Търся решение за неудобни седалки на CHR

Публикувай отговор
Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 03 Мар 2021 12:43

Здравейте, от два месеца управлявам Toyota CHR 2020г. Колата е невероятна, всичко в нея е върхът на технологиите, обаче за тези няколко месеца я управлявах не повече от 10 дни, защото седалките са толкова неудобни, че предизвикват нечовешки болки в целия ми гръбнак дори само при 15 минутно шофиране. За първи път срещам такъв проблем. Управлявала съм Corola 2004 и Auris 2006, но те ми бяха съвършенно удобни. Предишните коли Рено 19, Опел Астра и Хонда Акорд също са ми били винаги удобни. Качих се с невероятни болки от тойотата в Рено Меган 2019, карах 5 часа до морето и не можех да повярвам, че се чувствам в пъти по-добре след 5 часа път.
Спирах по пътя други шофьори на CHR, които нямаха този проблем. Четох във форумите, оказа се, че това е строго индивидуално. Явно всеки може да попадне на седалка, която не му е удобна. Има много описани примери като моя. От Тойота твърдят, че не са чували за такова нещо?! Въпреки това ми предложиха друга седалка за този модел със всички опции за настройка, но резултата е същия. Пратиха ме на тапицер, но тапицера каза, че тази седалка, която ми е удобна е твърде далече от седалката на CHR-а и нищо не може да направи.
Моля, ако някой си е решил този проблем да ми отговори как го е решил. Усещането ми е, че като се настаня удобно в седалката, волана ми се явява твърде далече, ако хвана сатбилно волана, тагава съм прекалено сгъната и краката ми се натоварват твърде много и веднага се появяват болки в прасеца и таза. При каквато и да е позиция по време на самото шофиране се появяват болки от прасеца до врата и при по-голямо упорство от моя страна стават направо сковаващи болки особено нощно време. Като сменя колата със старата, всичко това изчезва.
Ако сменя седалките с Рекаро дали ще бъде решение на проблема? Или автомобилът е изчислен за по-дребни хора? Аз съм 1.76

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от gimara » 03 Мар 2021 13:49

Madlen написа: 03 Мар 2021 12:43 Усещането ми е, че като се настаня удобно в седалката, волана ми се явява твърде далече
Волана не може ли да се изтегля в посока седалката?

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от boyanmt » 03 Мар 2021 14:45

..или седалката да се плъзне в посока волана?
Когато купувахте автомобила,не направихте ли тест драйв,или да разбирам че вашия екземпляр е проблемен?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от mfandakov » 03 Мар 2021 15:12

Явно за да пишете тук всички видове настройки на седалките и волана са пробвани.
Можете да пробвате с нещо нестандартно :D например с една от онези подложки за лумбалната област които се използват за офис столове.Тогава краката ще останат опънати но същевремено лумбалната област ще бъде леко подпряна ръцете ще стигнат до волана .Пробвайте на стол да изпънете ръцете и ще видите че се товари лумбалната област а не рамената .Имам горе долу идентичен проблем и колите които купувам за по-продължително каране винаги гледам да имат надуваема част на седалката в лумбалната област.


Пробвайте с това....https://4sales.bg/anatomichna-lumbalna- ... -kola-5755
worthy.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Kiki » 03 Мар 2021 16:13

Madlen написа: 03 Мар 2021 12:43 като се настаня удобно в седалката, волана ми се явява твърде далече, ако хвана сатбилно волана,
И при мен на РАВ 4 е така, защото краката са ми много дълги а колата е правена за японци, а не за хора по 2 метра. tooth.gif
Шегата на страна - препоръките са воланът да е на минимум 25 см от тялото, заради въздушната възглавница. В противен случай има опасност от нараняване при евентуално задействане на възглавницата.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 03 Мар 2021 18:56

Правих тест драйв - стандартните 50 мин и по-бързо, че чака следващият клиент. Никой не ми каза, че мога да я взема за уикенда за тест. При първото по-дълго каране - 5 часа общо с почивка, 2 дни след като я купих се проявиха проблемите. Сага вече при 15 мин шофиране започват болките. Колата има вградена електрически управляема лумбална опора. Пробвах и с допълнителна лумбална опора, само болката се мести на друго място. Волана на старата ми кола - Опел Астра влиза поне с 10 см. по-навътре в купето. И аз мисля, че колата е направена за някой дребен човек, обаче срещнах мъже по над 1.80, които си я карат без проблем. Според мен седалката е много висока дори в най-ниската позиция и ми е нужно да мога да си изтегла към мен волана поне още малко. Благодаря за ръководството, но съм изпробвала абсолютно всички възможности, включително по инструкции на кинезитерапевт. Като съвет за всички, които си купуват нова кола, гледайте със сигурност седалката да може да се движи освен водоравно + вертикално, но и под ъгъл спрямо пода. Това е много важно за комфорта.
По-скоро въпросът е някой има ли опит със смяна на седалкаи и какви са рисковете и какви гаранции отпадат?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от iovkito » 03 Мар 2021 20:19

Аз като все казвам, че трябва да се купуват големи и удобни коли, а не някакви дизайнерски... Хем друсат, хем са тесни вътре, не мога да се сетя за нито едно предимство на CH-r. Седалките трябва да се види дали са с въздушни възглавници. Като цяло това нещо на нов и гаранционен автомобил ми звучи доста невъзможно като операция, ако е на лизинг - още повече.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Kiki » 03 Мар 2021 20:22

Madlen написа: 03 Мар 2021 18:56 Като съвет за всички, които си купуват нова кола, гледайте със сигурност седалката да може да се движи освен водоравно + вертикално, но и под ъгъл спрямо пода. Това е много важно за комфорта.
Ако седалката е електрическа, би трябвало да се движи и така. На РАВ-а може.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

planetarydrive
Мнения: 50
Регистриран на: 21 Яну 2021 18:19
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Camry
Получена  благодарност: 3 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от planetarydrive » 03 Мар 2021 21:13

Точно това което сте описали при мен се появи половин час след купуване на нова Корола 2016. Силна болка и схващания на главата,рамената до бедрата.Месец след покупката се замислих да я продавам .Никога не съм имал подобни оплаквания в кола преди.А седалките изглеждаха удобни при тесдрайв.Това беше изключителна изненада за мен.Сам направих по-голяма лумбална опора с дунапрен вътре. С квадрати, винкели и какви ли не профили издърпах назад и качих нагоре седалката.Всичко стана перфектно. Беше ходене по мъките и много работа с менгеме и ножовка.Но основното решение беше увеличената лумбална опора.Другото се наложи заради обърканите ми пропорции-дълги крака,къс торс.А тесдрайв бяха само автоматици и там не забелязах особеностите на настройка на седалките.След това съм минавал и 2хил.километра наведнъж без никакви проблеми. При продажбата и скоро, върнах оригиналното положение на седалката. Много се притеснявах за Камри да няма подобна изненада. Пробвайте с лумбална опора-може и малка възглавница.А и подглавниците притискаха главата надолу-наложи се и там промяна.
Подобни случаи за Тойота са описани в мрежата.

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от biro » 03 Мар 2021 21:17

Не съм сядал на по-удобна седалка от на c-hr. Волана се регулира в 4 посоки - пробвай и това.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от mfandakov » 03 Мар 2021 21:35

biro написа: 03 Мар 2021 21:17 Не съм сядал на по-удобна седалка от на c-hr
Ся тфа малко не го разбирам,дали че C-HR е топ или онези с дъртите лимузини са балъци. tooth.gif
worthy.gif

Аватар
memorex
Мнения: 812
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от memorex » 03 Мар 2021 21:52

Който пише фермани ми е много мнителен по подразбиране.И за да не съм голословен и извън темата ще млъкна. tooth.gif
Колеги за мен японците са уникални хора.Много от традициите им за нас ще си останат неразбрани.Една от тях е тази за компактността.За лукса да не говорим.Който е ходил в Япония лесно ще се съгласи.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Двигателист
Мнения: 424
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Двигателист » 04 Мар 2021 00:11

offtopic.gif
Уникални са, да! Доста дребни. Виж само дължината на седалката на доста модели от близкото минало. Както и височината на облегалката. Ако си 1.70 надали ще усетиш дискомфорт... Това го осъзнах напълно преди почти 25 години, когато седнах в седалката на едно Волво, очевАдно конструирана за човек с други габарити. tooth.gif
Иначе преди Тойота, карах Опел Омега и там дискомфорт от седалката се появяваше след доста повече каране. Но си е до анатомични особености и дали е ръчка, или автомат. Имаме и колега на който седалката на chr му е перфектна. Така че... smile.gif

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от biro » 04 Мар 2021 07:44

Изображение
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 04 Мар 2021 08:22

planetarydrive написа: 03 Мар 2021 21:13 След това съм минавал и 2хил.километра
Доколкото разбирам, сте намерил решение. Дали ще имате възможност да се свържем по телефона и да ми обясните по-подробно или да ми окажете практическо съдействие?
И това според мен означава, че друга седалка би решила проблема.
Колата е автоматик, а седалките имат еърбек.
А това, че тази кола е най-уникалната, която съм управлявала няма две мнения. Не друса, даже напротив, има независимо предно и задно окачване, на мен отвътре ми е достатъчно широка и комфортна и мога да пиша до безкрай за плюсовете.
Искам само една удобна седалка, от която нищо не ме боли. Другото е върхът на технологиите.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта