Avensis T27 1.6 / 1.8 / 2.0 Valvematic ZR-серия - Мнения/съвети за покупка - обща

Vidinov
Регистриран: 31 яну 2019 15:58

Avensis T27 1.6 / 1.8 / 2.0 Valvematic ZR-серия - Мнения/съвети за покупка - обща

Мнение от Vidinov » 06 авг 2019 14:12

Здравейте,
обмислям покупка на Toyota Avensis T27 с първия фейслифт. Един познат ме наплаши за автоматика, че бил тип "робот" и бил адски неудобен за каране. Друг пък ми каза, че Авенсис не са с тези скоростни кутии. Една от видимите разлики е, че няма позиция "P" на роботите. Това дали е така според вас?

Мераклия съм на автоматик, но малко се наплаших, че ако стане беля с него ще трябва да се изръси бая човек. От написаното по-горе не ми става ясно в крайна сметка обслужва ли се или не? Живея е София и мисля (надявам се да са ми по джоба) да ползвам услугите на официални Тойота сервизи. Има ли съ-форумци, които да знаят мнението на софийските Тойота сервизи по отношение на обслужването?

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Контакти:

Мнение от Airfan » 06 авг 2019 16:19

Vidinov написа:
06 авг 2019 14:12
Здравейте,
обмислям покупка на Toyota Avensis T27 с първия фейслифт. Един познат ме наплаши за автоматика, че бил тип "робот" и бил адски неудобен за каране. Друг пък ми каза, че Авенсис не са с тези скоростни кутии. Една от видимите разлики е, че няма позиция "P" на роботите. Това дали е така според вас?

Мераклия съм на автоматик, но малко се наплаших, че ако стане беля с него ще трябва да се изръси бая човек. От написаното по-горе не ми става ясно в крайна сметка обслужва ли се или не? Живея е София и мисля (надявам се да са ми по джоба) да ползвам услугите на официални Тойота сервизи. Има ли съ-форумци, които да знаят мнението на софийските Тойота сервизи по отношение на обслужването?

Благодаря предварително.
Не е робот и се кара много приятно. Изглежда да не се обслужва ако не е необходим ремонт или доливане на масло. Със сигурност ако стане беля няма да е евтин ремонта на автоматика.
Изображение

Потребителски аватар
mandarin
Регистриран: 22 яну 2019 16:29
Автомобил: Avensis T27 2010

Мнение от mandarin » 06 авг 2019 19:34

Аз като си купих моя Авенсис този Май от Тойота Запад (София) също нищо не ми казаха за маслото на скоростната кутия. Тя не се обслужвала. Моя майстор, който ми я поддържа, обаче е категоричен, че периодичната му подмяна е наложителна. В най-лошия случай - нищо не правиш. На 2.0 бензин маслото общо е 9л, но през "пробката", или както там се нарича, може да се източат 4л. Той ми каза, че това е често срещано положение и в такъв случай маслото не се подменя напълно, а се "освежава". На мен ми излезе нещо около 150лв масло+смяна. Скоро ще ходя пак, за да го освежат с още 4л и след 60-70к пак същото.
Предвид това че съм напълно разочарован от услугите на Тойота Запад, а от моя пич - досега не, вярвам си на него и действам, както той ми каже :)
Изображение

Vidinov
Регистриран: 31 яну 2019 15:58

Мнение от Vidinov » 07 авг 2019 15:57

Благодаря ви за отговорите @Airfan и @mandarin!

FraDiavollo
Регистриран: 20 фев 2017 09:36

Мнение от FraDiavollo » 11 сеп 2019 11:11

Маслото на CVT кутия не може да се източи напълно без да се разглоби кутията. Препоръчва се "опресняване" - т.е. източва се само това, което може да изтече от пробката и се долива с ново, както колегата Mandarin е писал по-горе. Това е удачно да се прави на 90 000 км при нормална експлоатация. При по-сериозни натоварвания се препоръчва подмяната (макар и частична) на маслото да се прави на по-кратки интервали.
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

Отговори