Седалки за Toyota Yaris 2003 P1

boys_san
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юни 2020 06:00
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2007

Седалки за Toyota Yaris 2003 P1

Мнение от boys_san » 18 Апр 2021 21:11

Здравейте колеги , автомобила ми е TOYOTA Yaris I Хечбек (P1) 1.0 (SCP10_) бензин 65к.с. 1999-2005 и по-точно 2003 година две врати,
Предните ми две седалки ,особено шофъорската са доста захабени,амортизирани,скърцат ,тапицерията е доста износена и бих искал да
намеря нови или втора употреба ,но запазени седалки.Предполагам демонтажите не са толкова трудни,тук е момента и да ви питам като се
разглабят дали наистина трябва да се махне клемата на плюса за да не се отворели еърбеците,така че те са 4 болта и се махат,нали?
Задна седалка намерих мисля нова за около 100ина лева ,което се ядва,но тя не ми е толкова на дневен ред,виж предните са доста
така да се каже "разбрицани" ,прещракват долу по релсите ,абе знаете са ,за хора които не им пука няма значение,но на мен така
ми внася малко дискомфорт. Имате ли идея от къде мога да намеря и закупя нови седалки или поне втора ръка ,но запазени .
Благодаря предварително

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Седалки за Toyota Yaris 2003 P1

Мнение от mapamop » 19 Апр 2021 08:47

За нови, не съм сигурен че дори искаш да знаеш цифрата им. Другата досадна подробност е, че едва ли са все още в производство. Така че ситуацията се насочва към вторичния пазар.
Принципно нямаш много опции за смяна, освен от същото купе - лява дирекция, същото поколение, защото от предното или следващото крепежа към купето няма да е същият. И лично аз не харесвам идеята да се реже купе заради седалки.
Акумулатора се маха за да не се отворят еърбезите, когато им махнеш буксите, или от сътресението по седалките като ги вадиш и вкарваш по местата им. Вероятно имат пиропатрони, някъде и те реагират сътресение. На дъртата ми Астра имаше отстрани на релсите, и си имаше специални "шайби", които ги обезопасяваха. Потърси си сервизно ръководство за модела, преди да започнеш. Колкото и смехотворна да изглежда операцията.
Това е мое мнение - имаш пълното право при желание да ме отсвириш.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта