Теч в купето Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2007

CHECHEV
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Авг 2015 09:55

Теч в купето Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2007

Мнение от CHECHEV » 03 Авг 2015 10:09

Здравейте,колеги!

Вече съм собственик на Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2007.

Колата я докарах от Германия, преди две седмици.

Ще съм ви благодарен, ако ми помогнете с решаването на следните проблеми:

Вчера измих колата с маркуч и забелязах, че
1.капе вода от задната врата. Видях водата, защото капеше по щората на багажника.
Огледах кората при третия стоп, уплътнителите, но нищо не открих?Уплътнението си е на мястото...не мога да разбера от къде влиза...
2.Освен това се появи и лека влага от дясната старана отпред на тавана, там където тавана се свързва с предната греда, над надписа на страничния еърбег.
Възможно ли е да влиза вода от лайсните на покрива (колата е без рейки на покрива)?

Благодаря предварително!
Последно промяна от Akima на 03 Авг 2015 14:24, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Правопис.

Аватар
ids
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Фев 2014 22:57
Местоположение: София, България

Re: Теч в купето Corolla ...

Мнение от ids » 26 Ное 2015 09:44

Здравей колега, има ли развитие по темата, т.е реши ли си проблема?

Аз имам Корола 2003, и тази сутрин предна дясна седалка беше подгизнала направо. Отпред-горе в дясно, където свършва кората на тавана и започва гредата беше подгизнало също. И толкова вода да влезе че да намокри хубаво седалката... не мога да си го обясня.

Този проблем при мен е отдавна. До сега е ималало малко мокро, даже по скоро влажно, само от дясната страна на седалката, и за това съм неглижирал проблема. След снощния дъжд и подгизналата седалка обявявам война на влагата. :censored:

Колеги, който има идеи да подсказва.

Поздрави
Toyota Corolla 1.6 VVT-I / 2003
Honda CB 600 F / 2000
Toyota Corolla 1.4 D4D / 2014

CHECHEV
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Авг 2015 09:55

Re: Теч в купето Corolla ...

Мнение от CHECHEV » 30 Ное 2015 11:39

Здравей колега,

За съжаление не съм открил все още проблема. Направих няколко теста и установих, че когато се събере много вода между задната врата и купето и веднага след това вратата се отвори, водата прескача гумения уплътнител и капе върху кората на багажника...
За другия теч/влага по дясната колонка - нямам логично обяснение...(прегледах всички уплътнения около предното стъкло и на тавана, но видимо всичко си е ОК)

След пороя в петък 27/11/15 и при мен се появи малко вода/влага, само че под шофьорската седалка, близо да колонката за скоростния лост...не знам от къде може да влиза... ако някой има идея да пише... ermm.gif

Поздрави,

Аватар
marty_205
Мнения: 21
Регистриран на: 17 Юли 2017 15:24
Местоположение: varna

Теч в купето Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2007

Мнение от marty_205 » 26 Ное 2018 22:42

boxed.gif Здравейте, сега попадам на темата за теча във Версото. Моето го купих миналата година и на 20 ден една вечер прибирайки се от гости влизам в колата и поставяйки дистанционното ,усещам да ми капи по ръката(беше валяло 2 часа и предницата беше насочена по надолнището на паркинга). Пипам тавана-около предния прозорец всичко мокро от край до край и по 1 педя предните колонки. Две седмици така при всеки дъжд,но като е на равно,само влажнее тавана.Паля колата и на „Кобра”автостъклата отивам 10 часа-момчето залегна на таблото,провря пръсти и каза:от уплътнението пуска,ще поръчаме ново. Като свалиха стъклото се оказа че в горните два ъгъла на по около педя от колонките има прорези в металната шина като езичета, Оригиналните стъкла на тойота имали пласт масови зъбчета дето влизали в тези отвори. Намазаха ги с уплътнителя за прозореца и върнаха новото уплътнение(28 лв.) В магазина( предното мо стъкло не е оригинално, и затова няма онези фиксиращи зъбчета. От тогава теча отпред спря ,ама остана по задната кора на багажника. Интересно то е ,че ако вали и не я карам или я мия с пароструйка нарочно си остава суха ,но като ползвам задната чистачка след това има петна. Преди няколко дни ми направи впечатление,че като отворя вратата на багажника ,от водоотвеждащия канал излизат в двата края към горния край на вратата по един гумен маншон, в който се крият кабелите за чистачката и нагревателя ,осветлението за задния номер. Тази пластмасова основа,дето поема гумения маншон с кабелите много се клати,ама доста се клати при мен( при фолксвагена здраво е закрепена)-та ме съмнява да не подлизва вода оттам?!?

Аватар
marty_205
Мнения: 21
Регистриран на: 17 Юли 2017 15:24
Местоположение: varna

Теч в купето Corolla Verso AR10 2.2 D4D 2007

Мнение от marty_205 » 26 Ное 2018 22:48

Имам снимка как изглеждат фиксиращите отвори на рамката напредното стъкло. За 6 път се опитвам дая кача и ми изписва,че няма памет за извършване на предната операция

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта