Търся решение за неудобни седалки на CHR

Публикувай отговор
Mcl
Мнения: 658
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Mcl » 05 Мар 2021 21:07

Отделете ако можете един ден в опит на настройки, както преди писах всичко е в настройката. Другото е психологическа настройка. Аз също имам проблем с кръста но винаги обръщам много голямо внимание на настройките на седалката и волана. Дори на мерцедеса ми в началото , като не бях настроил седалката ми беше много тежко, въпреки че е най висок клас.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Kiki » 05 Мар 2021 21:31

Madlen написа: 05 Мар 2021 20:06 от Тойота ми дадоха да тествам елекрическа - същото е, може би е една идея по-удобна заради подвижността на седалката под ъгъл спрямо пода. Но болките в гръба остават, само се преместват на друго място.
В такъв случай ситуацията при теб е неспасяема. Няма как да се промени формата на седалката.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от vfr800 » 05 Мар 2021 22:11

Kiki написа: 05 Мар 2021 21:31
Madlen написа: 05 Мар 2021 20:06 от Тойота ми дадоха да тествам елекрическа - същото е, може би е една идея по-удобна заради подвижността на седалката под ъгъл спрямо пода. Но болките в гръба остават, само се преместват на друго място.
В такъв случай ситуацията при теб е неспасяема. Няма как да се промени формата на седалката.
Всичко може :) Само пари да имаш. Срещу подходящата сума ще ти изградят нова седалка около еърбега на твоята, но като цяло има по-прост вариант. Намираш си седалката , която желаеш. Монтира се подходящия афтърмаркет механизъм за реглаж, ако няма такъв се изобретява такъв от друг подобен с цел да се закрепи седалката към пода. След това на кабела на еърбега, защото вече нямаш еърбег се монтира подходящото съпротивление, за да не мрънка ECUто. Ииииии газ до ламарината на тая жигула :) опс тва беа миньонете от Враца .....а да и преди обслужване само сменяш седалките да не ти мрънкат тия простаци от дилъра.

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Sandocan » 05 Мар 2021 22:29

offtopic.gif
Едни асоциации си правя в случая по темата с покупката на спортен екип с подходяща дължина на долнището в БГ. tooth.gif
Извинете за примера.

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Sandocan » 06 Мар 2021 06:08

Един бонус материал от мен за всеки случай:
https://ksaujvs3rhtjudxcicr3syireu-adwh ... le-Driving

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 06 Мар 2021 10:52

По принцип карам в доста правилна стойка, но ще се опитам да измеря точно 100 градусовия ъгъл между облегалката и седалката.
Това, което виждам в инструкциите е, че бедрата трябва да са водоравно, което никога не съм спазвала, а сега със седалката на CHR е точно така.
Седалката ми се явява по-къса поне с 3 см., но тапицерът каза, че това лесно се оправя.
Най-ужансното нещо е, че всяка проба е свързана с нечовешки болки, които се проявяват слабо при самото шофиране, но вечерта и през нощта става нетърпимо. Тоест, няма как да разбера дали е точната стойка, докато не мине поне 1 нощ след пробата.
Ей сега разбирам поговорката "На здрава глава-болест"

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от boyanmt » 06 Мар 2021 12:08

Ще си позволя да дам съвет,който ще бъде освиркван от болшинството може би,но,защо не потърсите мнение от лекар,относно болките ви? Защо пиша това?- ами преди да се пусне на пазара,еле и абсолютно нова платформа,като CH-R, предполага се че самураите са направили безброй тестове,включая положението на водача,правилното разпределение на теглото му върху седалката,с цел постигане на комфорт. Четейки вашите постове,разбирам че за вас,шофирането е мъка.
Моля да не бъда погрешно разбран,и ви пожелавам да си решите проблема час по-скоро и да се наслаждавате на ХХХХХХХХХХХХХ безаварийни километри.

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 06 Мар 2021 12:55

Madlen написа: 03 Мар 2021 12:43 При каквато и да е позиция по време на самото шофиране се появяват болки от прасеца до врата и при по-голямо упорство от моя страна стават направо сковаващи болки особено нощно време. Като сменя колата със старата, всичко това изчезва.
Благодаря за съвета, но няма смисъл да търся проблем там където няма. За да поясня, в момента CHR стои в гаража, а аз продължавам да карам старата Астричка. Както вече казах в първия си пост, като сменя колата (и не само с Астрата, но и с още 2 броя служебни коли), всички тези болки изчезват. Освен това съм управлявала общо десетина различни автомобилии и при нито един от тях не съм изпитвала такова нещо, а съм шофирала и по 12 часа на ден и освен силната обща умора на 12-ия час, друго не мога да кажа за Астричката. Проблемът е, че Астрата е на 15 години и вярно със седалки Рекаро, но тя вече е антика, нищо че седалките все още са като нови и позволяват приятно и комфортно шофиране, да не говорим, че дизел 1,9 все още си е първа на магистралата. И пак да кажа, че съм явно по-висока (с моите 176 см) от средния японски ръст 156 см за жени и 170 см за мъже и ако това е дамска кола, както чувам, направо съм загубена. За сравнение Германците са 163/176 см., което обяснява абсолютния комфорт в Астрата - супер седалки+съобразени дименсии.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от boyanmt » 06 Мар 2021 13:03

Щом казвате,че седалките от Астрта са специални...и като нови,то няма ли опция те да бъдат някак си преместени в новата кола( ест.ако електроникта/ейр бег...и другите сензори могат да се вградят),и ако гаранцията позволява?
Ако не намерите адекватно решение на проблема ви,то аз не виждам друго,освен продажба или замяна за нещо по-комфортно,което би облекчило страданията ви. Успех!

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от mfandakov » 06 Мар 2021 13:13

Хванахте го този C- HR и така го ударихте
в земята tooth.gif tooth.gif / с прибирането му в гаража и подкарването на Астрата/че се чу по- силно от гласовете събрани заедно на всички хвалещи го тук.
Но не сте първата тук преди време имаше и един друг който го санира отвътре нацяло.
Значи до сега знаем...че са шумни и неудобни а са толкова млади,какво ли още ни готвят. :D


П.п Случайно да сте в автобизнеса като представител на Opel за България.
worthy.gif

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 06 Мар 2021 14:32

mfandakov написа: 06 Мар 2021 13:13 представител на Opel за България
Занимавам се с телекомуникации.
Честно казано CHR-а е уникален от страна на технологии, четох за този шум при високи скорости, който е малко преувеличен, защото ако някой не ми го каже, не го забелязвам. Освен това, поради независимото предно и задно окачване, по павета се движи като стелт. Това е най-малко друсащата кола, а съм се возила и в много скъпи коли.
Иначе, вече съжалявам, че не си взех пак Опел или Маган, защото седалките им се произвеждат от Рекаро, а те очевидно знаят какво правят.
И пак ще кажа, че никой не ми каза, че мога да тествам колата 2-3 дни, ако го бях направила сега нямаше да си пишем тук.

centil
Мнения: 934
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от centil » 06 Мар 2021 15:30

Сигурно сте използвала всичко, но ако имате желание за още една проверка - https://de.wikihow.com/Den-Autositz-richtig-einstellen
На немски е текста, но графичното изображение е достатъчно.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Madlen
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2021 12:22
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota CHR

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от Madlen » 06 Мар 2021 15:46

centil написа: 06 Мар 2021 15:30 Сигурно сте използвала всичко
Благодаря! От тези инструкции (вече ги имам на БГ, англ и немски :D ), се чудя как да измеря 100-те градуса между седалката и облегалката, освен да счупя един транспортир на 100 градуса и да меря от към страната за сядане.
Иначе един колега ще ми шие калъф с подпорки от дунапрен, за да постигнем 2-та см под коляното и осигуряване на по-тясна странична опора по дължината на цялото бедро до раменете, както и по съвета на когегата (по-горе с королата 2016 и същия проблем решен от него с редизайн на седалката) да увелича лумбалната опора, след това е минавал по 2 хил.км на веднъж без проблеми.
Много се надявам това да реши въпроса, въпреки липсващите 4 см. в колата.
Ако обаче и това не свърши работа ще трябва да започна борба свободен стил с Тойота за смяна на автомобила.

Аватар
memorex
Мнения: 812
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от memorex » 06 Мар 2021 16:04

https://woops.bg/product/%D0%BA%D0%BE%D ... %BD%D0%B0/

Само със спането умната. :)
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Търся решение за неудобни седалки на CHR

Мнение от gimara » 06 Мар 2021 16:19

Madlen написа: 06 Мар 2021 15:46 как да измеря 100-те градуса между седалката и облегалката, освен да счупя един транспортир на 100 градуса
Не чупете транспортира. С него можете да си начертаете върху картон, триъгълник с ъгъл 100 градуса. Колкото са по-големи страните, толкова по-добре за измерването. След това го изрязвате с ножица и го налагате на седалката.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта