Влага и вода в багажника - Avensis

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от mirott » 14 Фев 2013 12:17


Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от Petar » 14 Фев 2013 12:45

mirott написа:http://www.carina-e.ru/viewtopic.php?f=22&t=838
Ето решенията...
Значе го има и този проблем и при Карините :whistle:

Аватар
dakata1978
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2012 23:34
Местоположение: Modena,IT

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от dakata1978 » 11 Мар 2013 01:30

Здравейте колеги!Да споделя и моят опит.При мен имаше към един литър вода(а може би и по-вече)от дясната страна на багажника в най-ниската точка.Мисля,че се е събирала от доста време,защото не беше бистра.Първото нещо което ми направи впечатление бе клапата за въздуха-горната страна не прилепваше плътно за калника.Погрижих се да щракне добре въпросната клапа и за по-сигурно сложих и силикон около нея.Много е важно ресничките на гумата да останат изправени за да може тя да се връща и да прилепва добре.След това демонтирах и задният стоп.Почистих добре мястото където ще прилепва за купето,като при монтажа сложих и малко силикон около болтовете.На следващият ден(за мой късмет дъжд доволно)проверявам дали всичко е наред и откривам,че без да е карана колата е мокро :censored: : Накрая се оказа,че е скъсана гарнитурата за пантичката която държи амортисиора на задният капак.Беше трудно да се открие защото капките избиваха малко над стопа.И така отново почистване(двата болта се бяха окислили от водата),изрязване на гарнитурка от по твърда гума,пак малко силиконче на болтовете и готово.Тествах я довлно и за сега е сухо bow.gif .Надявам се да съм бил полезен!
Avensis SW 2.0 D4D,2004Изображение

azzarobg
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Ное 2013 12:43
Местоположение: София

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от azzarobg » 17 Окт 2014 10:04

здравейте колеги,и аз имах теч в багажника на тойота авенсис t 22 хечбек от дясната страна при крика около 1.5 -2.0 литра вода след поройните дъждове.разглобих всички кори, стопове ,уплътнения ,клапъни в багажника за да видя от къде може да е влязла тази вода.Поливах обилно с вода навсякъде и с осветление гледам от къде ще се стече тази вода .Оказа се че е влиза от стойката на амортесьора на задната врата която е хваната с два щифта на планка и изглежда като занитена .Там между двете ламаринки си прави вадичка и стига до долу чак.Силикон и вече е ок.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от JapCar » 17 Окт 2014 16:54

Аз много пъти съм писал, че не мога да се справя с влагата в купето. Като дойде есен/зима, влажността след дъждове става 80-90% (меря с влагомер). Лятото е 40-50, но тя влагата зависи и от температурата... На работа на целия паркинг, само моите стъкла са изпотени отвътре.
Хетчбек Т25. Всички споменавани в темата места съм проверявал, но вода/мокро в колата не откривам, а влага има. Закрепването на амортисьора на задната врата е високо, на стената на улея, та дори и гарнитурата да е зле, не може да влиза. Стоповете не съм свалял, но под тях вода не виждам. На вратите отдолу дренажните отвори са проходими, не знам как е със задната врата, да няма вода в нея.
Не съм свалял лайсните на покрива да видя за напукана боя/уплътнения, но и да е от там, къде отива водата, че не се вижда?
Чакам някой за идея, но очевидно не е често срещано за модела, при мен е частен случай.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от vodafon » 17 Окт 2014 19:22

JapCar написа:Аз много пъти съм писал, че не мога да се справя с влагата в купето. Като дойде есен/зима, влажността след дъждове става 80-90% (меря с влагомер). Лятото е 40-50, но тя влагата зависи и от температурата... На работа на целия паркинг, само моите стъкла са изпотени отвътре.
Хетчбек Т25. Всички споменавани в темата места съм проверявал, но вода/мокро в колата не откривам, а влага има. Закрепването на амортисьора на задната врата е високо, на стената на улея, та дори и гарнитурата да е зле, не може да влиза. Стоповете не съм свалял, но под тях вода не виждам. На вратите отдолу дренажните отвори са проходими, не знам как е със задната врата, да няма вода в нея.
Не съм свалял лайсните на покрива да видя за напукана боя/уплътнения, но и да е от там, къде отива водата, че не се вижда?
Чакам някой за идея, но очевидно не е често срещано за модела, при мен е частен случай.
Нямаш вентилация в купето. Виж ако си с климатроник и седи постоянно на ауто ще държи затворено. Може клапа за външен въздух да имаш блокирана и т.н.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от JapCar » 17 Окт 2014 20:14

vodafon написа: Нямаш вентилация в купето. Виж ако си с климатроник и седи постоянно на ауто ще държи затворено. Може клапа за външен въздух да имаш блокирана и т.н.
С климатроник съм, но не ползвам AUTO. Сега пробвах бутона за външен/вътрешен въздух. Като го натисна(светне) се чува шум от моторчето и спира, пак натискам , пак се чува шум и спира, значи моторчето работи. Като го направя при пуснат вентилатор, при светещ бутон (вътрешен въздух), духа малко по-силно, което е логично, защото външният минава през филтъра, по-голямо съпротивление. Филтъра е сменян миналата година...
Когато е запотено стъклото и включа бутона за изсушаване (включва и климатика), изсушава бързо. Та, мисля, не е от вентилацията, макар, че не я изключвам напълно, може да греша осланяйки се на логиката.
Трябва да проверя отзад под бронята изходящата вентилация, но вентилациите оправят съществуваща влага. Въпросът е -как възниква? Имам предвид, че ако не е ползвана колата през уикенда и е валяло, влажността вътре е висока.
Пробвах и доста научен метод да открия в коя част влажността е най-висока, но не става biggrin.gif . Взех от работа чувствителен/бърз влагомер и мерих на различни места. В началото май показа към багажника по-висока, но при повторни измервания не се потвърди, дава противоречиви показания, вероятно от движението ми в купето, дишането, отваряне на вратите...
Знаете ли как се свалят тези пластмасови лайсни на покрива? Има ли щипки, които ще потвърдят закона на Мърфи?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от vodafon » 17 Окт 2014 22:27

с гумени стелки ли си?

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от JapCar » 17 Окт 2014 23:07

vodafon написа:с гумени стелки ли си?
Не, върху оригиналната облицовка (текстил) има пак текстилни.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от JapCar » 20 Окт 2014 21:44

Забелязах, че като отворя вратите (след нощен дъжд), по праговете има капки вода (върху алуминиевите лайсни с надпис Avensis). Опипвайки уплътнителите на вратите отдолу са мокри, но то е логично, защото водата се стича отгоре по уплътнителите и отдолу би изсъхнала най-накрая, защото са хоризонтални. Не мога да преценя дали са мокри от външната страна или целите... А и не ми се вярва от тези капки да става влага в купето.
Някой забелязал ли е праговете след дъжд?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Bo0by
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2015 22:48

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от Bo0by » 22 Фев 2015 22:57

И при мен при дъждове се пълни резервната гума и отделението, което е за крика.
Става въпрос за Авенсис 1997-2003 модел.
След като залегнах вътре и следях откъде се пълни установих, че по - много малко влиза от стоповете и основната част е от тези неща(мисля че са отдушници, да не става херметическо затваряне)
Изображение
Оказа че в тях има една гума, която попринцип е спусната и не изпуска вода и при налягане или нещо подобно нали да се мръдне и така, но при мене едната(която е над крика) с времето се е деформирала и не е напълно спусната и оттам си влиза доста голямо количество вода.

Някой има ли идея откъде мога да си купя ново такова и къде мога да намеря също уплътнения за стоповете?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от Akima » 23 Фев 2015 00:43

Ако ти трябват оригинални пробвай тук - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.
Иначе трябва да приспособяваш и да побългаряваш.

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Bo0by
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2015 22:48

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от Bo0by » 23 Фев 2015 01:10

Ще проверя в следващите дни на това място, но имаш ли идея как мога да разбера как се казва тая част, или някакъв номер?
Тъй като е закачена за броните и трябва да си сваля всички брони отзаде за да мога да я разкача и нея и да видя номера...
Интересува ме за да знам какво да търся и в интернет и като звъня по моргите...

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от TATI » 23 Фев 2015 08:50

Ето тук си вкарваш номера на рамата и в секция купе, отиваш на задните панели и там ги има отделно с номера. Най-общо се водят като вентилация на багажника или вентилационни решетки. Пример за мойта.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Bo0by
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2015 22:48

Re: Влага в багажника и вода за съжаление-Авенсис

Мнение от Bo0by » 23 Фев 2015 10:05

Да, благодаря.
Успях да го намеря, сега остана да го намеря и в България някъде, защото гледах, че с поръчка едно чисто ново е 30 долара, което не е много ама според мен е излишно....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта