Стържене при спиране verso 2.2 d4d 136кс.

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Стържене при спиране verso 2.2 d4d 136кс.

Мнение от mitaka_1 » 10 Ное 2018 18:15

Здравейте колеги,
присъединявам се към вашия форум след закупуването на Toyota corolla verso 2.2 d4d 136кс. 2007г.
Единия от проблемите които установих още при купуването на автомобила е, че при спиране / когато почти колата вече е спряла при по висока скорост няма проблеми / се чува едно стържене наподобяващо задействане на ABS -са. Това не го прави все път. По таблото нищо не светва. Отначало си мислех, че има блокирал спирачен апарат на някое колело, като вчера съм разглобил всички спирачни апарати и мога да кажа че са перфектни, водачите са си смазани и се движат без проблем. Накладките и дисковете са почти нови. Имам диагностика launch x431 с която тествах автомобила и единствените грешки които намира са c0365 deceleration sensor / sideways / и c0371 yaw rate sensor output signal.Не хваща да има проблем с някой от датчиците по колелата. ESP си работи. Изчистих ги но проблема не се оправи, днес пак пуснах тест на колата и тези грешки ги нямаше. Забелязвам, че волана леко е настрани но колата при движение не носи на никъде. Въпроса ми е можели от там накъде да е проблема и трябва ли да мина първо стенд и тогава да търся причината.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Стържене при спиране verso 2.2 d4d 136кс.

Мнение от biro » 10 Ное 2018 20:17

Виж си на диагностиката какъв ъгъл дава когато предните гуми са на право. Ако дава ъгъл различен от нула е възможно да включва VSC (при тойота не се нарича ESP). Yaw rate sensor може да се калибрира в нулева позиция и ако не е дефелтен би трябвало да се реши проблема. Волана си го оправи да е прав. Вероятно колата е претърпяла удар и джамбазина е замазал положението.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Стържене при спиране verso 2.2 d4d 136кс.

Мнение от mitaka_1 » 10 Ное 2018 22:31

Колата не съм я взел от България от автокъща ли борса. Взета е от Германия и е докарана на собствен ход до БГ. Ако там нещо е правено не знам. Ще проверя дали има такава опция в launch x431.

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Стържене при спиране verso 2.2 d4d 136кс.

Мнение от mitaka_1 » 19 Ное 2018 14:46

При тестване с launch в реално време забелязах, че малко преди да вземе да стърже преден ляв сензор показа 0км., а останалите три датчика показват примерно 2-3км/h. С по голяма скорост всички сензори си показват еднакви стойности. Направих консултация с едни сервиз за проблема и ми казаха, че ако самия сензор има възможност за корекция като при VW иска нагласяне докато паснат нещата. Има ли възможност за нагласяне при Toyota или сензора е фиксиран в едно положение ?

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Стържене при спиране verso 2.2 d4d 136кс.

Мнение от mitaka_1 » 27 Ное 2018 09:35

След сваляне и почистване на сензора, всичко е наред. Датчика няма възможност да се прави корекция на положението.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта