Гаранция за тапицерия?

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от urb » 26 Ное 2019 09:34

Тук само гадаем. Добре е автора да отиде до някой дилър или най - малкото да звънне по телефона. На мен един път ми се наложи само по телефона да звънна (вярно до Кия) - хората бяха любезни и ми казаха какво да направя.
Сега ако става въпрос за Стара Загора - там дилърите на Тойота са най-загубените от загубените. Познавам хора които даже за служебните си коли ходят в Пловдив, защото тези нашите не стават за нищо.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 10:40

"За едно такси или доставчик на квартални бакалии и за 6 000 е нормално..."

Колега е 10, за съжаление не отговарям на по-горното! Гледам и другата седалка яко тръгнала..

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:01

no.gif
Прикачени файлове
IMG_20191126_104653-960x1280.jpg
IMG_20191126_104653-960x1280.jpg (256.25 KiB) Преглеждано 2569 пъти

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от dracunculus » 26 Ное 2019 11:04

Сядам и ставам на всеки 70км през работната седмица (толкова ми е отсечката до работа), през уиикенда карам на къси разстояния в града. Че е трудно да изискваш гаранция ми е напълно ясно, но не пречи да се пробва.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от BOz » 26 Ное 2019 11:08

Ами. Какво точно да кажа. Донякъде може да се счита за несериозно отношение към колата.
Това са си откъсвания, механични. Няма как от само себе си да станат. Влязъл е един човек, който с катарамите на панталоните си, якето си и или друг аксесоар е обрал хубаво седалката и резултата е налице.
Аз винаги гледам на нещата от потребителска гледна точка и ориентиране към задоволяване на клиентите, но това си е типичен проблем свързан пряко с експлоатацията на автомобила. Може заради височината си (на автомобила) да предразполага към такива поражения, но пак си остават поражения пряко нанесени от потребителя.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от gimara » 26 Ное 2019 11:09

boyanmt написа: 26 Ное 2019 10:40 Гледам и другата седалка яко тръгнала..
Да не би да имаш дънки с разни железца на задните джобове? Преди време си скъсах точно на същото място тапицерията на една Вектра. От тогава, купувам дънки без копчета и разни токички откъм г..за.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:17

Ами, износеното се намира над нивото на г. за

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от gimara » 26 Ное 2019 11:20

Като гледам снимките, протритото на облегалките, точно с г..за се закача при влизане.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от BOz » 26 Ное 2019 11:25

За това човек трябва да има отношение към вещите си.
Пример - аз като влизам и излизам от един автомобил, винаги гледам да не му навредя. В конкретния пример да кажа, че ако усетя, че с част от тялото си сядам и натоварвам някоя страница на седалката, то се поправям и намирам начин да изляза така от седалката, че страницата (на седалката и облегалката) да не получат по-голямо "натоварване" от това, когато се намираш седнал в нормално положение на седалката. А с малко по-висок автомобил това си е предизвикателство.
И поради това мое отношение към вещите ето как изглежда една седалка на Опел на 180к:

Изображение

Изображение

Всичко е до отношение към вещта. И най-трудно ми беше да влизам и излизам в един автомобил, който притежавах, забележителен и неповторим - Фиат Мултипла. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:30

BOz написа: 26 Ное 2019 11:08 Ами. Какво точно да кажа. Донякъде може да се счита за несериозно отношение към колата.
Това са си откъсвания, механични. Няма как от само себе си да станат. Влязъл е един човек, който с катарамите на панталоните си, якето си и или друг аксесоар е обрал хубаво седалката...
Аз винаги гледам на нещата от потребителска гледна точка и ориентиране към задоволяване на клиентите, но това си е типичен проблем свързан пряко с експлоатацията на автомобила. Може заради височината си (на автомобила) да предразполага към такива поражения, но пак си остават поражения пряко нанесени от потребителя.
Колега, Boz, налага се все пак да се сяда на седалките. tooth.gif Определено не сясам с ножове, отверки или ножици в задните джобове, нито се хяцкам/подскачам/лигавя докато карам! Забелязвам че кожата се отлющва, но каква е причината..?? Определено не е в следствие на препарати, дрехи или тегло!Знам как се печелят парите, и как се експлоатира автомобил. Ще видим какво ще кажат дилърите.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от Оги » 26 Ное 2019 11:34

Дали има производствен дефект е големия въпрос.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от BOz » 26 Ное 2019 11:35

Да, ако питам и жена ми и тя това ще каже като теб и ще е убедена. Ама всеки път като я гледам как влиза и излиза от автомобила и на мен вътрешно ми се доревава. Плеска се на седалката - страницата, тя се сгъва на нивото на седалката (нали по принцип е по-висока), че даже и по-ниско, завърта се върху нея допълнително, плъзга се навътре и на пръв поглед всичко изглежда перфектно - нормално сядане, ако питаш нея или сигурно 90% от другите хора. И само след 2к километра след нейна употреба на автомобила седалката изглежда вече съвсем друга, а аз съм карал този автомобил 50к и не се различава употребата на седалката от ден първи, в който съм седнал в този автомобил.
Просто един човек намира за нормално едно нещо, а друг съвсем друго. Това искам да ти кажа. Това ще ти каже и дилъра.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:38

Оги написа: 26 Ное 2019 11:34 Дали има производствен дефект е големия въпрос.
Запознах дилъра с проблема. Да видим какво ще решат. Меката мебел в хола ми е подобна черна кожа, подложена на пъти по-голямо натоварване и износване. Същата, вече 4години е в перфектно състояние.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Гаранция за тапицерия?

Мнение от boyanmt » 26 Ное 2019 11:42

BOz написа: 26 Ное 2019 11:35 .... Това искам да ти кажа. Това ще ти каже и дилъра.
Аз не очаквам чудеса!!
В описанието на автомобила(User's manual), няма ограничения и препоръки за влизане в автомобила, както и не са лимитирани размерите на пътуващите на предните седалки!!

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Гаранция за тапицерия?

Мнение от BOz » 26 Ное 2019 11:47

Оги написа: 26 Ное 2019 11:34 Дали има производствен дефект е големия въпрос.
Поне фактите не показват това. Виж, кожата е пречупена, шевовете са разтегнати в зора си да удържат другото парче. Всичко говори просто за амортизация в следствие на приложеното усилие да го докараш до този вид.
Ако дилъра се съгласи да покрие нещо би било единствено и изцяло с цел репутация и потулване на бъдеща ескалация. Ако счита, че клиента пак би се върнал при него, за да продължи да му взима парите. tooth.gif
boyanmt написа: 26 Ное 2019 11:42 В описанието на автомобила(User's manual), няма ограничения и препоръки за влизане в автомобила, както и не са лимитирани размерите на пътуващите на предните седалки!!
Да, както и не е описано в инструкциите за експлоатация на гумите, че не могат да изкарат 50к ако караш през 50% от времето им в дрифт режим, примерно. И няма как да си недоволен ако ги смъкнеш с М-ката след има-няма 2к. Някои неща се подразбират просто.
И за тези думи в гаранционните условия си пише - износващи неща не се покриват. Износил си седалката по една или друга причина, ти си знаеш как и това е.
Или се надяваш на дилъра да ти направи подарък, или няма от какво да негодуваш - лично мое мнение.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта