Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Анонимен1

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от Анонимен1 » 12 Фев 2019 09:17

Поръчах стелки за яриса на детето. Обадиха ми се да потвърдя поръчката и, понеже на снимките видимо се различаваха стелките за дву– и петврата колица, взех, че питах каква е разликата. Отговорът на търговеца бе, че моделите/разбирай на колата/ се различавали по дължина и нямало да станат. Ние ли не се разбрахме нещо или аз не го разбрах човека? no.gif
 ! Съобщение от: slowtraveler
Подбирайте правилно разделите, където пускате темите.
Темата е преместена.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от Cealtex » 13 Фев 2019 00:55

Здравей, колега.

Нека първо да започна от там, че яриса е или двуврат и четириврат или с три и пет врати, но в никакъв случай двуврат и петврат. Ако беше Мини Купър или Мазда RX8, можеше да говорим и за някоя и друга половинка към броя врати, но това е друга тема... :whistle: tooth.gif

Отделно, малко ни затрудняваш с този въпрос, и то по-конкретно с липсата на модела на яриса... И все пак това, което направих аз, е да влеза в официалния сайт на Петекс и да проверя за какво иде реч относно тия стелки. И ето какво ми направи впечатление:

IMG_20190213_003427.jpg
IMG_20190213_003427.jpg (266.26 KiB) Преглеждано 2443 пъти

За първия ярис имаме 3 тюръра или 5 тюръра или сиреч врати, та от тук си правя извода, че разлика в стелките при първия ярис със сигурност има.

След това проверих и дължината на първия ярис 3/5 врати, втория ярис фейслифта 3/5 врати и третия ярис 3/5 врати и разлика няма. Това, разбира се не означава, че не може да има разлика в пода, въпреки че е малко съмнително точно в дължината. Може би във формата на самия под, но не и дължина/широчина.

Ако някой има други наблюдения да сподели.

П.С.: ако има допуснати грешки в някоя от думите, то аутокоректа на телефона е тъп tooth.gif
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Анонимен1

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от Анонимен1 » 14 Фев 2019 20:29

Често се изразявам неправилно. Ползвах терминологията на продавача от разговора по телефона. Между другото ярис седан има ли? Колата е с четири пасажерски врати, плюс това, на багажника дето се отваря цялото и има стъкло, 99г, еднолитрова.
product_2230.jpg
product_2230.jpg (36.82 KiB) Преглеждано 2391 пъти
и
product_2231.jpg
product_2231.jpg (34.92 KiB) Преглеждано 2391 пъти
получих втория вариант, задните пасват, но отпред не е както трябва
гугъл също показва друг профил за car mats for yaris 99 5 doors
нейсе, човек се пари, учи итн
аз обичам да се уча, стига да не е нещо незаконно

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от Cealtex » 14 Фев 2019 22:32

sdeg написа: 14 Фев 2019 20:29 Често се изразявам неправилно...
Не ползвай терминология на автобжамбази и продавачи, че виж какво стана tooth.gif

Няма страшно, така или иначе се разбрахме, отделно видях и друг твой пост за 99 Ярис и ми стана ясно за кой модел говориш, но беше късно да си редактирам коментара. Относно разликата, поне според мен идва от там, че на двувратата, може би има разлика в релсите заради механизма за изстрелване на пилота и ко-пилота tooth.gif. Отделно виждам, че има разлика и малко в предните, която идва от страничните колони, централната колона и мястото за почивка на левия крак.

Като заключение, според мен първата снимка е за 4 врати, а втората за 2, защото там седалтата се сгъва, мести, изстрелва, терминира, самоунищожава... и общо взето е изрязана една част с тази цел. Може би трябва да върнеш стелките и да вземеш другия модел, иначе тази марка са много добри!!!

Относно въпроса за седан с 4 врати - да... има и такова животно! :whistle:
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Анонимен1

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от Анонимен1 » 14 Фев 2019 23:12

Cealtex написа: 14 Фев 2019 22:32 Относно въпроса за седан с 4 врати - да... има и такова животно!
седан с 4 врати, добре, това го схващам, но въпроса ми беше има ли ярис седан, като поло седан например, не става ясно и затова те цитирам
а за стелките-това, което получих е втората снимка, презентирани за нашия вариант ярис 5 врати от 99г първата генерация
не ми пратиха касова бележка и с тая фирма не ща отношения, било дори и рекламация
пито-платено
български търговец :censored:
сега проверих-верно има ярис седан! offtopic.gif

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от tora » 15 Фев 2019 06:18

Касовата бележка по принцип няма как да издадат законно преди кинтите да са в чекмеджето, макар, че някои на собствен риск го правят. Документа за покупка ти е пощенския запис с който е платено на куриера.

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Различна дължина на дву- и петврата ярис???

Мнение от Cealtex » 15 Фев 2019 09:49

sdeg написа: 14 Фев 2019 23:12 седан с 4 врати, добре, това го схващам, но въпроса ми беше има ли ярис седан
Да - има седан на Ярис, който изглежда точно толкова нелепо, колкото и Поло седан, може да се види и в нашата страна:

Изображение

Не знам от къде си ги поръчвал, но си си в правото да ги върнеш и се надявам, че ако си ги получил по куриер си пазиш техните бумащини, защото се случва някои търговци да не издават документи, а да се ползват тези от куриера... ohmy.gif не знам дали е законно и как точно става, но е факт. Странното в случая е, че и аз преди месец си купух гумени стелки за зимата и сега погледнах при тях как седят нещата и това са стелките за 5 врати на Ярис I - ЦЪК. Явно липсата ми на присъствие в салона на този модел напълно анулира изказаната логика за изрезите (разликата) на двата модела стелки.

Официален сайт 5 врати - ЦЪК
Официален сайт 3 врати - ЦЪК

Този път видях и другата тема и имах време да си коригирам този пост, линка който съм пратил е точно от там където си писал в другата тема... Ще пиша и там обаче :whistle:
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта