Проблем с предното стъкло.

Аватар
Dydo
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2020 16:30
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис, 2.0, 147 к.с.
Благодарил/а: 3 пъти

Проблем с предното стъкло.

Мнение от Dydo » 13 Яну 2021 11:29

Та, сутринта жената като отваряла предното ляво /шофьорско/ стъкло на колата от профила ми, за да оправи лайсната, която все се откача, прозореца пропаднал и не можел да се вдигне както тряба. Слязох аз и копчето ту работи ту не, защото то и стъклото се вдигаше някак накриво и понякога като не си влезе в улеите, нещата блокират. Вдигнахме го накрая с помощ на ръцете, като му давахме наклон назад, т.е. повдигайки и бутайки към задната врата, като насочвахме нещата да повдига само предната част, а задната сама си се изравняваше, защото обикновено пропадаше надолу и напред. Предполагам се е откачило нещо и по-скоро там където е хванато в задната му част, защото като го вдигаш, повдига предната част, а задната някак криволичи и не може. После като си се качих на моята кола, стъклата бяха замръзнали и предполагам, че жената е напъвала на замръзнало стъкло и нещо се е откачило. Но вече бе потеглила за работа и не сме го коментирали това.
Въпросът ми е има ли някакви специфики и шибании /с извинение/ при отваряне на кората на вратата, настройване там на позиции и т.н. Дали да се опитам уикенда да го оправям сам или да си ида на майстори. Защото аз принципно за най-малкото нещо си карам колата при разбирачи, не се занимавам.
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif TOYOTA
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Проблем с предното стъкло.

Мнение от Akima » 13 Яну 2021 14:48

Dydo написа: 13 Яну 2021 11:29 Дали да се опитам уикенда да го оправям сам или да си ида на майстори. Защото аз принципно за най-малкото нещо си карам колата при разбирачи, не се занимавам.
Така написано ви съветвам да се насочите към сервиз - механизмът за вдигане на стъклото има специфики.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Dydo
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2020 16:30
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис, 2.0, 147 к.с.
Благодарил/а: 3 пъти

Проблем с предното стъкло.

Мнение от Dydo » 13 Яну 2021 16:31

Ясно-щом не е нещо, което просто се е разкачило, та да се закачи отново, притегне и т.н. Ще трябва да издиря някой тогава в София, който да работи и в събота, че през седмицата време нямам. Дано жената леко да затваря вратата, че кой знае-и при по-яко хлопване да не вземе да пропада.
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif TOYOTA
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблем с предното стъкло.

Мнение от mfandakov » 13 Яну 2021 16:42

Чупят се ролки и водачи.Не е кой знае какво като ремонт,но си иска клякане до вратата 1 час,ако предварително сте си поръчали повдигащият механизъм.Иначе сервиз.....има много изявен софийски занимаващ се с тази дейност.
worthy.gif

Аватар
Dydo
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2020 16:30
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис, 2.0, 147 к.с.
Благодарил/а: 3 пъти

Проблем с предното стъкло.

Мнение от Dydo » 13 Яну 2021 19:23

Тъпото е, че предварително не знам какво е и трябва първо да се разглоби. Да ида на сервиз, да го отворят, ама ако трябва някаква част, тепърва трябва да я поръчаш....или пък да им оставиш колата и те да я поръчат. Може и бързо да става. Дайте инфо за сервизи, по възможност в района на ПодУяне.....и ако знаете такива де. Лесно мога да отворя Чичо Гугъл, на друго е някой да е с опит, кои са читави.
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif TOYOTA
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Аватар
Dydo
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2020 16:30
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис, 2.0, 147 к.с.
Благодарил/а: 3 пъти

Проблем с предното стъкло.

Мнение от Dydo » 15 Яну 2021 16:10

Понеже е хубаво, човек като пусне тема с проблем да описва какво и как приключва, та да кажа за днес. Отидох в един квартален сервиз, отвориха вратата и там някаква ламаринка бе счупена-тази сивата в средата дето виси. Нямаха в момента и поръчаха механизъм ли, какво ли за 100 лв., а общо с труда ще ми е 120 лв. Остана обаче за понеделник, че днес нямало да могат да я доставят, а събота почиват.
ПС, може нещо просто да се е разкачило, ама като не разбирам. Питаха ме, ако искам да пробват да я заварят за тотал 60 лв., ама гаранция нямало, защото с тоя метал трудно било.
Прикачени файлове
20210115_140457_copy_2322x3096.jpg
20210115_140457_copy_2322x3096.jpg (1.31 MiB) Преглеждано 3941 пъти
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif TOYOTA
worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта