ме предаде.
Наложи ми се да мина няколко прохода върху пресен сняг с неопесачени завои и стръмни участъци, като никъде не стигнах до слагане на вериги, което за автомобил от този клас, според мен си е постижение.
В заключение мога да кажа, че до момента съм доволен от това, което получих, за парите които дадох.

muf
Мнения: 447
Регистриран на: 30 Окт 2009 22:59

Мнение от muf » 23 Фев 2010 22:41

Ей,
това са просто коли!
Карал съм и Ауди и два VW а сега и Корола.
Сериозни проблеми съм имал само с Аудто, но то беше ужасно съсипано още от Италия.....
Иначе и с Пасата и Голфа и с Королата съм нямал проблеми.
Королата ми харесва засега, дано така да остане и след 2-3 години когато ще се замисля за нещо друго....

Коли като коли, не влагайте толкова емоции.
Corolla 1.6 Dual VVTI 2008г
Rav 4 I 2.0 1998 г.

jingo

Мнение от jingo » 24 Фев 2010 22:48

Здрасти на всички ! 31900 1.4 бенцин,перо на задна чистачка/смених/,верно и според мен казва Муф,но времената се менят и не мога да се оплача,а напротив кефя се ежедневно на това ,че си взех ауто на което не само да се кефя,а и да е нещо средно м/у възможности откъм цена /способности/визия/устойчивост/разход/комфорт/БЕЗпроблемност/удобство на пасажерите на задната седалка//голФ,пИжо,оПил/......абе я си налейте по едно ,за да има за кво да си говорима в следващите 40 години ....!?!?
Няма таквоз понятие НАЙ по по НАЙ от по ПО- най ! Въпреки,че съм немски възпитаник,с БГ потекло,нещо се ме тегли към изгряващото слънце,но пак съм тук ! що ли ? !
Единственото ми оплакване ,освен,че трябва от време на време да му наливам бенцин,е че не може да преплува през Ропотамо,да ловим риба в мътни води ! laugh.gif :whistle:
п.п.Пропуснах да кажа,че съзнателно не си зех с другите еХтри,нямам тракшън и търъ пъръ и не щото нямам ,а щот ми е гот да го чуствам/пътя/ и пак не мога да се оплача,а кво оставаше и да съм с глезотийките ..../тракшъна и ъЕсПито са малко кат женорята/не визирамДес/се искат да те водят,та тъй де ... laugh.gif

Аватар
madonnkata
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Мар 2010 09:54
Местоположение: Сф

Мнение от madonnkata » 08 Мар 2010 21:17

и аз й бях мераклийка...
Но при един и същи двигател, за какво ми е по-голямо купе? за по-голям разход, единствено. Е, няма нужда sad.gif
НЕ съжалявам, че взех Ярис-ката. За градско-женско возило е супер за сега.
Само подкалници на задните гуми да бяха спретнали.
Yaris - 1.33 литра Dual VVT-i.

Robocopele
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Май 2013 16:08

Покупка на Аурис 1.33

Мнение от Robocopele » 27 Май 2013 16:15

Добър ден колеги, решил съм да взема нов Аурис от магазина. Мотора за който искам да попитам е 1.33. Моля, ако има някой, който кара тоя двигател да сподели за какво иде реч. Малко слабичък ми се струва за това купе, но може и да бъркам. Също така, какви са основните дефекти, които тоя модел дава, и къде са слабите места на тоя модел......... mellow.gif

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от Владислав » 27 Май 2013 17:35

Ми колата е прилична.Ако не си състезател - мотора ще ти свърши работа.При изпреварване, ще имаш едно наум, че все пак караш 1.33, а не някой многолитров осмак.За градско придвижване - напълно достатъчен.А най-хубавото е, че ще си с малък данък.100-ина лева надолу годишно си е много приятно.Сериозни проблеми модела май няма.Е, пластмасите проскърцват общо взето бързо, ама нали е от рециклирани материали интериора.
От най-новия Аурис ли ще взимаш, или от предния модел има още бройки?Ако е новия - кажи как е колата.На хората тук ще им е интересно да чуят отзиви.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от zi_zi_top » 27 Май 2013 18:43

Най-новият Аурис има много добър дизайн (доста по хубав от предишния), но пък аутлета на предишния модел е с много примамливи цени. unsure.gif Да се чуди човек, гъзар ли да бъде или разумен?!?
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Robocopele
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Май 2013 16:08

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от Robocopele » 27 Май 2013 19:15

Има останали бройки от стария модел не съм дорасъл още за новия, пак и там цените са още доста на ниво rolleyes.gif Предимно карам градско, та се надявам мотора да се справя като хората и да не гори много. Благодаря за отговорите smile.gif

Robocopele
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Май 2013 16:08

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от Robocopele » 27 Май 2013 19:20

Ако има някой колега такъв, моля да сподели за какви цени иде реч при обслужването и някой части, които се износват с времето като кормилни накрайници, съединител и тн.....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от zi_zi_top » 27 Май 2013 20:49

Не гледай толкова далече в бъдещето. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

shperca
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Май 2013 16:46

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от shperca » 30 Май 2013 16:50

И жена ми се е замислила сериозно за новия auris
ако някой знае цени по поддръжката да сподели.

shperca
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Май 2013 16:46

Re: Покупка на Аурис 1.33

Мнение от shperca » 09 Юни 2013 08:25

никой ли няма аурис от новите ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 88 госта