Гаранция за тапицерия?

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от batececo » 26 Ное 2019 11:52

С метални копчета или капси или нещо метално на задната част на дънките се правят големи мизерии на кожа (от опит го казвам).

Иначе в случая аз лично задължително бих поискал гаранция и бих се борил със зъби и нокти до последно. Включително ескалации до ... извън България с подробен мейл и снимка. Ако ти откажат с писмо - писмото преведено и сканирано и пратено нагоре.

Това кой колко кг е... има значение, няма спор, но е несериозно като оправдание, особено за толкова малко километри. Дори да е карана като такси (знам, че не е, давам пример).

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:53

Съгласен съм с горенаписаното, просто недоумявам защо при другите автомобили не ми се случи същото или подобно?
Дали все пак не става въпрос за лошо качество, което разбира се няма да се приеме от Тойота БГ?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от iovkito » 26 Ное 2019 11:55

Според мен е производствен дефект. На воланана рав4-ката ми се разпадна кожата отгоре. Реших, че само моята е така и предполагах, че е от препаратите в автомивката. Потърсих обяви в интернет, за да си купя друг волан, оказа се, че всичките над 100 000км са в такова състояние.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:59

iovkito написа: 26 Ное 2019 11:55 Според мен е производствен дефект. На воланана рав4-ката ми се разпадна.... оказа се, че всичките над 100 000км са в такова състояние.
Ок, ама при мен е едногодишен автомобил, и скромните 16К километра.. thumbdown.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от iovkito » 26 Ное 2019 12:09

Моята кола нямаше гаранция, защото не я обслужвах в оторизирания сервиз, но твоята щом има, да си я оправят.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от Оги » 26 Ное 2019 13:21

Нито може да се излезе, нито да се влезе в колата без това място да се отрие със зад**ка. Човек не може да хвърчи и да кацне на седалката без да подложи левия край на облегалката на триене, даже на дране. И да има катарами, токи и каквото и да е по дрехите- това дали е предвидено когато е подбирана кожата ?... Разтегления шев и огъвка не смятам че са повреди, но олющеното... Исках да кажа, че това място няма как да се опази ако кожата не е здрава.
Определено не смятам, че се случва на всяка кола, още по-малко на едногодишна.
Ще почакаме да разберем дали да си купуваме от тез новите Тойоти с парцаливите седалки. wink.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от urb » 26 Ное 2019 18:31

Кожения салон не е задължителен. За мен даже не е екстра. А теглото и начина на качване са водещи. Ако си над 140 килограма седалките някой път се чупят. Лично на една моя стара кола колегата замалко да счупи седалката. А беше премиум марка. Та за тези неща едва ли ще важи гаранцията , колкото и да ни се иска. Или при скъсано от катарами.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от veso_hds » 26 Ное 2019 19:32

BOz, не съм съгласен с теб.От постовете ти имам чувството ,че ти си дилърът на тази кола.То остава да създадеш специална система на сядане в колата или може би трябва да стоим във въздуха.
Бояне, натискай яко и съм сигурен,че ще успееш.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от slowtraveler » 26 Ное 2019 19:43

urb написа: 26 Ное 2019 18:31 Кожения салон не е задължителен.
Не съм виждал некожен салон с отопление и вентилация (поне има изкуствена кожа) ... Т.е. в такива случаи навярно е задължителен..
За масата - да, познат счупи седалката на мерцедеса си... И то заради преместване и т.н. - просто тежи над 170кг и скъса заварки...
Относно скъсването - на приятел с премиум марка (не Лексъс, но подобна) отказаха гаранционна подмяна на скъсана кожена тапицерия на врата (скъсана при защипване на колана) - било застрахователно събитие....
Но в случая нещата наистина ми изглеждат на лошо качество на кожата... Сравнявайки с качеството на кожата на онзи автомобил (дето дразни част от хората във форума tooth.gif ) - няма нищо общо. На 90х.км / почти 6г практически нямаше следи от използване (но май бе естествена кожа). Да, имаше едва видими, съвсем плитки диагонални 'бръчки' в тази зона от периодично опъване на кожата, но предполагам едно тоалетно мляко би ги заличило... Просто за целият период съм мазал салона два пъти (и то икономично) - май на 3 и на 5 година...
И да - убеден съм, че кожата просто трябва да се поддържа с периодична обработка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от urb » 26 Ное 2019 19:49

Моят е с отопление, не е кожен. И то отпред и отзад. Няма вентилация, но ако не е кожа вентилация не трябва. Сети се сам защо е нуждата от вентилация и какво я поражда. Иначе кожен салон без вентилация лятото е отврат.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от tora » 26 Ное 2019 20:52

Вероятно капси на дънки... А това кожа ли е или изкуствена?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от slowtraveler » 26 Ное 2019 21:11

urb написа: 26 Ное 2019 19:49 Моят е с отопление, не е кожен. И то отпред и отзад. Няма вентилация, но ако не е кожа вентилация не трябва. Сети се сам защо е нуждата от вентилация и какво я поражда. Иначе кожен салон без вентилация лятото е отврат.
Да, прав си :thumbsup: С изключение на нуждата от вентилация лятото и при некоженият салон - комфортът е друг при вентилация, но не всеки го понася/иска... Съпругата например не обича вентилацията -ставало и студено лятото tooth.gif
Но това е друг въпрос - да се върнем на проблема...

Дори и да е имало дънки с капси - пораженията са сериозни (видимо - и не само механични, но и деформационни) и на малко километри.. Имах едни дънки с остра метална пластина на джоба - дори ми убиваше понякога, но не съм забелязал каквито и да е поражения по седалката... (да, разкарах дънките заради комфорта)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от BOz » 27 Ное 2019 10:25

slowtraveler написа: 26 Ное 2019 21:11 Имах едни дънки с остра метална пластина на джоба - дори ми убиваше понякога, но не съм забелязал каквито и да е поражения по седалката... (да, разкарах дънките заради комфорта)
И най-вероятно не си се изпързалял с нея през страницата, за да не ти остане парче от седалката върху дънките.
Един гузен пример - приятел преди години си купи една 166-ца, лъскава, почти нова. С Момо кожен салон. Здрава, дебела кожа, истинска, а не винил като в този случай.
Аз на едно от возенията ми пак с едни такива дънки с някакви "орнаменти" отзад сядам. Докато съм се возил една от "капсите" така се беше забила в кожата, че на излизане стъпих на земята и се надигам да изляза, а седалката ме държи здраво. Забелязахме, че капсата е пробила кожата и е станала като вид рибарска кука. На мен така ми стана гузно, че свалих дънките директно, за да можем да ги махнем по-лесно от седалката. Остана само една малка дупчица, която беше пробила кожата. Ако това се беше случило на тази Тойота, сигурно щях да изляза с дупка 5х5 см от седалката. И "кожата" отново нямаше да е виновна сама по себе си.
Е, да, не можем да отречем, че има и качество/издържливост на материала, но това е предложено и изпълнено. Дали някой е спестил от материал и като допълнение малко по-лошо се отнесеш с него и резултата е налице.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от urb » 27 Ное 2019 10:34

Не вярвам че ремонта на този салон ще е скъп. Има вълшебници в България, които работят за джамбазите. Така че даже и да откажат ремонт по гаранция не е болка за умиралка. Иначе мисля всеки които купива Тойота знае че не е премиум автомобил и пластмасите вътре са кофти, кожата не е кожа и така. Просто цената на премиумите е х2 на иначе и не ефтините Тойоти. При Лексус едва ли ще стане нещо подобно.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от dracunculus » 27 Ное 2019 11:10

Че кожата в Тойота е изкуствена е според мен ясно, или поне аз си мисля така. Почти съм убеден и че в Авенсиса ми е изкуствена (въпреки, че от ТМ Ауто твърдяха друго). Но, въпреки това се усеща страхотно и през лятото НЕ запарява, въпреки, че нямам вентилация. В средата е перфорирана и естествената вентилация си върши много добре работата. Гърбът ми лятото никога не се изпотява и не прегрява. Като устойчивост също е ОК. По повод ЕКО-кожи... дори премиум марки като МБ слагат в колите си вече такива. Знам го от един приятел луд фен на марката. В "старата" му C-класа (2012) беше такава. В новата му E-класа АМГ- фейслифт е естествена, но и колата все пак е за над 71 000 Евро! Има изкуствени кожи, които са най-малко толкова здрави, колкото естествените и не би трябвало да се износят за 16 000км
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта