Демонтаж на еърбег на волан на Авенсис Т25

Аватар
pavel_boychov
Мнения: 71
Регистриран на: 28 Апр 2016 13:57
Местоположение: София

Демонтаж на еърбег на волан на Авенсис Т25

Мнение от pavel_boychov » 17 Май 2019 15:08

Здравейте колеги, някой може ли да даде съвет как да демонтирам еърбега на волана на Авенсис Т25 без да се разкача клемата на акумулатора?
Предполагам като се махне предпазител , реле или каквото и да е там , което е за еърбега. Ако е така, малко помощ кой точно е?
Колата е Т25 2.0 код 1AZ-FSE бензин 147кс
Причината е, че имам волан с Круиз Контрол, който искам да монтирам на мястото на другия, а не искам да откачам клемата на акумулатора, че да не се заключи радиото, ако има ПИН, който съответно аз не знам :) Мерси предварително.
Алиса-Кой път да поема от тук?
Котаракът-Зависи къде искаш да стигнеш.
Алиса-Няма значение.
Котаракът-Тогава няма значение и кой път ще поемеш.
Алиса-Стига да стигна някъде.
Котаракът-О, това със сигурност ще се случи, стига да вървиш достатъчно дълго.

Аватар
pavel_boychov
Мнения: 71
Регистриран на: 28 Апр 2016 13:57
Местоположение: София

Демонтаж на еърбег на волан на Авенсис Т25

Мнение от pavel_boychov » 17 Май 2019 16:58

Мисля, че си отговорих сам след малко ровене в нета. Без ключа да е на таблото, се демонтира и монтира без да се разкача нищо :) Да ме поправи някой, ако все пак не е така.
Алиса-Кой път да поема от тук?
Котаракът-Зависи къде искаш да стигнеш.
Алиса-Няма значение.
Котаракът-Тогава няма значение и кой път ще поемеш.
Алиса-Стига да стигна някъде.
Котаракът-О, това със сигурност ще се случи, стига да вървиш достатъчно дълго.

Аватар
pavel_boychov
Мнения: 71
Регистриран на: 28 Апр 2016 13:57
Местоположение: София

Демонтаж на еърбег на волан на Авенсис Т25

Мнение от pavel_boychov » 18 Май 2019 14:28

В крайна сметка сложих волана с лоста и подкарах круиза. Дори ползвах моят волан, че онзи беше в по-лошо състояние, като се наложи да прехвърля "карантията" от другия, на моя волан. Цялата процедура беше макс 25 мин. всичко. Без да свалям акумулатор, но махнах бушон 1 под волана 10A на който пише IGN.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Алиса-Кой път да поема от тук?
Котаракът-Зависи къде искаш да стигнеш.
Алиса-Няма значение.
Котаракът-Тогава няма значение и кой път ще поемеш.
Алиса-Стига да стигна някъде.
Котаракът-О, това със сигурност ще се случи, стига да вървиш достатъчно дълго.

Аватар
pavel_boychov
Мнения: 71
Регистриран на: 28 Апр 2016 13:57
Местоположение: София

Демонтаж на еърбег на волан на Авенсис Т25

Мнение от pavel_boychov » 20 Май 2019 09:28

Само да уточня, ако някой е решил да го прави, какво трябва да провери преди да се наеме, че като гледам мненията са противоречиви и при едни става, при други не, при уж еднакви коли. За да се получат нещата без проблем с монтажа и работата на круиза на кола, която няма, преди да вземете лоста или волан с лост първо проверявате дали имате датчици на педала на съединителя, спирачката и газта да бъде с потенциометър (електронна). Като се свали капачето отляво под волана за бушоните се вижда идеално дали ги има. В чуждите форуми, четох, че освен датчиците колата трябва да е с климатроник, а не с климатик, което не знам каква връзка има, че не задълбавах, но е нещо свързано с инсталацията и заводското опроводяване. Ако всичко това е налице се слага само другия волан / лост ако решите да режете вашия и круиза си тръгва сам. Съвет от мен - ако взимате волан, а вашият е перфектен като кожа и ви харесва, вземете най-лошия възможен , който е с лост, тъкмо ще го вземете без пари и после ще си прехвърлите лоста и задната основа с дупката за лоста на вашия - елементарно е. Успех!
Алиса-Кой път да поема от тук?
Котаракът-Зависи къде искаш да стигнеш.
Алиса-Няма значение.
Котаракът-Тогава няма значение и кой път ще поемеш.
Алиса-Стига да стигна някъде.
Котаракът-О, това със сигурност ще се случи, стига да вървиш достатъчно дълго.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта