Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 02 Апр 2012 21:58

Аз на задното стъкло съм си сложил щора и също не ме заслепяват. Освен това си имам парктроник. cool.gif

На предишната кола бях сложил 80% фолио на задните стъкла. Първо аз се измъчих с вечерното паркиране и второ децата постоянно недоволстваха, защото като е вечер или по-мрачно нищо не виждаха през стъклата. Вярвайте ми, това е огромна несгода за всяко дете и то започва да ти вади душата.

Сега имам щори за задните стъкла. Страничните ги ползвам само в най-жаркото лято и то само през деня. Задната почти не я махам. Сложил съм само 50% Сънтек на страничните стъкла на багажника.
Вече 4 години съм доволен и не се замислям за по-големи затъмнения.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Мнение от Toyko » 03 Апр 2012 09:24

zi_zi_top написа:
Toyko написа:...
но задните ще сложа със сигурност около 80...
А имаш ли парктроник или камера?
парктроника беше една от екстрите които си позволих, много е удобен за кола дълга 4,69 в града

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Мнение от Toyko » 03 Апр 2012 09:25

Владислав написа:
SFINKS написа:вечер е много гот с тъмни стъкла :glasses1:
Факт.Когато нощем паркирам на непознато място назад, има случаи да слизам от колата, щото нищо се не види...Но пък никой не може да ме заслепи през нощта, като кара зад мен.Аз съм с 95% затъмнение на 3М.Доволен съм - 3 години и не е мръднало.На предните стъкла имам безцветно.Страхотно пази от слънцето.
я кажи по-подробно какъв е ефекта на безцветното?? усеща ли се реално като топлина и заслепяване?

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Мнение от Toyko » 03 Апр 2012 09:28

zi_zi_top написа:Аз на задното стъкло съм си сложил щора и също не ме заслепяват. Освен това си имам парктроник. cool.gif

На предишната кола бях сложил 80% фолио на задните стъкла. Първо аз се измъчих с вечерното паркиране и второ децата постоянно недоволстваха, защото като е вечер или по-мрачно нищо не виждаха през стъклата. Вярвайте ми, това е огромна несгода за всяко дете и то започва да ти вади душата.

Сега имам щори за задните стъкла. Страничните ги ползвам само в най-жаркото лято и то само през деня. Задната почти не я махам. Сложил съм само 50% Сънтек на страничните стъкла на багажника.
Вече 4 години съм доволен и не се замислям за по-големи затъмнения.
колега първо щорите са адски скъпи, второ малко некачествени били на тоя модел, трето се измъчих постоянно да барат и свалят щората на старата кола, затова реших нещо невидимо за тях, още се колебая за процента затъмнение но между 65 и 80 трябва да е като 80 пази повече гледам
иначе не знам аз ли имам добро зрение но с щората съм карал и вечер и зимно време и е ок, освен някоя виелица знам ли

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 03 Апр 2012 09:56

Стъклата на предните врати са с Crystalline 70 на 3М.Има много добри характеристики - 99.9% UV rejected,38% solar heat reduction, 97% infrared rejected,68% visible light transmitted, и т.н.На вид е като заводското тониране на предните стъкла-леко зеленикаво...
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и мон

Мнение от stefan_stz » 22 Ное 2012 21:37

А някои да е слагал на джантите си черно или карбоново фолио сам ?



не изглежда много сложно !? boxed.gif
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и мон

Мнение от Rudy » 22 Ное 2012 22:22

За сложно не изглежда чак толкова сложно, ама обърни внимание на първото колело дето е направил. Там не изглежда много добре. А ефекта ще трае от ден до пладне - ако изкара годината дето тоя каза трябва да черпи много.
Изображение

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от Hursa » 20 Дек 2020 18:33

До колко е трайно облепването с фолио? Въпроса е за частично облепяне - шарка върху вратите, евентуално и капака.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от mapamop » 20 Дек 2020 22:42

Hursa написа: 20 Дек 2020 18:33 До колко е трайно облепването с фолио
фолиото което баща ми залепи на прозорците на терасата преди 10 години се рони на "брашно" от около 2 години интензивно. Лепилото се сваля само с разредител.
"Сенник" от фолио на предния прозорец на колата на приятел, на около 6-7 години се кърши и пада на парчета. Върху боята вероятно щеше да я повреди свалянето с разредител.
Рекламните "пана" по стъклата на магазин до вкъщи са с около 1 милиметър свити навътре за около 2 години.
Аз не бих си осрал боята с "художествени" елементи от тиксо. След около година са трудно премахваеми, до 5 години са гроги и не се махат без да си личи. Мое мненние....
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от Hursa » 20 Дек 2020 23:26

Ясно. Надявах да е по-издържливо. До колко зависи от качеството на фолиото.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от bigchicken » 21 Дек 2020 23:14

На кемпи сложих по-тъмничко фолио и съжалявам. Няма никакъв шанс да ме видят отвън, но вечер на лампа се вижда. На пръв поглед е малка разликата като се гледа отвътре навън, но е огромна. Върши работа да не напича на децата, основно в движение. С тъмно фолио стъклата започват да парят при спрял бус. Ако пусна и щората, тоест им влоша охлаждането, не се пипат. На всичкото отгоре ми се е налагало да включвам лампи и през деня.
На Превията стъклата (огромни са) бяха с по-светло фолио, примерно по средата. Пак не се виждаше отвън навътре, пазеше много добре от напичане, лятото никой не искаше да се вози отпред, никой не искаше и да шофира, все назад влечеше :) През нощта се виждаше идеално... Вече няма да правя грешката с толкова тъмно фолио. Особено на C-HRa :)
Пича ми предложи и за предните стъкла, ама не го взех на сериозно, а сега чета, че вършело работа...
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
itzoa
Мнения: 303
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 46 пъти
Получена  благодарност: 32 пъти

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от itzoa » 22 Мар 2023 16:16

Малко ще съживя темата, гледах наскоро едно рекламно видео на Филип бричката и се замислих, че определено ще имам нужда от добро фолио за стъклата на хибрида, не само за моя и на семейството комфорта, но и заради батерията, която е под задната седалка.
Версията на Ярис Кроса, която съм поръчал няма никакво затъмняване и затова моля да ми препоръчате какво да е това, хем да не е тъмно за детето отзад (във видеото показваха, че черното отвън, отвътре си пропуска), хем да мога да сложа и отпред, че даже и на челното.
Намерих PDF с информация за фолиата на лумар и май клоня към AIR 80 BL SR HPR или прословутото Air Blue 80 както го срещам из нета и в разни ревюта, защото му дават един от най-високите коефициенти за топлинно отблъскване - 60% (третата колона - IRER).
Единствено ме притеснява че дават само 5 години гаранция, за разлика от първите, които обаче са твърде затъмняващи.
Т.е. да очаквам че след 5 години ще започне да се лющи гадно ли?
И дали тогава ще е лесно да се смени, с някакви лепила ли се слага?
Отделно не знам дали 80% е позволено от закона отпред... във видеото май споменаха, че уж може.
Не е ясно и тая пропускливост на светлина (първата колона) дали е отвън навътре или важи и за 2-те посоки?
Единственото ясно нещо е, че знам че не трябва да слагам ATR серията, защото пише, че има метален филм, а той прави проблеми с датчиците на гумите и други подобни неща.
Намерих и още едно, на което му дават IRR 70, но не е ясно каква е марка и колко светлина пропуска.

wachman
Мнения: 53
Регистриран на: 02 Ное 2019 06:10
Местоположение: Русе
Автомобил: C-HR 2.0L
Благодарил/а: 1 път

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от wachman » 21 Авг 2023 10:18

Защитно фолио за интериор на C-HR Hybrid.
Ако модератор прецени, може да изкара питането ми в отделна тема, тъй като не видях друга такава.

Скоро смених Corolla-та с C-HR. Едно от дразнещите ме неща в интериора са драскотините, които се появяват върху елементите от пиано лак.
В тази връзка търся някой в България, който може да изреже детайлите върху фолио.
Не искам да рискувам с китайски, защото там не е ясно колко ще са точно изрязани и какво ще е фолиото.
Ще съм благодарен да споделите контакти :D
C-HR 2023 2.0L
Изображение

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от Corolla_E12_hs » 21 Авг 2023 17:37

На Ситняково LLumar имат студио, мисля имат офис и във Варна и много други градове.
Звънни тук да ги питаш за интериор, прозорци правят, но за интериор нямам идея.
https://www.llumar.bg/kontakti/llumar-m ... u-grafiks/

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Фолио - моля кажете впечатления за материали, цени и монтаж

Мнение от Volkata » 26 Авг 2023 23:28

Според мен от китайците ще дойде по точно от колкото някой да го реже а цената може би ще е много юного по носка
Toyota Corolla 1.6 e210

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта