Предни спирачни дискове за Рав4

nickzl
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2012 16:33
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота Рав4

Предни спирачни дискове за Рав4

Мнение от nickzl » 20 Окт 2019 14:56

Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали марка/производител на спирачни дискове и накладки за Рав4?

От няколко дни се ровя в Интернет и списъка със възможности за поръчка е огромен. Не съм сигурен какво да предпочета, а и цените варират много. Вътрешната ми нагласа е за Brembo или Bosch, но ако има нещо, което е за предпочитане за този модел - бих се радвал да споделите.

Благодаря предварително.
2014 Toyota Rav4, 2.2 D-CAT, 150 hp, Automatic Transmission

dimo68
Мнения: 40
Регистриран на: 09 Май 2019 09:26
Местоположение: Варна
Автомобил: RAV4, 2007

Предни спирачни дискове за Рав4

Мнение от dimo68 » 21 Окт 2019 13:12

На мен ми препоръчаха дискове ATE - 80 лв/бр, накладки ATE - 100 лв/комплект и маркучите бяха около 60 лв/бр. Монтираха ми ги през януари и засега нямам оплаквания.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Предни спирачни дискове за Рав4

Мнение от batececo » 21 Окт 2019 16:29

И аз съм с ATE: отпред (накладки) от половин година и отзад (дискове + накладки) от две години (макар и на Аурис). Доволен съм. За цената зависи от къде купуваш. Хвалят и TRW, Textar, имам познат, който години наред на всичките си роднини слага само Ferodo и също е доволен.
Според мен, ако вземеш от някоя от горните марки, няма да съжаляваш, стига търговецът, от който пазаруваш да е доверен/проверен, за да се намали риска от ментета smile.gif

Лично аз съм крайно недоволен от Боша (предните). Единственият им плюс беше, че изобщо не цапаха джантите и друго, което е странно - почти никакво износване нямаше на диска, а накладките се износиха само на 60% за 80 000 км (!!!), отделно на външната страна на диска имаше ивица 1 см неизносено ръждясало (с АТЕ-тата изчезна). За тези километри отзад са износени 3 комплекта накладки + 1 комплект дискове. Не е от спирачните апарати, не задържат, проверени са, смазани няколко пъти и т.н... След изхвърлянето на Боша предните спирачки доста се промениха (към по-добро). Може би се бяха изпекли Бош-четата отпред, но с АТЕ-то и като лично усещане спира по-добре.

За следваща смяна съм решил да пробвам и с другите марки как ще спира и как ще износва дисковете. Не знам дали си струва да се набиват пари за АТЕ, но ми беше писнало от ръждата по предните дискове и реших да пробвам с едни от най-скъпите накладки. Може проблемът да е бил в Боша. За сега само предполагам :)

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Предни спирачни дискове за Рав4

Мнение от Оги » 23 Окт 2019 15:41

Колкото платиш толкоз караш. Света се върти около парите. С дискове АТЕ и Цимерман сменям накладки, дисковете не помръднали. Някоя куча марка за 1/3 от парите дали и втори комплект накладки може да износи. И това е относително, защото не се знае кой какъв боклук е пресовал в различните накладки. Поцинкованите Текстар са на прилична цена и със сравнително добро качество изглежда но още са ми на първи накладки за пряко впечатление.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

The KiNgSlaYeR
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Ное 2016 05:10
Местоположение: Балчик

Предни спирачни дискове за Рав4

Мнение от The KiNgSlaYeR » 27 Ное 2019 09:17

Колеги някой ползвал ли е дискови спирачки и накладки Stark

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта