Седалки за различни модели Тойота

infrasonic
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Мар 2014 11:48
Местоположение: София

Седалки за различни модели Тойота

Мнение от infrasonic » 01 Фев 2019 12:07

Здравейте,
седалките ми имат нужда от смяна, защото не се издържа вече на мизерията, която се образува от капка вода, постоянно са на петна и ми писна да е мръсно.

Въпросът ми е дали седалки от друг модел на Тойота биха станали за моята. В случая се интересувам дали биха станали седалки от Avensis за моя Auris?

Благодаря.
Toyota Auris 2007 2.0 D4D 126к.с

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Седалки за различни модели Тойота

Мнение от Cealtex » 03 Фев 2019 20:28

За предните, може би няма да е кой знае какъв проблем, но имай в предвид, че може да има разлика в ролите (мехнизмите за закрепване) и релсите, при които се изразява в геометричните размери на самата релса и разстояните между тях самите. Задните обаче, може би ще бъдат по-големия проблем, тъй като там може да има корена разлика в точките и елементите на закрепване към купето, а и отделно самият салон може да не пасне идеално. Най-вероятно има и разлика в самите салони по купе, тоест този от седан/хеч да е различен от този на комбито.

И тук е момента да спомена, че според мен имаш 3 варианта, които ще обединя, до някъде:
1. Претапицирване на текущия салон с кожен
2.1. Смяна на салона с този от Авенсис (като тук предполагам, че вече си намерил такъв), но трябва да се тества на място дали ще има успеваемост на тази операция или ако някой от колегите може да сподели информация, в случай, че го е правил вече
2.2. Смяна на салона с кожен от същия автомобил

Имай предвид, че може да има и усложнения, ако решиш от текстилен салон без подгрев и механичен да преминеш към кожен - електрически с подгрев. Там има смяна на релета, прекарване на снопове, допълнителни бушони и т.н., не че е невъзможно, но е доста трудоемко. Отделно ми се струва, че трябва и да провериш относно амортизацията на единия и другия салон, че да не излзезе, че твоя, въпреки че се цапа малко повече е по-здрав и издръжлив от другия.

За съжаление не мога да помогна с конкретни факти или отговор, но разсъжденията по-горе са относно неща, които трябва да се вземет под внимание. Не случайно има някъде една тема пусната от мен, относно смяна на салон за автомобила от подписа ми :whistle:
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта