Как подържате автомобила си или въпроси за автокозметика !

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 11 Юни 2009 20:42

С малки деца коженият салон невероятно е удобен. Един препарат за кожа да е винаги под ръка, с едно движение си махнал петното и пак се кефиш на салона.

п.с. А най-добре никаква храна и напитки в колата ( моето вече свикна) wink.gif .......... колата да не е кафене на колела/

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 11 Юни 2009 21:22

Жоре,аз изкам да купя твоята кола като поостарее biggrin.gif Тая Мазда ръждясване няма.Тя е яко пребоядисана.
Сега сериозно-за противниците на безконтактното миене"щото имало много химия"--а какво е въздейсвието на fullcontact-ното миене стържейки боята с пясък и прах десетки пъти по-твърди от лака?Кое е по-малката злина?
А иначе аз много си падам по мацондренето на колата с всякви пасти и тем подобни.И откровено казано досега съм най-доволен от пастата на WS Teleshop ,колкото и смешно и невероятно и незнам к'во си там да ви звучи.Това е единствения препарат който издържа на 2-3 автомивки (безконтактното деиствително им е***а мамата на пастите).Нищо не се лепи и не се налага да бъде стъргано когато колата е обработена.И лесно се мие само с една струя вода(ако имате като мен подръка водоструйка).
Нисана ми го бяха напръскали порядъчно съседната фирма докато лакираха с пистолет врати.Всичко се изми без проблем на първата автомивка-Slow това е само за теб! :thumbsup:
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 11 Юни 2009 21:41

TATI написа:Вече спрях да я чистя вътрешно по автомивки, защото всеки път ме питат какво карам с колата, че е толкова мръсна вътре и всеки път обяснявам.
е кво толкоз правят тея деца вътре rolleyes.gif

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 11 Юни 2009 23:48

Така една от любимите ми теми biggrin.gif biggrin.gif .Имам 4 години стаж по автомивки,като ученик постоянно си бачках на автомивка ,заради страстта към автомобилите.От безконтактното и аз не съм много доволен , според мен това е много силна химия и не е добре за боята.За миенето с гъба или четка съм за , но не да се търка по праговете кадето е най-много калта и после по прозореца примерно.Аз лично като си мия колата я търкам отгоре до и стигам до лайсната коята е на вратата, след като я натъркам навсякаде я минавам и под лайсната и също така гумите и джантите.След това измивам с вода обилно и я подсушавам с едно много хубаво и меко парче(нее на микро фибарна основа)и накрая намазвам гумите с полир за гуми и всичко е 6+ (само и ако не се виждаха големите драскотини ще е супер tongue.gif )
Почвам я от вътре:Изваждам стелките настрани ,забърсвам таблото от прахта и навсякаде другаде с влажна кърпа.След това се почва с прахусмокачката(не трябва много да се обяснява нали? biggrin.gif )после я намазвам с полир за табло(само за по стари коли се използва) ,слагам стелките и всичко е тип топ......аааа и да не забравяме новият ароматизатор който вкарва допълнителната свежест на 12 годишния автомобил. :thumbsup:
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 12 Юни 2009 00:03

miLen4o написа:..........намазвам гумите с полир за гуми ............:
това не ми ясно, защо се прави? само за хубост или с някаква цел?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 12 Юни 2009 04:46

samo za hubost e. daje se tvardi che gumite se napukvat po-burzo ot tova, ama ti ako gi chakash da se napukat, nachi i bez tva sa dosta stari.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 12 Юни 2009 07:23

миленчо, праха не се ли бърше след прахосмукачката? че тя понякога вдигне още...

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 12 Юни 2009 08:16

Не ползвам безконтактно миене.
Не ползвам течни ароматизатори в купето - ако се разлее разяжда интериора.
Изрично забранявам да ми мажат гумите - пастата която ползват е в пъти по-разредена от препоръчителното от производителя. Пастата се стича по джантата, дисковете... и докато изсъхне полепва боклук по тях, който много трудно се маха.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 12 Юни 2009 08:39

desSs написа:миленчо, праха не се ли бърше след прахосмукачката? че тя понякога вдигне още...
Еми аз го свалям праха от таблото щото ако има нещо да падне на земята и после да го изсмуча happy.gif А и казах че накрая след прахосмукачката го минавам с полир за табло, а за полира за гуми се прави за красота стават черни като нови и ,ако ги намажеш внимателно не полепва по джантите.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 12 Юни 2009 09:51

Ето това се казва развитие на темата и съм много благодарен за всички мнения и становища особено на K-A-N-U.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 12 Юни 2009 10:44

miLen4o написа:
desSs написа:миленчо, праха не се ли бърше след прахосмукачката? че тя понякога вдигне още...
Еми аз го свалям праха от таблото щото ако има нещо да падне на земята и после да го изсмуча happy.gif А и казах че накрая след прахосмукачката го минавам с полир за табло, а за полира за гуми се прави за красота стават черни като нови и ,ако ги намажеш внимателно не полепва по джантите.
аа ясно, мерси smile.gif

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 12 Юни 2009 11:46

Daite mi syvet s kakvo ili kakva pasta da vzema zada mahna draskotinite po boiata . Onia den hodih malko na razhodka do edna pehtera i minah pez mnogo tesen pyt a otstrani na pytia imahe mnogo draki i iavno sym minal blizo do niakoia i imam edna dylga deruga ot edinia do drugia krai na kolata vijdase daje na mesta leko bialo iavno e grunda .Dali tova moje da se opravi s niakava polir pasta

Аватар
joro_206
Мнения: 231
Регистриран на: 20 Юни 2008 20:30
Местоположение: София

Мнение от joro_206 » 13 Юни 2009 06:03

аз моята мия един път месечно,щото като я измия и започва да вали.
Мия я с гъба и вода ,като започвам отгоре надолу.При праговете я накисвам хубаво с вода да дадне пясъка и после измивам с пароструйка.
Най- ме дразни 4е от спирачките джантите стават на нищо още на 2 ден.Покриват се с едни финни прашинки от феродоро-и изглеждат много мръсни.
Toyota Corolla Verso 1.8 VVTi 129к.с.
Toyota Avensis 2,2 D4D 150 k.c
RAV 4, 2,0 VVTI-150к.с.-газов инжекцион BRC

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 13 Юни 2009 20:14

Petar написа:Daite mi syvet s kakvo ili kakva pasta da vzema zada mahna draskotinite po boiata . Onia den hodih malko na razhodka do edna pehtera i minah pez mnogo tesen pyt a otstrani na pytia imahe mnogo draki i iavno sym minal blizo do niakoia i imam edna dylga deruga ot edinia do drugia krai na kolata vijdase daje na mesta leko bialo iavno e grunda .Dali tova moje da se opravi s niakava polir pasta
Колега отиди в някой магазин за автоаксесоари и питаи за паста "3М" от нея има 1,2,3,4 и 5 номер ако не се лъжа по принцип е за машинно пастиране ,но ако не са много големи драскотините може и на ръка да я оправиш! :thumbsup:
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 14 Юни 2009 00:33

значи какво излиза, най-добре е да си мием колата самички в двора. купуваш си водоструйка и си готов. работата е че трябва да живееш в къща обаче:) и да имаш дворче:) пожелавам го на всички :thumbsup:
П.С>ама изчервих се от клмплиментите към моята кола, бря, засрамихте ме:Р
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта