Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Аватар
sadist_bg
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Юни 2010 13:34
Местоположение: Пловдив

Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Мнение от sadist_bg » 06 Окт 2021 00:14

Здравейте колеги, имам следния проблем, вчера закарах колата в сервиз с проблем в предно ляво колело задържаше спирачката, та казах им направо да обслужат и двата предни апарата с нови гумички, семеринги абе всичко което е нужно. И се започна с проблемите, от сервиза ми се обаждат след като са направили процедурата с цилиндрите и тръгнали да обезвъздушават и омекнал педала нямало напомпване и ми викат гръмнала била спирачната помпа, аз им казвам ами сменяйте с нова и така, НО започва още по голяма драма след като сменят помпата, педала е постоянно мек колата не спира и още при първото натискане на педала прави горе доло 50% ход и тогава започва да спира но много слабо докато не пропадне педала на цяло. Когато колата не е запалена е твърд пак с доста празен ход но докато го държа и запаля веднага започва да потъва, признаци все едно няма серво колата, лампата за ръчната светва още при първото натискане на спирачката при запален двигател и светва при всяко натискане. Системата я бели обезвъздушавали първо ръчно 2 пъти, не станало и след тов с машина сменили цялата течност и съответно и обезвъздушаване на 1бар налягане (така казаха поне каквото и да означава това)
И все още колата след всички процедури няма никакви спирачки и сега искат да съм взимал ABS модул че в него бил проблема, моля помагайте че ако и това трябва да купя ще стане златен този задържал цилиндър на предното колело.
Колата е авенсис т25 1CD-FTV 2.0 116cc
Toyota Starlet EP81 1.3/12V XLI EUR LHD 2EE EFI MTM 5F 5D
Toyota Corolla (CDE120L-DHMNHW) SOL UKP EUR HB LHD 1CDFTV HDCR MTM 5F 5D
TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMEYW) TEC EUR WG LHD 1CDFTV DCR MTM 5F

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Мнение от max-2 » 06 Окт 2021 09:39

То по принцип не е хубаво да се оставя без течност в казанчето.
В случая може да е сменена помпата заради не добро обезвъздушаване първия път, а новата помпа да не е в ред. Случват се такива неща.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
sadist_bg
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Юни 2010 13:34
Местоположение: Пловдив

Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Мнение от sadist_bg » 06 Окт 2021 09:53

max-2 написа: 06 Окт 2021 09:39 То по принцип не е хубаво да се оставя без течност в казанчето.
В случая може да е сменена помпата заради не добро обезвъздушаване първия път, а новата помпа да не е в ред. Случват се такива неща.
Ами уж не са оставяли казанчето без течност когато са обезвъздушавали, но казват че въобще педал е нямало понеже с машина са го правили с подмяната на течността, и затова са заключили че като са подменили течността се е прецакала помпата и са я сменили заради някакви отлагания на гумички и тем подобни работи ми обясниха. Но въпроса е защо сега няма спирачки, изчистили са казанчето промили са системата, сменили са помпата и колата няма спирачки изобщо когато се движи педала има 50% празен ход и чак тогава започва да се усеща някакво спирачно усилие но след като педала вече е стигнал края си, и по време на натискането светва лампата за ръчната. А иначе като потъне педала до дупка и се опиташ да потеглиш дори и с подаване на газ не тръгва изобщо направо гасне. И сега искат да ми сменят и ABS модула че по тяхна логика той се бил насрал. Направо толкова ме е яд че я закарах да си бях карал с леко задържащо колело и да сменя дискове по евтино щеше да ми излезне. В момента цената е 3 пъти да сменя дискове, а колко ще стане не знам
Toyota Starlet EP81 1.3/12V XLI EUR LHD 2EE EFI MTM 5F 5D
Toyota Corolla (CDE120L-DHMNHW) SOL UKP EUR HB LHD 1CDFTV HDCR MTM 5F 5D
TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMEYW) TEC EUR WG LHD 1CDFTV DCR MTM 5F

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Мнение от slowtraveler » 06 Окт 2021 11:55

Не знам как е на Авенсиса, но на Джипа имаше процедура на обезвъздушаване на АБС - избираше се в менюто. АБС почва да работи 'на място' за да изхвърли въздуха, ако 'майсторите' са били толкова умни да вкарат въздух в системата...
То при смяна на спирачна помпа е трудно да не влезе въздух де, ама ме съмнява да е било в нея проблема при условие, че преди ремонта е била ОК...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sadist_bg
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Юни 2010 13:34
Местоположение: Пловдив

Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Мнение от sadist_bg » 06 Окт 2021 12:03

slowtraveler написа: 06 Окт 2021 11:55 Не знам как е на Авенсиса, но на Джипа имаше процедура на обезвъздушаване на АБС - избираше се в менюто. АБС почва да работи 'на място' за да изхвърли въздуха, ако 'майсторите' са били толкова умни да вкарат въздух в системата...
То при смяна на спирачна помпа е трудно да не влезе въздух де, ама ме съмнява да е било в нея проблема при условие, че преди ремонта е била ОК...
Ами ще им кажа да се поровят в Течстрийма, дори им занесох моя лаптоп с буксата, че имат едно умряло делфи дето дори лампите не може да загаси по таблото.
Но иначе възможно ли е от въздух в ABS модула да има такива симптоми и да няма спирачки, иначе вчера като отидох вечерта се гъзиха нещо над модула и се опитваха да го обезвъздушат ръчно, единия отвиваше 2 тънки тръбички отгоре а другия вътре нещо с спирачката правеше и видях че излизат балончета около резбата заедно с течност
Toyota Starlet EP81 1.3/12V XLI EUR LHD 2EE EFI MTM 5F 5D
Toyota Corolla (CDE120L-DHMNHW) SOL UKP EUR HB LHD 1CDFTV HDCR MTM 5F 5D
TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMEYW) TEC EUR WG LHD 1CDFTV DCR MTM 5F

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Мек педал на спирачки и съответно не спира изобщо Авенсис т25

Мнение от mapamop » 06 Окт 2021 12:53

Свали си сервизното ръководство от раздела с ръководствата. ToyotaSIL нещо си му е името, от toyora.aitnet или подобен адрес. Отваря се само с Интернет Експлодер. Вътре я има процедурата, кое след кое се развива, за да се обезвъздуши АБСа.
Ако не се оправиш ми пиши на лично, и чакаш отговор надвечер че не съм вкъщи. Замислям се бих ли отишъл при тези "състезатели"....
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта