Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Ercho
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2021 22:56
Местоположение: Barutin
Автомобил: Toyota Avensis (T25) Estate

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от Ercho » 09 Сеп 2021 21:52

Здравейте на всички,

Търсих доста по нета за подобно нещо, но не намерих нищо конкретно.

Казусът ми е следният: баща ми има Тойота Авенсис Т25 Комби (Color: 209) и се случиха няколко инцидента с нея. Съответно от двете страни на задните врати има по две линии одраскано, а и на предния капак има точки липсваща боя поради удари от камъчета. Той много много няма враме да оправя такива неща, но мен ме дразнят и затова реших да се опитам да ги оправя.

Огледах линиите, доста са дълбоки, дори на две места одрасканото стига до метала, което означава, че само с полиране и вакса няма да се оправи. Съответно ще ми трябва боя и лак, но в малки количества. Потърсих в интернет и открих този сайт ( https://rock-shop.bg/produkt/touch-up-set/ ), който предлага доста неща, сред които и Touch Up коректор и лак с боя по избор.

Та въпросът ми е някой използвал ли е подобно нещо, ако да може ли да сподели повече информация относно резултатите. Ако пък не си струва да използвам подобно нещо мога ли да купя от някъде по-малка разфасофка от боята, която ми трябва? Също така ще е подходящо ли да използвам спрей или е по-добре с четка?

Аз съм от село в Смолянска област и наблизо няма подобни магазини, но често пътувам до Пловдив пък мога и онлайн да поръчам, ако се наложи.

Благодаря предварително!

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от biro » 10 Сеп 2021 07:31

Пълно е с магазини (поне в Русе) за приготвяне на авто боя в спрей. Оавен боя трябва шприц кит и лак, които също са под формата на спрей. Ще трябва и шкурка различни едрини.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от mfandakov » 10 Сеп 2021 07:58

Ако искаш просто да го " мацнеш" с нещо мисля че ще успееш и сам.Но ако искаш да го направиш така че да не те е яд после да го гледаш пътя е този.
Вземаш 240 шкурка изтъркваш линиите после леко с тънък кит/ има полски мек кит/ пак шкуриш леко после шприц кит шкуриш водно 300 ,пак шприц после водно 800 /1000 сваляш капачката от резервоара и отиваш в Пловдив / пиши за адрес на магазин за боя/ правят ти боя по капачката и номера от 50гр нагоре разсфасовка дават ти и лак.Пръскаш ако си добър с преливане,ако не си пръскаш целият детайл,после лака.Ако улееш след изсъхване с 2000 водно търкаш и после полираш с паста. Абе... tooth.gif ..по убаво земи един спрей подобен пръскай в капачката и с един филтър от цигара леко туширай линиите и чертите,че другото си е майсторлък.
worthy.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от Kiki » 10 Сеп 2021 08:05

Ако се боядисва само част от детайла, наистина след боядисването ще трябва и шкурка 2000, три пасти , три гъби и полирмашина. :D
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Ercho
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2021 22:56
Местоположение: Barutin
Автомобил: Toyota Avensis (T25) Estate

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от Ercho » 10 Сеп 2021 14:37

Благодаря много за пълните отговори.

Аз горе-долу процеса го знам и мисля, че ще се справя. С четка съм малко по-уверен отколкото със спрей затова питах от къде в Пловдив или интернет мога да си купя малка разфасовка само боя, но не на спрей по възможност, която да съвпада с цвета на колата. Един познат беше поръчал от интернет, но боята не съвпадаше изобщо въпреки че колата му е сравнително нова и боята не е избледняла чак до такова положение.

Относно малките неща като микрофибърни кърпи и гъби имам, шкурки ще намеря в по-големите строителни магазини. Просто се чудех от къде мога да си закупя качествени кит, боя, паста и вакса, а не след две три автимивки ваксата да падне и прочие. Ако можете да ми пепоръчите марка или магазин в Пловдив ще съм изключително благодарен.

Приятен дем :)

П.П. Всичко ще го правя на ръка и мисля, че няма да повлияе толкова на карайния резултат. Просто ще трябва да положа повече усилия.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от Kiki » 10 Сеп 2021 18:17

Не може само с боя! Трябва да има и лак.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от mfandakov » 10 Сеп 2021 18:39

Ето...
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Последно промяна от mfandakov на 10 Сеп 2021 19:40, променено общо 1 път.
worthy.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Боя за Авенсис Т25 (Color: 209)

Мнение от mfandakov » 10 Сеп 2021 18:49

Ercho написа: 10 Сеп 2021 14:37 четка съм малко по-уверен отколкото със спрей
И все пак си мисля че ние нещо не разбираме.. tooth.gif
И знай че между латекса и боята за автомобили и полагането им има съществени разлики. :thumbsup:
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта