АВЕ спирачни дискове-компромисно решение

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

АВЕ спирачни дискове-компромисно решение

Мнение от max-2 » 19 Май 2021 22:21

Искам да споделя лично впечатление за дадената марка полски дискове, за да може всеки да си прецени какво да очаква ако монтира такива на автомобила си.
Карах една година с тях, добре, че ремонтират магистрала Тракия и не карам само тази кола...
По препоръка на познат човек ги купих, защото той е карал с такива и е продал доста,а нямаше наличност от премиум марката, която мога да купя с отстъпка.
При монтирането измерих биенето на дисковете, стойностите бяха 2-3 и 5-6 стотни, докато не ги изхвърлих нямах проблеми със спираме и тресене при спиране, държаха се много добре.
Проблемите са, че вътрешния диаметър на диска е малко по-голям от размера на главината, не съм го мерил, но тропа при радиално разклащане. Дисковете са без баланс и отливката е несиметрична. Външната част на вентилирания диск от към гумата има разлика в дебелината от 1.5 до 2 мм. Заради това съм правил 5 ненужни баланса на гумите, 3 от тях на новите летни, които сложих скоро. Над 120 км/ч се получаваше тресене като от баланс, което се усилва при 150 и не спира при по-висока скорост. На място, подпряна на трупчета тресе и на 80-85 км/ч и след това е както в движение, след 120.
Сложих старите дискове, които бяха само по-тънки, отколкото трябва и тресенето изчезна. След това вдигнах 300 на място, без гумите разбира се.
Така че, който кара 100-110 и не вдига повече ще е ок с такива дискове.
Мисля, че повечето евтини марки не се балансират при производството, но ако е съчетано с крива отливка положението е много зле. Може само аз да съм нямал късмет с тях, но едва ли.
Качествените дискове имат баланс.
Carina E 4AFE LB 1992

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

АВЕ спирачни дискове-компромисно решение

Мнение от kalkam » 20 Май 2021 09:37

Преди 3,5 години смених дискове и накладки на колата на дъщерята с АВЕ и никакъв проблем, като съм вдигал за проба 170 - никакво тресене. Доколкото знам АВЕ е подмарка на АТЕ. Аз лично съм доволен.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

АВЕ спирачни дискове-компромисно решение

Мнение от ufer » 20 Май 2021 10:00

И аз съм доволен от тях, защото предпочитам меки накладки. Вече 7 години карам Астрата (втора смяна) - никакъв проблем! Преди 2 години сложих от тях и на МР-а: намалям рязко от 200 - безкомпромисни, няма тракане, няма свирене. Направо ще започна да ги харесвам тези поляци... :D

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

АВЕ спирачни дискове-компромисно решение

Мнение от mgrigorov » 28 Май 2021 13:33

На времето преди 55К, като дойде време за накладки приготвихме такива. Приятелчетата казаха, че са наслагали доста от тях и нямало оплакване. Та като ми казаха, че струват 42лв се замислих, но за тази цена си заслужаваше да опитам. Така опитвам 55К и пак идват за смяна. Та пак ще опитам. А най-интересното беше, че като свалихме тези, които са били сложени в Италия и те АВЕ.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

АВЕ спирачни дискове-компромисно решение

Мнение от max-2 » 28 Май 2021 18:52

Радвам се, че сте доволни от дисковете и накладките. Да не ги хвърлям от гаража тогава. При толкова хвалене току виж някой решил да почерпи по бира за дискове на 5 - 6 хил. км. Сигурно материала е добър, защото бяха с накладки ате и наистина спираше добре, както съм писал и по-горе.
Carina E 4AFE LB 1992

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта