Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Tangra
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Ное 2010 15:07

Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Мнение от Tangra » 07 Ное 2019 20:56

Здравейте,колеги!
Захванах се тия дни да реша един проблем с който се сблъсквам вече трета година,когато времето захладнее.
Каринката ми напомня за него няколко пъти,като рано сутрин леко(засега) ме потупва по главата докато ровичкам нещо в багажника. :D
Поръчах на приятел,който се занимава от години с авточасти,да ми изнамери направо комплект.След няколко часа ми се обади и каза,че т'ва чудо няма намиране... :censored: В крайна сметка след много търсене по размер и ход ми намери заместители.Проблема е,че са само амортисьорите без планките.
Ябълките на първо четене трябва да паснат,ама отделянето на стария амортисьор от тях засега ми се вижда като мисия невъзможна.Молбата ми е,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,да сподели опит.
Предварително благодаря!

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Мнение от urb » 10 Ное 2019 12:35

Рязане и заваряване после. Би трябвало всеки кадърен заварчик да ти помогне.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Двигателист
Мнения: 427
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Мнение от Двигателист » 10 Ное 2019 13:30

Tangra написа: 07 Ное 2019 20:56 Здравейте,колеги!
Захванах се тия дни да реша един проблем с който се сблъсквам вече трета година,когато времето захладнее.
Каринката ми напомня за него няколко пъти,като рано сутрин леко(засега) ме потупва по главата докато ровичкам нещо в багажника. :D
Поръчах на приятел,който се занимава от години с авточасти,да ми изнамери направо комплект.След няколко часа ми се обади и каза,че т'ва чудо няма намиране... :censored: В крайна сметка след много търсене по размер и ход ми намери заместители.Проблема е,че са само амортисьорите без планките.
Ябълките на първо четене трябва да паснат,ама отделянето на стария амортисьор от тях засега ми се вижда като мисия невъзможна.Молбата ми е,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,да сподели опит.
Предварително благодаря!
Защо не може да се свали амортисьора от ябълката. Дак снимка, защото повечето, които съм виждал се демонтират като се махне една осигурителна пластина и после просто се издърпва с ръка от ябълката.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Мнение от urb » 10 Ное 2019 13:51

Явно колегата не знае за пластината. Маха се с отверка.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 105 пъти

Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Мнение от BOz » 11 Ное 2019 11:37

Има някакви TRISCAN, които си вървят с планките.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Tangra
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Ное 2010 15:07

Карина Е комби,смяна на амортисьори на заден капак с неоргинални

Мнение от Tangra » 17 Ное 2019 08:56

Здравейте!
Оригиналния мортисьор е от този вид- https://www.autopower.bg/%D0%B0%D0%BC%D ... 82701.html
Нямаше възможност за отделяне на тялото от планката чрез премахване на скоба.Разглобих го с рязане без да засягам ябълката.По този начин запазих само планката и монтирах новите амортисьори,които вече са с пластинки и са лесно сваляеми.
Благодаря за отзивите!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта