Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

tedynaidenov
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Мар 2014 11:27

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от tedynaidenov » 22 Юни 2016 00:09

Здравейте колеги,

без да искам си докарах дребна беля с ключалката на задната врата. При опит за отваряне на заключена врата (демек дърпане на дръжката отвън) и едновременно с това отключване с централното, нещата не отидоха на добре. В момента централното успява да отключи вратата, но не може да я заключи. При работа на моторчето в ключалката се чува нехарактерен звук - многократно прещракване в рамките на секунда-две. Предполагам, че пластмасовите зъбни колела са се изронили или повредили. Ясно ми е, че без сваляне на ключалката няма да мина.
По този повод искам да ви попитам как става махането на кората на задната вратата?
Потърсих в нета, но не можах да намеря нищо за задната врата. Ако някой има идея как става това или има някакъв картинков материал ще му бъда адски благодарен!

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Avensis T25 Сваляне на кората на задна врата

Мнение от TATI » 22 Юни 2016 20:37

1. Сваляш пластмасата около дръжката и отвиваш един винт
2. Сваляш копчето за отваряне на прозореца и сваляш още един винт.
3. Сваляш капачето с надпис "Авенсис", което в долната част на дръжката за облягане и сваляш трети винт.
4. Хващаш кората от долната част и лека по лека откопчаваш щипките.
Сглобяването е по обратен ред, като кората се подпъхва под наклон в стъклото.
Успех!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

tedynaidenov
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Мар 2014 11:27

Avensis T25 Сваляне на кората на задна врата

Мнение от tedynaidenov » 23 Юни 2016 21:38

Благодаря на колегата TATI за инструкциите! Предполагам през уикенда ще остане време и ще действам.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от Akima » 29 Юни 2016 22:20

Не е задна, но все пак онагледява - https://www.drive2.ru/l/1509646/.

[bbvideo=1280,720]https://www.youtube.com/watch?v=m1F42NIWl3I[/bbvideo]

Задна врата:
http://reviews.drom.ru/toyota/avensis/91989/94880/
https://www.drive2.com/l/5135006/
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

tedynaidenov
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Мар 2014 11:27

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от tedynaidenov » 01 Юли 2016 23:46

Здравейте, отново да благодаря за допълнителните материали! Проблемът е решен - смених бравата с такава втора употреба.

Иска ми се да споделя малко повече информация по тази интервенция за да помогна на други колеги, които срещнат такъв проблем. За мен беше много полезен следният материал: https://www.drive2.ru/l/1509646/. Преди да започна работа се снабдих с пластмасови инструменти за демонтиране на тапицерия и интериорни панели. Не са скъпи, около 10 лв, но са много удобни. Може да се използва и отвертка, но по-внимателно, защото тя надира пластмасите. Самият демонтаж и монтаж не са трудни. Ако се спазват инструкциите и се действа внимателно, не остават никакви следи по интериора.
Както вече е описано в темата, първо се махат винтовете и след това се откачат щипките. Трябва да се внимава с найлонът между кората и вратата. Той е залепен доста добре с някакъв вид силикон. Ако не се бърза, свалянето му не е проблем. Що се отнася до бравата, тя се демонтира елементарно. За разлика от предишния ми Фиат, тук не се налага да си счупиш пръстите :)

Бравите на Авенсис Т25 и Корола Е12 са еднакви и съответно взаимозаменяеми. За всеки случай може да се направи справка с номерата на частите: http://www.toyodiy.com/. Ако не се намери подходяща оферта във форума или OLX, може да се поръча от ebay.co.uk. Цената излиза около 25-30лв. Само да отбележа, че има 2 вида брави - обикновена и такава с функция за двойно заключване. Имат външна разлика но са напълно съвместими.

Последното, което искам да отбележа е свързано с монажа на бравата. Има едно лостче-вилка, което задвижва бравата от външната дръжка. При поставянето на бравата, трябва да се внимава лостчето да бъде правилно позиционирано за да натиска съответния палец от бравата. В противен случай няма да може да отворите вратата с външната дръжка! Силно препоръчвам преди финалния монтаж на кората да се провери, че всичко работи както трябва.

Мисля, че това е всичко. Ако има въпроси, аз съм насреща.

v_ladoo
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Май 2013 23:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T 25, 1.8 2008

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от v_ladoo » 06 Апр 2020 04:20

Прощавай, но из имам същия случай. Чува се странен звук но не заключва, само от вътре от палчето. Не разбрах какво резервно да търся брава?, механизъм? преди да го разглобя.

der_jordan
Мнения: 28
Регистриран на: 30 Май 2019 14:01
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис Т25 1,8 1zzfe

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от der_jordan » 07 Апр 2020 09:51

Привет колега!
В самият механизъм е проблема. Има два типа. Втора ръка от единият тип се намира лесно и е около 30 лв.
При моята фейсовица се оказа , че е от вторият тип-много трудно откриваем по моргите , а за нов ми обадиха само 400 лв. на промоция.
Решението при мен беше смяна на механизма (който в моргата вървеше заедно с вътрешната дръжка) и смяна на окабеляването. Препоръчвам ти, ако ти е занимаваш да свалиш кората и да отидеш така с колата до някоя морга. Другият вариант е по нета да си поръчаш , но си искай снимка предварително. Визуална разлика между единият и другият тип е:
- външно старият има една голяма метална пластина , а новият не.
- броя на пиновете в конектора в старият са много повече , а новият има май само 2 (по спомен)

Поздрави!

Vanzi66
Мнения: 23
Регистриран на: 22 Юли 2023 20:34
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T27 1.8/147 кс
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от Vanzi66 » 04 Окт 2023 09:05

Доста стара тема ... при мен се чува леко потропване на ламарина в задна дясна врата ,когато карам по неравности , нещо като почукване на пластмаса по желязо . На място нищо не се разбира не се чува няма луфтове . Но не успявам да намеря инструкции за демонтаж на задната кора на вратата за Toyota Avensis T27 седан 2014г Сигурно никой не чете стари теми но все пак бях длъжен да попитам.

Аватар
mapamop
Мнения: 4057
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 286 пъти

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от mapamop » 04 Окт 2023 11:13

Схема и места на крепежите на кората може да намериш в произволен каталог по VIN. За разлика от Опелските каталози, Тойотските са със конктетното място където стои всеки детайл.
Вероятно, чисто по Тойотски има винт зад капачето на вътрешната дръжка за отваряне, още един под панела с бутона за отваряне на прозореца, и зад капаче някъде посредата под дръжката която дърпаш да затвориш вратата. Има и щипки като конуси които се откопчават с дърпане.
Виж каталозите и си огледай кората. Да не кажа че вероятно в Ютуб ще намериш поне 10 клипа как се сваля кората. Счупени конусни щипки няма да уплътняват кората и ще стърже в ламарината от вибрациите.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от max-2 » 04 Окт 2023 17:04

Vanzi66 написа: 04 Окт 2023 09:05 Доста стара тема ... при мен се чува леко потропване на ламарина в задна дясна врата ,когато карам по неравности , нещо като почукване на пластмаса по желязо . На място нищо не се разбира не се чува няма луфтове . Но не успявам да намеря инструкции за демонтаж на задната кора на вратата за Toyota Avensis T27 седан 2014г Сигурно никой не чете стари теми но все пак бях длъжен да попитам.
И аз така си мислех за камрито, но се оказа, че закопчалката на коланът на предна дясна седалка сам застава на 90 градуса,след като някой слезе и чука в страничната колонка. Постоянно го изправям, за да не ме дразни.
Carina E 4AFE LB 1992

Vanzi66
Мнения: 23
Регистриран на: 22 Юли 2023 20:34
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T27 1.8/147 кс
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Avensis T25 - сваляне на кората на задна врата ?

Мнение от Vanzi66 » 08 Окт 2023 19:46

Благодаря за отговорите .Намерих един клип и ще проверя по вин ... смятам и на тресачка да я кача защото дразни

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: stefando и 39 госта