Avensis T25 преден спойлер

gruio
Мнения: 30
Регистриран на: 27 Ное 2020 16:32
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensins t25 1.8

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от gruio » 30 Сеп 2021 01:14

Здравейте,
Много ми е нисък този авенсис, на някои места ми задира, чудя се дали мога да махна само предния спойлер под бронята и дали някой го е правил и дали играе някаква структурна роля около бронята и подкалниците.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от mapamop » 30 Сеп 2021 07:03

Ще ти увисне кората под двигателя, защото предния ръб се държи за ушите заработени в черната част на бронята отпред. Подкалниците отпред се хващат за ушите на тази част. Предполагам, имаш предвид долата черна част, която наричат "нож", "джука", "спойлер", "долна лайсна".
През зимата ще си като снегорин, и ще гребеш сняг в обилни порции.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от Kiki » 30 Сеп 2021 08:42

Колегата mapamop, е прав.
И аз си мислих за този вариант, но е неподходящо.
Една от причините да сменя Авенсис-а с РАВ 4 беше това.
Беше ми омръзнало да оправям предната броня, защото ми се налага да се катеря по тротоари и почти всеки път се къртеше бронята. tooth.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

gruio
Мнения: 30
Регистриран на: 27 Ное 2020 16:32
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensins t25 1.8

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от gruio » 30 Сеп 2021 19:58

mapamop написа: 30 Сеп 2021 07:03 Ще ти увисне кората под двигателя, защото предния ръб се държи за ушите заработени в черната част на бронята отпред. Подкалниците отпред се хващат за ушите на тази част. Предполагам, имаш предвид долата черна част, която наричат "нож", "джука", "спойлер", "долна лайсна".
През зимата ще си като снегорин, и ще гребеш сняг в обилни порции.
Мерси, така си и мислех. То аз ще съм като снегорин и с тази част, ходя по зимните курорти и явно ще ми е забавно с тая ниска кола.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от mapamop » 30 Сеп 2021 20:37

gruio написа: 30 Сеп 2021 19:58 То аз ще съм като снегорин и с тази част
Няма грижи ако не са заледени преспите и не са по-големи от 2-3 педи. Теоретично е възможно да я махнеш тази част, но ще спечелиш нещо от рода на 3-4 сантиметра (което е смехотворно), на цената че вече няма кой да пречи на меката броня да се гъне, дори и от насрещната струя при висока скорост. В преспите ще я натрошиш нея така или иначе, защото няма кой да дава механична устойчивост на долния ръб.

Преди 2 зими, излязох от неразринатия квартал буквално на мръсна газ, и нищо кой знае какво не стана - наложи се да закопчея 2 зъбчета на страничните стойки, на смотаната ми китайска броня, която и без това не се закопчава като хората. Снега се мачка, ако не е на лед. Тази долната пластмаса е твърда и тя прави твърдия ръб на бронята за да не се мърда, мачка, троши и откопчава. Същите уши ги има и на бронята,но са меки и ще се скъсат на първото усилие. Отделно като я махнеш и няма какво да ѝ пречи да се подгъва, ще се сцепиш да сменяш пластмасовите основи на калниците под бронята. А не са особено евтини, за да ми хареса цената им, и да ги сменям често.
Вариантите за повдигане, са:
Смяна на амортисьори, пружини (и не съм сигурен за носачи) със такива за руския пазар - там просвета е още 1.5см. нагоре. Не съм сигурен че ще ти хареса цената на тия 1.5 сантиметра, освен ако не ти е грохнало окачването и така или иначе трябва да го ремонтираш. Ако тръгнеш по този път, забрави за "хубавите, евтини" пружини на KYB - чисто нова задна дясна се строши на 13 месеца употреба. Не си товаря колата - ползвам я основно да се возя с празен багажник.
Подложки на пружините за повдигане - не е препоръчително, и не ми харесва идеята, коментирана е тук из темите.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от IvoKrastev » 30 Сеп 2021 21:26

gruio написа: 30 Сеп 2021 19:58 То аз ще съм като снегорин и с тази част, ходя по зимните курорти и явно ще ми е забавно с тая ниска кола.
Не съм имал проблеми с Авенсиса нито на Мальовица, нито на Боровец, Осогово, Пършевица... да не ги изреждам. Според мен като за кола хич не е нисък. Не съм затъвал, но ходя и добре подготвен - да се разбира че понякога и резачката е в колата :D Ей така, че може да има и паднали дървета tooth.gif
ИзображениеИзображение

gruio
Мнения: 30
Регистриран на: 27 Ное 2020 16:32
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensins t25 1.8

Avensis T25 преден спойлер

Мнение от gruio » 30 Сеп 2021 23:17

Ще видя как е зимата, ако не е ок ще я сменям.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта