Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Заключено
Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от skydiver » 23 Авг 2021 00:50

ufer написа: 22 Юли 2021 08:44 Разходът на масло се влияе единствено от износването на сегменти (цилиндри), :thumbsup: гумички на клапани и някоя и друга гарнитура...
Както и понякога от качеството на самото масло и пробегът му. :thumbsup:
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от ufer » 23 Авг 2021 08:37

morfei1 написа: 29 Апр 2021 10:11докато
Колега, не се престаравай много с промивките, защото са много агресивни и могат да ти продухат някоя гарнитура...

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от vfr800 » 23 Авг 2021 22:47

iazo написа: 21 Юли 2021 20:38 Здравейте! Искам да попитам, как се отразява и дали въобще се отразява наличието на газ на горенето на масло от двигателя. Имам намерение да сложа газов инжекцион на моя Авенсис т25, 1.8 zz-fe, който подхарчва масло 2-3 литра масло на 10 000 км. Един от майсторите ми каза, че разхода на масло теоритично би следвало да намалее - не ми даде обяснение защо. Моля за мнение
На теория е възможно да се отрази. Вероятно разходът , който визирате се завишава след първите 5000 километра. Фактът, че колата ще работи на газ означава, че маслото няма да се цапа толкова, което би следвало да запази качеството му за по-дълго време. Следователно е възможно една идея разхода да се намали. Разбира се всичко това е на теория, но ще се радваме да споделите резултат :)

iazo
Мнения: 11
Регистриран на: 07 Май 2017 12:00
Местоположение: София
Автомобил: Avensis t25, 1.8 ZZ-FE 2003 г.

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от iazo » 14 Сеп 2021 19:56

vfr800 написа: 23 Авг 2021 22:47
iazo написа: 21 Юли 2021 20:38 Здравейте! Искам да попитам, как се отразява и дали въобще се отразява наличието на газ на горенето на масло от двигателя. Имам намерение да сложа газов инжекцион на моя Авенсис т25, 1.8 zz-fe, който подхарчва масло 2-3 литра масло на 10 000 км. Един от майсторите ми каза, че разхода на масло теоритично би следвало да намалее - не ми даде обяснение защо. Моля за мнение
На теория е възможно да се отрази. Вероятно разходът , който визирате се завишава след първите 5000 километра. Фактът, че колата ще работи на газ означава, че маслото няма да се цапа толкова, което би следвало да запази качеството му за по-дълго време. Следователно е възможно една идея разхода да се намали. Разбира се всичко това е на теория, но ще се радваме да споделите резултат :)
След около 3000 изминати километра на газ смея да кажа, че промяна към по-добро няма, като се задълбочават нещата се задълбочават и мисля да мина към вариант ремонт или нов двигател. Има ли колега, който е правил това наскоро(2020-2021) в София, за да сподели колко излиза като цена, с всичките му условности, че като се отвори двигателя може да изключат още 100 непредвидени неща за ремонт/подмяна. Чудя се дали не е вариант за изцяло нов двигател втора употреба, като такъв необорудван от голяма морга ми предлага за 1500 лева на уж 65 000 км реални ..с труда за подмяна и транспорт ще се върже над 2.2 най-малко

Carcharoth
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Авг 2021 13:19
Местоположение: Стара Загора

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от Carcharoth » 14 Сеп 2021 21:30

Оле майко!Добре,че не си купих vvti guns.gif !Явно след 2000-та година автомобилостроенето е навряно в г**а си.Не е нормално това!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от slowtraveler » 14 Сеп 2021 21:35

Що за странен извод?! Да се каже, че 20 годишен двигател е калпав защото гори масло ми се струва прекалено... Двигателя се износва при работа... Винаги, и независимо от марката и модела... Преглежда се, диагностира се, и ако е икономически ефективно - се ремонтира..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от urb » 15 Сеп 2021 08:14

Аз пък си карам и наливам по 200-300 грама на 1000 километра и си свиркам. Вече 5 години и над 80 000 километра. Нищо му няма на двигателя. Аудито ми не гореше масло, но имаше доволно други проблеми. Опела гореше повече масло и пак имаше и други проблеми. Не виждам голяма драма в доливането на малко масло, а то не е и скъпо - 15 лева литъра при мен.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

idolism
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Сеп 2021 08:53
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis 1.8 2003

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от idolism » 15 Сеп 2021 09:30

Здраввйте, нов Тойота собственик съм и разбрах за проблема с горенето на масло след като купих Авенсис 1.8 (2003). Но, понеже не разбирам нищо по темата, въпросът ми е дали като се гори това масло е нормално да излиза сивкаво-син пушек при форсиране?

Аватар
nov
Мнения: 825
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от nov » 15 Сеп 2021 11:16

urb написа: 15 Сеп 2021 08:14 Аз пък си карам и наливам по 200-300 грама на 1000 километра и си свиркам. Вече 5 години и над 80 000 километра. Нищо му няма на двигателя. Аудито ми не гореше масло, но имаше доволно други проблеми. Опела гореше повече масло и пак имаше и други проблеми. Не виждам голяма драма в доливането на малко масло, а то не е и скъпо - 15 лева литъра при мен.
Колега ти хубаво си свиркаш ( аз лично не бих се примирил да имам японски автомобил бензинов - там, където са най-силни и да доливам по 2-3 литра масло на 10к., но това е въпрос на личен избор), ама с това доливане не мислиш ли, че е...ш майката на катализатора, един така, като теб свирчо само, че с Пежо долива по литър и половина на 10к. отиде на ГТП вчера, колата му е Евро 4 и му казали, че въобще не покрива нормите за Евро 4 и догодина тая кола НЯМА да мине преглед. Та вариантите на него специално са му два - ремонт на мотора или продаване на колата и да си блъска главата следващия с прегледа. Ясно е, че става въпрос за пари, тъпото е , че копираме от запада всичко само не и доходите им. Много засилиха нещата с прегледите. Другото странно нещо пак от вчера е, че Ауди 80 Б3 на 30 и кусур години с горене на масло си мина прегледа, като пич щото било Евро 1 категория и то там няма кола, която да не покрие категорията. А в талона, като ти пише Евро4 или 5 или 6 не покриваш ли нормите и го загазваш, което е страшно тъпо. Тоест един Аурис Евро 6в ако гори макар и малко масло и не покрие Евро 6в не минава преглед, а Опел КаТЕТ на 40 години минава ГТП. Смешна работа.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от slowtraveler » 15 Сеп 2021 11:46

nov написа: 15 Сеп 2021 11:16 А в талона, като ти пише Евро4 или 5 или 6 не покриваш ли нормите и го загазваш, което е страшно тъпо.
А имаш ли отстъпки в данъка според еврокатегорията? Ако не поддържаш автомобила си, твърдиш, че е Евро6, плащаш данъци като за Евро6, ама автомобилът ти не отговаря на това- защо ГТП трябва да потвърди 'измамата'? Кое е тъпото в това да не премине ГТП при условие, че не отговаря на данните в талона?
Опел на 40г ще мине отвсякъде, защото е Ретро - единици са останали, и си отговаря на декларираното - няма 'евростандарт'...

А относно 'проблема с горене на масло - темата е от десетилетие... ТОГАВА бе проблем, който бе решен в онези години...
Така, че смятам за разумно тази тема да се заключи, защото:
1. Проблемът бе инцидентен и при нови автомобили. Внезапно увеличаваше разхода на масло до 1-2л/1000км заради запекли сегменти
2. Проблемът се решаваше гаранционно и успешно - след подмяната на 'дефектните' части не се проявяваше отново
С това въпросът е приключил.... Проблемите двигатели отдавна или са бракувани, или отремонтирани... Т.е. отдавна няма 'типичен за марката/даден двигател проблем'...
Ако се загледате в темата - от години в нея се пише само за 'разход при износени двигатели', а не внезапно увеличаване разхода (до огромен) на нов автомобил (заводския дефект)...

Затова и не смятам за коректно вече да се пише 'разбрал за проблема с горенето на масло на Тойотските двигатели' - това вече съвсем не е свързано с конкретен двигател, модел, марка и т.н....
'Проблемът с горенето на масло' е ТИПИЧЕН за ВСИЧКИ МОДЕЛИ И МАРКИ с износени двигатели... А в случая говорим за двадесетгодишни двигатели - колкото и да са пазени - няма как да не са износени... :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта