Шум при каране

dobri81
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Авг 2019 11:37
Местоположение: Southend

Шум при каране

Мнение от dobri81 » 13 Яну 2021 18:10

Здравейте!
Бих искал да попитам следното: Имам Тойота Ярис Хибрид от 2015г. (карам в Англия) и от 2 месеца насам, когато карам имам странен шум отзадната част на колата. Шумът е през 2-3 часа, не е постонянен и идва от задните колела някъде. Сутрин, когато тръгна за работа няма шум, но след 2-3 часа каране се чува едно като скърцане и шумът се променя от скоростта, която карам - колкото по-бавно карам и шумът се усилва. Интересното е, че когато натисна спирачката и шумът изчезва- отпусна ли педала на спирачката и пак се появява. Ходих на 3 сервиза, но уви - не откриха от къде идва шумът. Смених спирачните накладки при първият сервиз и шумът изчезна за 2-3 дена само. Дори направиха пълен преглед на колата и нищо. Тези дни ще ходя до още 1 сервиз и после имам краен вариант да ходя направо при сервиза на Тойота. Проблемът е, че трябва да ида на сервиз точно когато започне да шуми, за да чуят от къде е шумът. Имам го зпаисан на телефона и като го пусна на сервиза не знаят какво може да е. На някои да му се е случвало подобен проблем? Да не е лагер на главината на някое от колелетата или нещо друго?

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Шум при каране

Мнение от WoLF » 13 Яну 2021 21:40

Дай записа, де wink.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 65 госта