Auris E15 1.33 VVTi - мнения/съвети за покупка,общи въпроси?

Публикувай отговор
sacho7803
Мнения: 345
Регистриран на: 27 Юли 2009 18:01
Местоположение: Русе

Мнение от sacho7803 » 29 Окт 2009 21:43

kaki написа:И аз се интересувам от този модел Аурис 1,33 DUAL VVT-I и по специално за удобствата в купето- необичайно разположения скоростен лост, липсата на подлакътник, липсата на видимост на предницата.
Може би не е най перфектата кола, но какво друго бихте предложили за тази цена?
скоростния лост е с перфектно разположение.а това за подлакътник.....звучи тъпо.неможе да си купиш кола само заради един подлакътник.а това че не вищдаш предницата biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif амииии..сложи си възглавница под дупето и ще я видиш biggrin.gif ауриса е суууупер добър автомобил.
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

Аватар
mitkoa
Мнения: 328
Регистриран на: 28 Окт 2008 17:45
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от mitkoa » 30 Окт 2009 09:18

Скоростния лост първоначално на мен ми беше странен, сега толкова много съм свикнал с него, че вече ниско разположените лостове са ми неудобни.Подлакътник - няма.Можеш да си купиш и поставиш допълнителен такъв, ако държиш на него, потърси във форума, има теми за него.Относно предницата - ауриса се паркира изключително лесно.Веднага му свикнах с габаритите и не съм имал никакви проблеми с паркирането и видимостта ( изключвам лявата колона отпред ама от това май всички марки се оплакват), по-лесно го паркирам от една по-малка по габарити кола на друга марка.Гаранцията - едва ли има по-добра като параметри и изпълнение гаранция на пазара в България.Здравина - аз съм ок, други не съм видял да са се оплакали....ама това малко за БГ не е точен критерий, че наскоро четох за Каптива - мнение от собственик - " Много здрава кола, само я обслужвам" - малко по-надолу същия - "за 120 000 км сменям 2 пъти съединител, ама знаете ли защо първия път ми взеха 1600 лв, а втория 3000 лв...."
6-а скорост си е 6-а скорост.
Оптимален двигател за всички няма.Има оптимален според стила на шофиране и къде се шофира, ако караш предимно градско не виждам причина да купуваш 2.0 D4D.

nenko70
Мнения: 80
Регистриран на: 27 Мар 2009 11:16

Мнение от nenko70 » 30 Окт 2009 11:03

По отношение на удобството в купета аз лично нямам забележки.
Скоростния лост изглежда на "странно" място, но на мен лично ми е много удобен.
При мен конзолата, на която е скоростния лост ми замества подлакътника.
Удобно ми е да си държа дясната ръка в основата на скоростния лост.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 30 Окт 2009 15:53

sacho7803 написа:
kaki написа:И аз се интересувам от този модел Аурис 1,33 DUAL VVT-I и по специално за удобствата в купето- необичайно разположения скоростен лост, липсата на подлакътник, липсата на видимост на предницата.
Може би не е най перфектата кола, но какво друго бихте предложили за тази цена?
скоростния лост е с перфектно разположение.а това за подлакътник.....звучи тъпо.неможе да си купиш кола само заради един подлакътник.а това че не вищдаш предницата biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif амииии..сложи си възглавница под дупето и ще я видиш biggrin.gif ауриса е суууупер добър автомобил.
За мен не е тъпо , аз примерно ,кола без подлакътник никога няма да си купя :thumbsup:
Ако допълнително може да се монтира е екстра :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
dany.killmister
Мнения: 195
Регистриран на: 14 Май 2009 15:43
Местоположение: София

Мнение от dany.killmister » 30 Окт 2009 16:14

Малкия мотор е перфектен за градско,жена ми кара 1.4 д4д много е доволна аз карам GL 450 бензин разход 20 ан 100 и на 30к блокираха скоростите. Mерцедесите са най-голямите тояги.

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 30 Окт 2009 18:27

dany.killmister написа:Малкия мотор е перфектен за градско,жена ми кара 1.4 д4д много е доволна аз карам GL 450 бензин разход 20 ан 100 и на 30к блокираха скоростите. Mерцедесите са най-голямите тояги.
Е тва е , една мъжка приказка rolleyes.gif
Изображение1G-FE

Cosmos
Мнения: 116
Регистриран на: 30 Юли 2008 16:12

Мнение от Cosmos » 30 Окт 2009 20:09

боклук марка си е тойота
------------------------------------------> FUCK OFF

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 30 Окт 2009 20:16

Cosmos написа:боклук марка си е тойота
Явно е попаднала на стопанин.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 30 Окт 2009 21:07

Един приятел има лаф "няма лоши коли, има лоши шофьори" biggrin.gif
Аз досега съм доволен от всичките си коли, дори и от двата Москвича, с които съм почнал преди 25 години "шофьорската" си кариера.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 30 Окт 2009 23:43

Лично на мен Auris -a не ми допада.И визуално не ми е симпатичен, и като вътрешно оформление,и като удобство при шофиране.Материалите по таблото не са от най-добрите.Но:има много добро пътно поведение,съотношението цена/качество е много добро(нищо че 80% от тях са сглобявани в Турция,автомобила е добър),за градски условия колата е особено удобна,маневрен е,а подлакътника мисля че е около 300 лв.По отношение на моторите-всеки си прави сметка-и от към пари ,и от към вървене.За нормално градско шофиране и най-слабия двигател е напълно достатъчен.Лично на мен предния модел Corolla хечбек ми харесваше адски много...
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Cosmos
Мнения: 116
Регистриран на: 30 Юли 2008 16:12

Мнение от Cosmos » 31 Окт 2009 18:23

Fido Dido написа:
Cosmos написа:боклук марка си е тойота
Явно е попаднала на стопанин.
Айде сега да не си говорим глупости знаем че е форум на тойота и не обичате да обиждат марката, но тойота отдавна си е загубила качеството и не струва от айгото до авенсиса тойота е пълен боклук за ленд крузърите може да се помисли по въпроса. "Качество цена - перфектна" дойде на нивото на форд та и по лошо. Тойота била японска кола, карайте си турските и африканските боклуци пък вътрешно си знаем че е японско, всеки един от форума знае че е така но карай да върви
------------------------------------------> FUCK OFF

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 31 Окт 2009 19:59

А ти отдавна си си загубил разсъдъка,за да пишеш тия лъжливи глупости . biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Cosmos
Мнения: 116
Регистриран на: 30 Юли 2008 16:12

Мнение от Cosmos » 01 Ное 2009 13:19

LEXUS написа:А ти отдавна си си загубил разсъдъка,за да пишеш тия лъжливи глупости . biggrin.gif
Едва ли...
------------------------------------------> FUCK OFF

Аватар
Creep
Мнения: 120
Регистриран на: 17 Апр 2009 16:48
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Creep » 01 Ное 2009 13:45

Нали не смятате, че подмятания по форуми от типа на "Mercedes е страшен боклук, за нищо не става! Казах!" или пък "Никога, в никакъв случай Toyota!" са полезни по някакъв начин, или пък биха били убедителни, дори и да са верни?

Който има кофти опит с дадена марка/модел и иска да предпази бъдещите прецакани, нека го направи като хората - с факти, а не с безсмислени подмятанки, "щото аз ви казвам"!
Изображение
Изображение

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 01 Ное 2009 21:14

Именно ! Аз карам 2 години вече турска Тойота без нито една тревога досега и някой от някъде ще ми пише насреща че била боклук. Верно не е като да съм е карал 20 години ама мои приятели с Пежа и други подобни на нови коли не излизат от сервиза заради серийни дефекти. Нека да е кофти че е турска. Няма как всички да са доволни ,все някой ще се намери да плюе ама то така по добре че без критики не се постига съвършенство biggrin.gif
Изображение1G-FE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта