Теглич за Toyota Corolla Verso

Аватар
daz
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Дек 2011 11:21

Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от daz » 26 Ное 2013 20:10

Здравейте, приятели. Искам да ви попитам има ли възможност да се сложи теглич с букса на Toyota Corolla Verso без да се режи или сменя бронята със специална такава за теглич? Колата е закупена през април 2005г., а иначе модела е започнат като производство от 2004 мисля. Искам да сложа теглич, защото ми е нужен за дърпане на една лодка с ремарке, но не искам да режа бронята или да я сменям цялата заради теглича. Дали има такива с чупка, които няма да пречат на бронята или пък такъв разглобяем, който му се слага и се маха топката?

memorex

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от memorex » 26 Ное 2013 20:25

Отвори продавалника и търси за тегличи.Там един мен предлага голям избор на цени около 250лв и се монтират от долу с напречна греда и не пречат на бронята.

Аватар
daz
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Дек 2011 11:21

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от daz » 27 Ное 2013 02:04

Търсих до сега, но не можах да го намеря. За Варна ли става въпрос понеже аз съм от там? Можеш ли да ми дадеш профила му да го попитам дали ще стане?

П.П: Или ако може някой да ме насочи за Варна към човек, който може да ми сложи теглич на колата на разумна цена без да се сваля или реже бронята?


Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от Владислав » 27 Ное 2013 10:21

Защо толкова те притеснява пробиването/рязането на бронята?За оригинален теглич бронята се пробива.А за хубав теглич, бронята задължително се демонтира.Нито е толкова страшно, нито толкова трудно.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от NET » 27 Ное 2013 15:55

Аз за моя Авенсис Версо мисля да ползвам услугите на тези хора www.teglichi.bg. Намерих ги в продавалника. Тегличите се монтират по метода на оригиналните и поне при моята лекото зарязване на бронята е неизбежно.

Аватар
daz
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Дек 2011 11:21

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от daz » 27 Ное 2013 18:34

Владислав написа:Защо толкова те притеснява пробиването/рязането на бронята?За оригинален теглич бронята се пробива.А за хубав теглич, бронята задължително се демонтира.Нито е толкова страшно, нито толкова трудно.
Защото теглича за сега ми трябва понеже ще се дърпа ремарке с лодка.. Но не знам дали ще е така след 2-3 години примерно. И искам когато го демонтирам, бронята да си е цяла както сега. Не искам да се загрозява колата.
Поразрових се из обяви за коли втора употреба и видях, че има точно такава тойота корола версо с теглич без нито да е рязана бронята нито пък да е с капаче.

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от Владислав » 28 Ное 2013 09:14

Това е разглобяем оригинален теглич на Toyota.Не се реже, или пробива бронята.Другия вариант - неразглобяем теглич се пробива.Вероятно има много видове тегличи, които позволяват бронята да остане цяла.Гледай само да е качествен този, когото ще избереш...Че може да стане инцидент.
P.S.Избягвай да има заварки при монтажа.
Прикачени файлове
largeFile_A6YIB4T9COV0329_04_c2ab5307-7e20-486c-849b-67c1f8fb3ae8.jpg
largeFile_A6YIB4T9COV0329_04_c2ab5307-7e20-486c-849b-67c1f8fb3ae8.jpg (17.53 KiB) Преглеждано 5266 пъти
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от Airfan » 28 Ное 2013 09:34

Имай предвид, че в много държави е забранено да се движиш с теглич ако не теглиш нещо и подлежиш на глоба. Например Гърция е такава държава...
Изображение Изображение

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от NET » 28 Ное 2013 17:22

Владислав написа:Това е разглобяем оригинален теглич на Toyota.Не се реже, или пробива бронята.Другия вариант - неразглобяем теглич се пробива.Вероятно има много видове тегличи, които позволяват бронята да остане цяла.Гледай само да е качествен този, когото ще избереш...Че може да стане инцидент.
P.S.Избягвай да има заварки при монтажа.
Колега, точно на тази снимка бронята е зарязана ми се вижда. А иначе, като не ти трябва, всеки теглич се маха повече от лесно, ...с развиването на два болта да речем.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от NET » 28 Ное 2013 17:34

... а и гледам, че в оригиналните упътвания на първо и второ поколение Версота, за “детачъбъл“ теглич се реже бронята...

Аватар
daz
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Дек 2011 11:21

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от daz » 28 Ное 2013 23:19

Мен ми показаха ето този теглич. На снимките се вижда как се реже бронята. И при стационарен и при разглобяем се реже. Търся някой малко по издаден теглич надолу, за да се сложи без да се реже бронята. Т.е. то не се преправя заради самата топка, а заради основата, за която е захваната.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от NET » 29 Ное 2013 08:45

daz аз лично не се притеснявам толкова за рязането на бронята, защото то се прави в заоблената част, която отива навътре и дефакто ще се вижда трудно, ...че има някаква интервенция. А си е и екстра, която евентуален следващ сериозен купувач ще оцени :whistle:
Иначе, аз лично не бих експериментирал с различен по конструкция теглич от оригиналния.

Аватар
daz
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Дек 2011 11:21

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от daz » 02 Яну 2014 23:23

Ето и вече монтиран теглич :) (теглича е този, който ви показах в предния си пост). Всичко пасна идеално и съм много доволен. Дойде си с всички необходими болтове, гайки и шайби, които са нужни за монтажа и за първи път се очудих, че нiщо не липсва biggrin.gif Дупките си дойдоха на мястото и всичко се завиваше както трябва без проблеми. Така, че ако някой е решил препоръчвам го. Ето и малко снимков материал на част от планките по време на монтажа и на гредата, на която стои самият теглич. Вижда се леко на снимките къде и как е изрязана бронята, съвсем малко е:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Теглич за Toyota Corolla Verso

Мнение от NET » 03 Яну 2014 11:19

Да ти е честит smile.gif и да ти служи безпроблемно. Аз също купих, само че от конкуренцията http://autohak.com.pl/EN/tabelka2.php#nazwa_etykiety
Ще го монтирам при малко по-топло време и мога да пусна някоя снимка. Но иначе изглежда масивен, дано дупките да паснат rolleyes.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта