Avensis - напукано табло

nkc20
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Окт 2016 09:26
Местоположение: София

Avensis - напукано табло

Мнение от nkc20 » 18 Ное 2018 09:33

Здравейте, колеги!

От около 10 дни имам Avensis T25 Wagon. Колата е доста запазена на външен вид, техническото й състояние също е перфектно, но има някои дребни (или не чак толкова дребни забележки по интериора).
Като за начало завесата, която покрива пространството над багажника е със счупени накрайници за захващане към отворите, към които се захваща (не знам дали го обясних добре, ако трябва ще ви го снимам :D ). Някакви идеи как може да си го оправя сам по метода DIY, пък дори и да е "побългарено"?
Това, което повече ме притеснява обаче е, че таблото е напукано по цялата си дължина, включително и над секцията с оборотомера и скоростомера. Пукнатините не са големи, но сега ми се набиват на очи и ме дразнят. Повече ме притеснява обаче дали не е гърмял еърбег. Не знам как при огледа не ги забелязах, изцяло моя грешка си е... Знам, че нашите автоджамбази успяват да замаскират така таблата, че почти да не си личи, че нещо се е случвало. Има ли начин, без да се маха таблото да се установи дали всички еърбези са си на мястото?
Иначе колата е от Южна Италия (Сицилия) и другата ми хипотеза е, че таблото се е напукало от силното слънце. Купето е оглежадано доста обстойно, включително и на стенд, и по него няма следи от удари, няма и разлика в цветовете на детайлите.

lyubakk
Мнения: 22
Регистриран на: 26 Яну 2018 14:47
Местоположение: Велико Търново
Получена  благодарност: 1 път

Avensis - напукано табло

Мнение от lyubakk » 24 Ное 2018 08:49

Колега първо честито за покупката и със здраве. Относно напукването по таблото. Аз също съм с Авенсис Т25 седан от скоро и общо взето явно това им е всеобща болежка .. или поне на тези внос от Италия .. след дълго обикаляне по автокъщите стигнах до извода че въпросното напукване го има при коли внос от Италия ... и то без пропуск/поне тези които гледах аз/. В Тойота представителство както и един от джамбазите ми казаха че това се получавало вследствие на високите температури вън и по - ниските вътре в купето/явно имаха впредвид горещите сезони когато климатроника е в ниските градуси/. За възстановяване .. с 2 думи почти невъзможно ... вариант е да се подмени с ново ненапукано ..

nkc20
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Окт 2016 09:26
Местоположение: София

Avensis - напукано табло

Мнение от nkc20 » 26 Ное 2018 10:19

Здравей, честита и на теб и безаварийно!
Засега мисля да я карам така, пролетта, лятото и есента при по-високи температури и силно слънце ще слагам фолио на таблото. Ако стане вече нетърпимо положението, тогава ще сменям табло.
Поръчали сме един уред за диагностика, ще видя като пристигне дали ще покаже нещо за възглавниците.

yuzi_e
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Дек 2016 15:50
Местоположение: Варна

Avensis - напукано табло

Мнение от yuzi_e » 01 Дек 2018 22:37

Колега ,здравей и честито! При мен ситуацията е аналогична, внос от Италия с напукано табло около циферблатите по скоро от лявата страна. Решение не съм намерил единствено се спрях на вариянта реставрация с винилено покритие доближаващо се много до оригиналното има фирми които доста добре се справят, но на този етап не ме дразни много.
Avensis 2.2 T25

nkc20
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Окт 2016 09:26
Местоположение: София

Avensis - напукано табло

Мнение от nkc20 » 05 Дек 2018 11:46

Благодаря за съвета!
Явно е често срещан проблем при "италианките". Ако положението се усложни, ще ползвам услугите на такава фирма. Засега мисля в по-топлата част от годината да слагам фолио на таблото и се надявам пукнатините да не се разширят.

be_smile
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2017 18:15
Местоположение: Асеновград
Автомобил: Toyota Avensis T25 D4D
Обратна връзка:

Avensis - напукано табло

Мнение от be_smile » 08 Дек 2018 22:01

Това явно е някакъв фабричен дефект с тия табла на Авенсисите.Първата генерация Авенсис Т22 имаха същия проблем с напукване обаче точно пред предното стъкло до въздоховодите на парното.
Колега мисля че с фолио няма да стане добре и ще стои кофти ! Но тва си е мое мнение разбира се !

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Avensis - напукано табло

Мнение от miLen4o » 24 Дек 2018 08:25

Здравейте, влязох в раздела специално да видя за такава тема :) Бях сигурен, че ще има защото все повече забелязвам напуканите табла.
Авенсиса е от Италия, напука се зверски това табло и ме побъркваше, намерих цяла табло от Авенсис който е закупен 2005г. от ТМ София, колата е карана само в БГ, обади ми се мой приятел който работи в пункт за вторични и ми казва "брат един Авенсис като твоя го оставиха при нас, ила виж дали нещо ще си харесаш за твоя", веднага отидох гледам таблото, като ново, викам си ей тва е моята игра. Оле-мале голям филм е смяната, 2 дни нерви и много майки :) :) :) и само какво, само за един сезон пак се нацепи,явно евтината пластмаса си дава отражение с годинките, но както казва един мой приятел с популярна немска марка със задно задвижване " Абе нали си отваряш предния капак само за наливане на течност на чистачките и при смяна на масло, тва да му е кусура.

Та в заключение съм намислим да пробвам едно лепило което попаднах на него за "еластично залепване" пък да видим какъв БГ вариант ще стане :D
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта