Осветление копчета централна конзола

georgipass
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2018 14:24
Местоположение: Varna

Осветление копчета централна конзола

Мнение от georgipass » 02 Май 2018 10:28

Здравейте, отскоро имам Ярис 2006 година...и забелязах ,че не светят всички копчета на климатроника , не е бушон! Как се сменят и отделни крушки ли са за всяко копче?!Благодаря предварително!

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

Осветление копчета централна конзола

Мнение от alokin » 17 Яну 2021 15:01

Здравей, моят Ярис не е с климатроник но предполагам принципът е същия. Всяка врътка си има отделна крушка, която е 4х10 мм, няма цокъл а излизат две жички, и има зелена силиконова шапчица /свалящя се/ за да свети в цвят. Ако си технически подкован, имаш поялник и си търпелив ще може да смениш изгорелите крушки. Аз моите ги смених с LED...купих ги от Илиенци - от главния вход по алеята, в един от магазините в лявата редица. Но те съветвам първо да свалиш изгорелите и с тях да идеш в магазина. Според мен в сервиза на тойота направо сменят цялата врътка която не свети, защото при смяната на крушката се налага да разглобиш врътката почти изцяло. При разглобяването не забравяй да маркираш в каква позиция един спрямо друг са детайлите...ако не го направиш ще имаш голяма мъка да нагласиш диска на врътката да движи правилно жилата!
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Осветление копчета централна конзола

Мнение от Оги » 29 Апр 2021 16:56

Цокъла на крушката е Т4.2- след като се откачи таблото отзад може да се нацели с малка плоска отвертка, развие крушката на всяка от врътките и остане нанизана на отвертката. В Тойота струва към 5 лв бройката заедно със цокъла и зеленото.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта