Стъклоповдигачите на предните врати не работят

osemshest
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Яну 2020 17:30
Местоположение: Varna
Автомобил: Toyota Yaris Verso

Стъклоповдигачите на предните врати не работят

Мнение от osemshest » 07 Фев 2020 18:31

Здравейте! Нова съм във форума, затова се извинявам предварително, ако мястото на темата не е точно тук. Рових в търсачката и не намерих такава тема, която аз отварям.
Купих си преди седмица Toyota Yaris Verso 2004г. При огледа ни направи впечатление, че стъклата не се свалят и прибират равномерно, но помислихме, че или имат нужда от профилактиране (смазка и почистване) на механизмите или евентуално моторчето е за смяна. Закарах преди дни колата в сервиз за основно техническо обслужване (знаете- масла, филтри, ремъци и т.н.) и отбелязах и този проблем за отстраняване. От сервиза ми казаха, че проблема се дължи на изхабени четки на моторчетата на стъклоповдигачите. Въпросът ми е, има ли опция това да се обслужи (конкретно за Варна) на нормални цени или трябва да си купя целия механизъм, който на парче е към 150лв? Което ще рече, че за да имам на предните врати свалящи се стъкла с ел.система ще трябва да дам над 300лв!

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Стъклоповдигачите на предните врати не работят

Мнение от mitaka_1 » 11 Мар 2020 08:28

Едва ли е от четките на мотора. И при мен го правеше това, като в студеното време заяждаха повече. След почистване и смазване на механизмите които вдигат и свалят стъклото се оправиха и двете врати. Просто в сервиза не им се е занимавало с това защото е пипкава работа.

Аватар
Revenger
Мнения: 830
Регистриран на: 27 Яну 2020 21:25
Местоположение: In the middle of nowhere
Автомобил: Toyota Aygo, 2017

Стъклоповдигачите на предните врати не работят

Мнение от Revenger » 12 Мар 2020 06:39

Ако преценката на майстора е правилна, разумно решение е да се купи механизъм втора ръка - предполагам струва няколко пъти по-евтино.
Друга възможност е да се купи само моторчето - тези моторчета имат съвсем просто и надеждно устройство и дори евтино (например китайско) такова би бил удачен вариант.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Стъклоповдигачите на предните врати не работят

Мнение от urb » 12 Мар 2020 08:28

Може да имаш за смяна пластмасови водачи или някоя друга част по задвижването. Едва ли е моторчето.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Nikolay4о
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2020 16:59
Местоположение: Варна
Автомобил: корола версо 1,6

Стъклоповдигачите на предните врати не работят

Мнение от Nikolay4о » 03 Ное 2020 13:59

Здравейте,
дамата явно си е оправили стъклоповдигачите,но как или поскоро КЪДЕ.че забелязох този проблем и при моите.ако може да ми напишите сервиз във варна
Благодаря
Корола версо 1,6 - 2006 tooth.gif

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Стъклоповдигачите на предните врати не работят

Мнение от ufer » 06 Ное 2020 15:33

Тъй като има най-различни конструкции, много е трудно да се каже, преди да се разглоби. При някои модели се чупят зъбни колелца, затова погледни в тази тема - viewtopic.php?t=26549&start=15

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта