Леко почукване под задните седалки

anlok
Мнения: 21
Регистриран на: 16 Май 2016 18:33
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 2 пъти

Леко почукване под задните седалки

Мнение от anlok » 28 Мар 2021 16:56

Здравейте!
От известно време имам леко ясно почукване на метал в метал дори и на незначителни неравности зад шифжорската седалка. Звъкът се чува ясно все едно е в купето. Първо предположих, че е от задното окачване. Проверихме го. Няка никакви признаци на износване или следи от някакъв луфт който да причинява подобни звуци. Амортисжор, пружини, тампони, всичко си е наред, затова предположих, че е ваъзможно да е от задните седалки, по точно от дясната им част откъдето идва звъкът, защото когато ги поразклатя се чува подобен звук. Реших да ги сваля да проверя. Отвих предните болтови които държат седалката,и до там. Мърдам я напред, назад, но явно трябва още нещо да се направи за да се отстрани. Ще съм благодарен ако някой е имал подобен проблем с подобно почукване да сподели решението му, или да ми даде съвет как се разглобяват тези задни седалки. Търсих в интернет, но не успях да намера за моя модел. Намерих само един клип, но само се вижда как се отвиват предните болтове и не става ясно какво следва след това. Колата е Toyota Yrais 1.0, 2002 г.
Благодаря на всички.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Леко почукване под задните седалки

Мнение от Kiki » 28 Мар 2021 18:01

Остави седалките, ами погледни отдолу гърнето, че или на задна някой го е набучил в бордюр, или е ударено по друг начин и сега чука по купето.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
memorex
Мнения: 812
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Леко почукване под задните седалки

Мнение от memorex » 28 Мар 2021 19:42

Може да има скъсан болт на носач.Колата е на години а тези болтове кородират и се късат.Трябва да се гледа и проверява по-старателно.Това от къде се чува понякога заблуждава.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта