Мнения за дискове и накладки EBC

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Мнения за дискове и накладки EBC

Мнение от Оги » 18 Юли 2018 17:52

gtamahkyarov написа: 18 Юли 2018 14:49 Да попитам - тези пластини от горният ми пост, каква роля изпълняват точно.
Уплътняват накладката на мястото и в апарата за да не тропа. Същевременно при износване на феродото накладката се плъзга в апарата по-лесно.
Няма проблем да си караш колата докато намериш нова част, но останалото парче го махни за да не се завърти и отрие досадно диска.
-При отпуснат педал всяко от колелата трябва да се върти свободно или при съвсем малък наклон на пътя като отпуснеш педала колата трябва да пропълзи. Ако не задържа колело, греенето е защото спирачките работят посредством юнашко триене. Ако задържа- раздвижваш апарата.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
gtamahkyarov
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Авг 2014 20:13
Местоположение: Варна
Автомобил: TOYOTA Corolla HB E121L-DHMNKW

Мнения за дискове и накладки EBC

Мнение от gtamahkyarov » 19 Юли 2018 10:31

Водачите на държача се движиха нормално, но все пак ги извадих един по един и им сложих още малко силиконова грес. Цилиндърчето не задържа, при ненатиснат педал, гумата се върти нормално.
За загряването - явно малко повече беше, защото малко преди това се спусках от Каменарския път(баир) и малко по често ползвах спирачките. Вчера след около половин час градско, не бяха загрели.
Възможно ли е шумът да е поради това че новите накладки са без прорез посредата.
И друго да попитам- дисковете, имат ли ляв и десен. Аз поне не видях да имат разлика.
Поздрави

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Мнения за дискове и накладки EBC

Мнение от Оги » 19 Юли 2018 11:46

Няма ляв и десен диск.
Когато всичкия цинк от дисковете, заедно с повърхностния слой на накладките се превърнат в прах и оцапат джантите повече няма да ги чуеш. Тогава ще бъдат паснати.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Мнения за дискове и накладки EBC

Мнение от spiridoncho » 26 Апр 2019 10:53

Да ъпна малко темата. На Селиката смених накладките с EBC Yellowstuff. Докато се напаснат разбира се бях като тролей tooth.gif . Обаче за около 20 км започнаха да се обаждат. Общо взето карах повече на моторна спирачка и намалявах отдалеч, за да не ги насилвам. За 40-50км вече хапеха доволно. Може би вече бяха и напълно напаснати. Определено цапат джантите. Колд брейк усетих лек докато излизах сутрин от паркинга, след първия светофар захапваха доволно. Понеже усилието с което натискам педала на спирачките е доста по-малко имам чувството, че спират повече. Определено ги харесвам повече от Toyot-ските накладки, които искаха по силно натискане на педала за да спират. Спирането при сутрешния колдбрейк при по-хладно време е малко еквивалентен със спирането с Тойотските накладки. Определено спирането е по-добро отколкото с Ате-то на Пежото, ама пък не е много съпоставимо заради разликата в колите.
Като цяло съм с добро впечатление за накладките и мисля да си поръчам едни и за задницата без значение, че не са свършили курса. Дисковете имаха по 5mm ръждива ивица по периферията. Накладките изчистиха ръждата и започнаха да лъсват дисковете. Дано и от вътрешната страна успеят да лъснат дисковете, че там ръждивите ивици бяха буквално 30% от диска. Също така диска стана и по лъскав, тъй като тойотските накладки някак го правеха като матиран.
Хубавото е, че накладките уж са спортни, но не изискват загряване за да държат добре. Като изключим цената ги препоръчвам с две ръце. Моите ги взех от UK за около 140лв миналата година, че тук цената беше кажи речи двойна. В момента цените, като че ли са изравнени.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта