Toyota rav4 XA30 - хладилна жабка ?

Fanfan
Мнения: 32
Регистриран на: 17 Авг 2019 17:20
Местоположение: Bulgarua
Автомобил: Rav 4

Toyota rav4 XA30 - хладилна жабка ?

Мнение от Fanfan » 25 Авг 2019 22:51

Колеги оказа се, че имам една врътка в лявата страна жабката с 2 позииции( отворено и затворено ) Въпросът е, че би трябвало, когато е в позиция отворено и когато работи климатроника да духа студено. А дефакто нищо не се случва. Има ли някаква позици на клапите на където трябва да духат за да отвеждат въздуха до жабката ?

jblaze
Мнения: 63
Регистриран на: 29 Яну 2019 13:03
Местоположение: София
Автомобил: RAV4 2.2 D4D 136кс 2007г

Toyota rav4 XA30 - хладилна жабка ?

Мнение от jblaze » 27 Авг 2019 10:51

Колега, аз също пробвах преди месец да охладя нещо в жабката, но не ми се получи. Пробвах на различни степени на клапите, но не. Според ръководството само трябва да се завърти капачката в отворено положение.
Capture.JPG
Capture.JPG (165.18 KiB) Преглеждано 2684 пъти

memorex

Toyota rav4 XA30 - хладилна жабка ?

Мнение от memorex » 27 Авг 2019 16:49

Ако сте си сменяли ,лично,филтър купе ,може да сте забелязали че,отзадната страна този отвор на кутията 'ляга' на въздуховода към него чрез дунапренено уплътнение,което ако е разместено или липсва то ,навлизане на въздух в кутшята може и да не се осъществи.А въздуха до този канал отзад идва директно от вентилатора и положението на клапите не е от значение .

Fanfan
Мнения: 32
Регистриран на: 17 Авг 2019 17:20
Местоположение: Bulgarua
Автомобил: Rav 4

Toyota rav4 XA30 - хладилна жабка ?

Мнение от Fanfan » 12 Сеп 2019 06:33

memorex написа: 27 Авг 2019 16:49 Ако сте си сменяли ,лично,филтър купе ,може да сте забелязали че,отзадната страна този отвор на кутията 'ляга' на въздуховода към него чрез дунапренено уплътнение,което ако е разместено или липсва то ,навлизане на въздух в кутшята може и да не се осъществи.А въздуха до този канал отзад идва директно от вентилатора и положението на клапите не е от значение .
Благодаря, колега. Най-вероятно това е станало, че лично не съм го сменял филтъра. Ще погледна въпросното уплътнение!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта